Skocz do zawartości

Jaki cpu+płyta główna w przedziale 700/900 zł


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad ulepszeniem mojego zabytkowego komputera.

Chciałbym wymienić w nim cpu i płytę główną.  Zostawiając gpu, ram i reszte takimi jakie są. Moje podzespoły to.

płyta główna- ASRock FM2A75M Pro4+

Cpu - AMD A8-5600K

Gpu - GTX 650 Ti

Kość ramu 4gb ddr3 1600mhz

Zasilacz Tracer Highlander 500W

 

Chciałbym zakupić płytę główną z procesorem intel, nawet używanym. Mój przedział cenowy to od 600 do max 900 zł . Chciałbym aby zestaw był przeznaczony do gier komputerowych. Dziekuje z gory za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Bardziej popieram przejście na nowy socket

 

@Krzyhox Nie ma jakiegos tanszego odpowiednika tej plyty glownej? Nie wiem troche to wszystko ponad moj budżet, myśląc o tym że czeka mnie wymiana zasilacza  :/

 

Co myślicie o takim połączeniu 

 

Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz

 MSI H81M-P33 (PCI-E DDR3)    

Edytowane przez senjarek25
Link to post
Share on other sites

Zależy w jakiej cenie chcesz to zakupić jeśli ma być w miarę tanio i optymalnie,oraz z możliwością upgrade to można by dać jakieś g4600+mobo b250 8 gb w jednej kosci ddr4 i jakieś 1050 ti używane z gwarancją to może i by na zasilacz starczyło.Oczywiście mówię jakby Ci sie udało to sprzedać co masz obecnie .

Link to post
Share on other sites

Sporo ponad budżet, a jego karta i tak tego nie wykorzysta. Jeżeli jest w planach przeznaczenie kolejnej sumy na wymianę karty graficznej to ma to sen, a jeżeli nie to lepiej iść w jakieś i5 sandy/ivy, dołożyć 4GB ramu i jeszcze powinno zostać parę złotych na wymianę karty graficznej co w grach da się odczuć dużo bardziej niż przesadzony procesor. Nie czarujmy się, na 650ti wiele rzeczy będzie niegrywalnych niezależnie od procesora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...