Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Około miesiąc temu zaraziłem swój komputer bardzo nieciekawym wirusem, którego w żaden sposób i za pomocą żadnego programu nie mogę usunąć.
Pod spodem opiszę wszystkie jego skutki oraz próby usunięcia go, proszę o dokładne przeczytanie, jeśli naprawdę chcesz mi pomóc.
Skutki wirusa:
-Otwieranie kart oraz okien każdej przeglądarki internetowej, próbowałem z Chromem, IE, Mozillą i nawet Vivaldi, działa on wszędzie
-Zużycie dysku, procesora oraz sieci 100% - Co udało mi się usunąć i aktualnie tego nie ma
-Zaśmiecenie komputera róznymi programami, bibliotekami, ikonami i wpisami w rejestrze - Większość usunąłem ale cały czas powstają kolejne
-I teraz najgorsze, objaw który pokazał się dopiero teraz, wirus podmienia każdy plik, który próbuje ściągnąć na archiwum w którym jest aktywator tego samego wirusa. Archiwum te posiada losową nazwę i zawsze waży między 1,30-1,60mb. Sprawdza się nawet w przypadku ściągnięcia załącznika z maila, nie tylko plików ze stron.
Próby naprawy:
Skan i oczyszczenie komputera programami: AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware, OTL, ComboFix, Roguekiller
Ręczne czyszczenie rejestru
Odinstalowanie wszystkich programów, które nie są podstawowymi windowsa lub dobrze mi znanymi
Czyszczenie oraz reinstall przeglądarek, reinstall flash playera.
Przywrócenie systemu - Niestety każdy punkt przywracania był już po zainfekowaniu.

Przeszukiwałem internet godzinami w języku polskim i angielskim i nie znalazłem niczego, co mogłoby mi pomóc, a format komputera to dla mnie ostateczność. Zresztą obawiam się że wirus przeniesie się na USB z windowsem. Proszę was o pomoc. ( https://www.forumpc.pl/topic/447868-dotkliwy-wirus/ - tutaj znajdziecie logi z OTL'a i Combofixa, ponieważ tutaj nie można dodawać załąączników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...