Skocz do zawartości

Ulepszenie podzespołów do 6000 zł


Recommended Posts

    Zastosowanie komputera: gry, internet, filmy, produkcja muzyki

    Maksymalna kwota: 6000 (ale jak coś można podnieść)

    Kiedy zamierzam kupić komputer?: teraz

    Których części potrzebuję: mobo, ram, vga, proc

    Czy będę podkręcać sprzęt?: może, wolę zostawić sobie otwartą furtkę

    Rozdzielczość mojego monitora i model: 22" LG Flatron W2252TQ-PF (zmienić pragnę niedługo)

    Specjalne wymagania: mobo musi mieć osiem gniazd SATA (chyba, że jest jakaś przejściówka czy coś co pozwoli powiększyć ich liczbę)

    Części z poprzedniego komputera (konkretne modele):

  • zasilacz BeQuite Dark Power P8 1000W
  • obudowa Antec Nine Hundred
  • SSD Crucial MX100 256GB
  • sześć różnych HDD
  • karta dźwiękowa ASUS Xonar Phoebus
  • napęd Samsung DVD SH-223L

    Własna propozycja zestawu: brak

    Inne: całkowicie nie gra roli głośność

 

Tak więc nadszedł czas na zmianę zestawu, który posłużył mi wiernie ponad pięć lat:

Mobo: ASUS P8Z68-V PRO

Proc: Intel Core i5-2500K @ 3.30 GHz

RAM: Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3,CL9

VGA: NVIDIA GeForce GTX 570

Music: ASUS Xonar Phoebus

Zasilacz: 1000W Be Quite

 

 

Czytałem wiele propozycji, jednak żadna do mnie nie trafiła w stu procentach. Dlatego mam tutaj pewne zestawienie, które wydaje mi się całkiem ok:

 

Proc: i5-8600K

VGA: Zotac GeForce GTX 1080 AMP! 8GB

Mobo: MSI X299 TOMAHAWK ARCTIC

RAM: 2 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play lub A-Data 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

Chłodzienie procesora: SilentiumPC Grandis 2

 

Intel, bo jednak w grach radzi sobie lepiej. Co do graficznej karty, to wydaje mi się, że 1080 będzie rozwiązaniem na dłużej niż 1070 nawet Ti. Co do płyty głównej to strzał trochę, głównie pokierowany faktem, że ma osiem złączy SATA. RAM, tak samo jak mobo, wychaczony z innych propozycji.

To są moje propozycje, jeśli coś jest lepszego to proszę o propozycję. Ogólnie zależy mi na porządnym zestawie na co najmniej pięć lat. To jest dla mnie priorytet – chciałoby się po kosztach, ale wolę wydać raz na pięć lat większą sumę pieniędzy niż po dwóch latach coś dokupować.

Jeszcze raz podkreślę, że nie ma dla mnie znaczenia czy wentylatory będą chodzić cicho – liczy się brak wysokich temperatur podczas grania.

Wiem, że monitor jest do wymiany, jednak zakupię go już po świętach. Jeśli jest coś ciekawego teraz to również poproszę o propozycję. Celuję w większy rozmiar niż 22 cale - 25 czy 27.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej kwocie możesz złożyć coś wydajniejszego: (płytę wybrałeś na inny socket)

Procesor: Intel Core i7-8700K /3.7GHz | Chłodzenie CPU: bequiet! Dark Rock 3 Pro | Płyta Główna: AsRock Z370 Extreme4 | Pamięć RAM: GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play | Karta Graficzna: Palit GeForce GTX1080 Game Rock 8GB

5727 zł.

CPU na sześciu rdzeniach z dwunastoma wątkami, płyta z dobrą sekcją zasilania, RAM w dualu na start 16GB, karta z wydajnym układem chłodzenia.

 

Jeśli to będzie monitor WQHD, za małą dopłatą 1080Ti z 8GB RAM na start (z opcją dołożenia za jakiś czas kolejnej kości):

Palit GeForce GTX1080Ti JetStream 11GB
GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play

6202 zł.

 

Monitor 1440p - iiyama X2788QS-B1

Edytowane przez smoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Jednak godzina zrobiła swoje...

Co do Twojej propozycji, to zastanawiam się nad mobo. Na stronie znajduje się informacja: "LGA 1151 Podstawka nie jest wstecznie kompatybilna z procesorami 7 i 6 generacji". A procesor ma być 7 - chcę się upewnić.
Dodatkowo proponowane przez Ciebie chłodzenie wydaje się dość spore - nie będzie wchodzić na sloty pamięci?

