Skocz do zawartości

Procedura wieczystej gwarancji - Crucial


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu miałam problemy z komputerem, randomowe crashe, bluescreeny i takie tam przyjemności. Po długim procesie eliminacji udało mi się znaleźć winowajcę - jedną z kości RAM. Memtest86 dobił do 100k błędów zanim się wykrzaczył finalnie, gdzieś w okolicy początku drugiego cyklu. Po wyjęciu kości pozostałe działają okej, problem przestał występować, ale wyjęłam też drugą, żeby mieć z powrotem dual channel, bo na razie nie robię nic takiego, co wykorzysta 24GB pamięci.

 

Są to kości Cruciala - Ballistic Sport, DDR3, kupione jako fabryczny kit, już po gwarancji sklepowej. Wg strony Cruciala są jeszcze w produkcji/sprzedaży, co oznacza, że powinna działać jeszcze gwarancja dożywotnia producenta, więc zbieram się do wysłania. I zastanawiam się, czy powinnam wysłać obie kości (bo to był zestaw), czy może tylko tę wadliwą? Jeżeli odeślę jedną, to jaka jest szansa, że dostanę dokładnie taki sam model/rewizję (bo dwie pozostałe kupowane były razem z tymi, żeby były identyczne, a moja płyta robi klocki z kompatybilnością ramów)?

 

Pisałam do maila do supportu i na czacie, ale na maila mi nie odpisali jeszcze (minęły 4 dni, ale po drodze był weekend, więc może jeszcze nic straconego), a na czacie dostałam automatyczną wiadomość z linkiem do formularza RMA (który znalazłam sama wcześniej, dziękuję bardzo, nie o to pytałam).

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupowałaś jako "kit", to musisz odesłać obie kości z kompletu. Nie sądzę żeby crucial inaczej podchodził do tematu jak inni.

Ale jeśli chodzi o wymianę na ten sam model/rewizję to może być ciężko. Zależy jakie to kości i jakie maja stany magazynowe.

Zazwyczaj dostaniesz sprzęt "o nie gorszych parametrach" co nie oznacza że taki sam jak reklamujesz.

Link to post
Share on other sites
Zazwyczaj dostaniesz sprzęt "o nie gorszych parametrach" co nie oznacza że taki sam jak reklamujesz.

 

Słabo. Nie chcę wymieniać płyty na tym etapie, bo szykuję się do przesiadki na nowszą generację jakoś w przyszłym roku i nie chcę już inwestować w Haswella (ani DDR3), a ta moja coś ma nie teges, co druga kość ramu nie chce w niej działać, a jak działa, to niekoniecznie w komplecie z inną kością (chociaż na innych płytach problem nie występuje) - na przykład w ramach testów przełożyłam tu 2 kości z htpc, też 1600, też Cruciala (ale inna linia: Tactical vs Sport - edit: kłamię, obie Sport, tylko jedne Low Profile, a drugie zwykłe) i system nie przechodził POSTa, ale po sprawdzeniu jeszcze w innym kompie wszystkie kości działały razem.

 

Ech.

 

Może powinnam wysłać wszystkie 4 kości? Chociaż w sumie jaką mają podstawę, żeby mi wymienić drugi, całkiem sprawny kit?

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

 

 

Zazwyczaj dostaniesz sprzęt "o nie gorszych parametrach" co nie oznacza że taki sam jak reklamujesz.
 nie gorsze parametry to np jak u mnie wymiana z 4x2GB 1600MHz cl8-8-8-24 1.65V, na 4x2GB 1600MHz cl8-8-8-24 1.5V. 

Wyślij jeden i sprzedasz ten co dostaniesz jako nowy (ceny ram są wysokie) :D 
Link to post
Share on other sites

Nie urządza mnie to, nie widzi mi się egzystencja z 16GB ramu przez następne pół roku (jak i nie lepiej, mam zamiar poczekać aż następna generacja się zadomowi trochę), skończyłoby się pewnie na kupowaniu innych kości, więc zysk żaden.

 

Zastanawiałam się, czy nie wykorzystać tej okazji, żeby już teraz nie przeskoczyć na coś nowszego, ale ani niebiescy, ani czerwoni mnie jakoś nie urzekli swoimi oferowanymi produktami (ani stosunkiem ceny do przeskoku wydajnościowego w stosunku do sprzętu, który mam, wypadałoby w sumie przesiąść się na 8700k, a to+płyta+ram to się zaczyna robić zabawa za ponad 3 kółka).


Edit (w ramach informacji, jakby ktoś szukał):

 

Dostałam maila zwrotnego. Zalecają, aby odesłać cały kit, ale jest możliwość odesłania pojedynczej kości na własną odpowiedzialność/ryzyko/żądanie/zwał jak zwał.

 

Odeślę obie, bo co mnie tam, i tak ta druga leży.

 

Dostałam też potwierdzenie na przesyłkę z wymienionymi kośćmi, którą w teorii mają nadać, jak dostaną zwrot, na liście są kości o tych samych numerach seryjnych, co moje, więc jest szansa, że dostanę to samo, co mam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...