Skocz do zawartości

Dysk ssd Kingston V300 120GB - słaba prędkość/transfer


Recommended Posts

Hej

 

Mam dysk Kingston V300 120GB, co prawda od ponad 4, i pół roku, ale postanowiłem go przetestować.

Nigdy nie odczuwałem aby system zamulał czy coś w tym stylu. Mam na nim zainstalowany Windows 7, a na drugi dysk WDC 1000GB służy do innych celów.

 

Zrobiłem test w Crystal Disk Mark. Wartość raczej bardzo różnią się od tego co twierdzi producent.

 

Mój test:

http://i63.tinypic.com/2ppa5gg.png

 

Producent twierdzi: szybkość i zapis na poziomie 450 MB/s

 

Nie oczekuje identycznych wartości, ale raczej tak ~300 MB/s to powinno być.

 

Sprawdzałem, mam podłączony dysk do złącza SATA 6GB. Drugi dysk też, dopiero napęd DVD do SATA 3GB.

 

Pytanie co może być źle, albo te wartości są "OK" tylko źle je czytam, bądź to wina dysku gdyż już jest stary, a moja strata że nie testowałem tego jak go kupiłem(4,5 roku temu). Defacto kupowałem cały zestaw komputerowych także nie skupiałem się na tym dysku tak bardzo.

Link to post
Share on other sites
Kingston V300 120GB

 

podmienili w nim kostki na asynchroniczne MLC microna 20nm co w połączeniu z kontrolerem z rodziny SF-2000 daje to co widzisz (tylko pierwsze dyski były na szybszych kostkach toshiby, które i tak nie ratowały tego dysku, ale było lepiej). 

 

g_-_608x405_-_-_x20140306103622_0.png

 

nie widzę tu nic niezwykłego, to są osiągi tego dysku, wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

 

podmienili w nim kostki na asynchroniczne MLC microna 20nm co w połączeniu z kontrolerem z rodziny SF-2000 daje to co widzisz (tylko pierwsze dyski były na szybszych kostkach toshiby, które i tak nie ratowały tego dysku, ale było lepiej). 

 

g_-_608x405_-_-_x20140306103622_0.png

 

nie widzę tu nic niezwykłego, to są osiągi tego dysku, wszystko jest ok.

 

LOL... czyli kupiłem bubel 4 lata temu? Przecież ta wydajność w okolicy zwykłego HHD. Jak można takiego ssda zrobić? 

Link to post
Share on other sites

Jakbyś przeglądał internet to na wielu forach była mowa o tym,że SSD w stylu: kingston+sandforce to "zuo", ogólnie nie polecają.

 

No cóż...Kingston wyrobił sobie kiedyś renomę na kościach ram oraz pendrive-ach, a teraz tylko chce odcinać kupony.

Ja dawno przestałem zwracać uwagę na ich produkty chociażby na brak atrakcyjności cenowej.

Link to post
Share on other sites

sekwencyjnie tak, ale nadal opóźnienia są sporo niższe, a iops jest sporo wyższy od HDD, więc w porównaniu do HDD nawet na takim SSD pracuje się lepiej od HDD (zawsze jakieś pocieszenie).

 

LOL... czyli kupiłem bubel 4 lata temu?

pff, on nadal jest w sprzedaży, nawet rekomendowany przez ekspertów sklepów. 

Link to post
Share on other sites

 

 

 

nawet rekomendowany przez ekspertów sklepów.

Te rekomendacje to oni sobie wstawiają chyba tylko na podstawie ilości zakupionych sztuk przez klientów(z cyklu ludzie biorą to musi być dobre, no i marka rozpoznawalna więc będzie typowy "pewniak").

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...