Monitor ciekawy, tylko po co mu głośniki? Choć widzę, że większość ich monitorów je ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Mam jeszcze pytanie - czy warto dołożyć, nie wiem dwa czy trzy tysiące by kupić mocniejszy/"lepszy" procesor czy grafikę czy mija się to z celem i jest to zysk rzędu 10 fpsów?

Poczytałem jeszcze i widzę, rozstrzał zestawów, które ludzie obecnie kupują jest spory. Więc chcę się upewnić, że sprzęt, mimo większej ceny ewentualnej, będzie dobrze i długo służył.

 

Jednocześnie, jeśli nie ma to sensu i zestaw zaproponowany przez @smoke jest ok to pytanie - czy sprzęt nie będzie mieć problemów ze streamem rozgrywki?

Link to post
Share on other sites

Trzymam się zasady, że im tańszy oraz słabszy zestaw tym bardzie jest on opłacalny pod względem cena - wydajność. 

Mocniejszego procesora do gier nie dostaniesz. Do streamu spokojnie wystarczy, masz też Intel QSV. 

Nie dopłacałbym też do GPU. Lepiej poczekać na nowe generacje i zmieniać je razem z postępem czasu i rozwojem technologii. 

O ile będzie FullHD, to z GTX 1080 na pokładzie trochę podziałasz, o ile jednak będzie WQHD to masz dwie opcje. Albo dopłacać do 1080 Ti i jechać na niej ile się uda, albo kupić właśnie 1080 i szybciej myśleć o jej wymianie np na Voltę. Jeżeli zakup "na raz" bierz 1080 Ti, jeżeli z opcją modernizacji, to działaj po prostu z głową. Przy WQHD warto też myśleć o wyżej taktowanych pamięciach ale ceny kostek przechodzą po prostu ludzkie pojęcie. 1000 zl za 16 GB DDR4 3600 MHz trzeba dać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do Volty, czytałem dziś, że cena to ponad 13k. Dziękuję postoję.

Co do streamów to raczej celowałem w 1080p, nie ma na razie sensu wbijać wyżej, skoro serwisy i tak mocno kompresują.

Ale chciałbym dowiedzieć się co rozumiesz przez "jechać ile się da" - czy ta karta jest awaryjna czy chodzi o to, że teraz to już szybko się zestarzeje, bo Volta wchodzi w nowym roku?

Link to post
Share on other sites

Wiem, że chodzi o Titan, ale chyba nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Bo nadal nie wiem, co rozumiesz, przez "jechać ile się da" na Ti.

Co do monitora, to nie myślałem dużo o tym jak mam być szczery. Pytanie czy sprzęt powyżej połknie WQHD czy nie ma sensu na razie w to bawić, bo więcej kosztuje. Mam takie podejście, być może błędne, to proszę mnie poprawić. Więc zakładałem FullHD, na przykład ten co @smoke zaproponował wydawał się całkiem sensowny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo nadal nie wiem, co rozumiesz, przez "jechać ile się da" na Ti.

 

No jechać na tej karcie do czasu aż po prostu przestanie ona wystarczać do płynnej rozgrywki. Zakup 1080 Ti w dniu dzisiejszym z zamysłem jego wymiany na kolejną generację jest mało mądry. 

 

 

 

Co do monitora, to nie myślałem dużo o tym jak mam być szczery. Pytanie czy sprzęt powyżej połknie WQHD czy nie ma sensu na razie w to bawić, bo więcej kosztuje. Mam takie podejście, być może błędne, to proszę mnie poprawić. Więc zakładałem FullHD, na przykład ten co @smoke zaproponował wydawał się całkiem sensowny.

 

8700K i 1080 / 1080 Ti dadzą radę w WQHD. Zastanów się nad szkiełkiem. W jakie gry grasz, może FullHD 144 Hz, może coś z G-Sync ?

Link to post
Share on other sites

Zakup 1080 Ti w dniu dzisiejszym z zamysłem jego wymiany na kolejną generację jest mało mądry.

 

Ale przecież Volta ma chorą cenę i zanim ona się unormuje to pewnie ze dwa lata minął minimum. Bo nie liczę, że AMD się ogarnie.

 

Głównie fps ale i rts, tps i czasem rpg. Seria Seria Battelfield z sieciówek głównie. I to jak coś bym streamował.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...