Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć
Zamierzam złożyć swój pierwszy komputer stacjonarny, budżet do 10k.
Komputer głównie do pracy i gier. 

Czytając forum i opinie użytkowników stworzyłem taki zestaw: 


Procesor: Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1599 zł
Chłodzenie: Noctua NH-D15 399 zł
Płyta główna: AsRock Z370 Gaming K6 /intel Z370, LGA1151/ 799 zł
Pamięć RAM: G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5 869 zł
Dysk SSD: Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink 539 zł
Dysk HDD: Toshiba P300 2TB 64MB cache SATA600 7200rpm 289 zł
Karta graficzna: Asus GeForce GTX1080Ti StriX OC 11GB DDR5 352bit (1708/11100) 3499 zł
Nagrywarka DVD/BluRay: LG Blu-ray BH16NS55 (BD-R 16x, DVD-R 16x) 289 zł
Zasilacz: Corsair RM 650X 650W 135mm Gold modularny 439 zł
Obudowa: Fractal Design Define R5 (Black Pearl, okno) 530 zł

Całość: 9251zł

 

 

Jestem otwarty na propozycję zmian. Czy ten StriX to dobry wybór? Boje się o sekcję zasilania na płycie czy wytrzyma. Może wymienić chłodzenie na jakieś AIO?

 

Link to post
Share on other sites
Czy ten StriX to dobry wybór?
dobry.

 

Boje się o sekcję zasilania na płycie czy wytrzyma.
wytrzyma, masz dwanaście 60A faz na procesor (w tym 4 lub 6 na igpu, nie jestem pewien jak to jest tam dokładnie zrobione), to jest jedna z lepszych sekcji zasilania na rynku.

 

Może wymienić chłodzenie na jakieś AIO?
R5 jest wybitnie niekompatybilna z AiO, jeśli nie idziesz na duże kompromisy jak wymontowywanie mocowań na 3.5" i 5.25" Sam mam problemy z kablami, mając tylko same wentylatory grubości 2.5cm u góry. No i zostaje też dylemat jakie AiO vs AC. Ps. praca to grafika/programowanie ?
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. 
Zostanę przy chłodzeniu Noctua, z testów które widziałem wynika że jest sporo lepsze niż niektóre AIO. 

 

Zastanawiam się nad wymianą pamięci na G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL15 TridentZ, czy to opłacalnie  lepszy wybór? 140zł różnicy w cenie, ciekawe czy różnicę pomiędzy CL16 a CL15 będzie odczuwalna podczas pracy/gier. 

 

 

 

praca to grafika/programowanie ?

 

Programowanie / Testy / VR

Edytowane przez xqsdvhk
Link to post
Share on other sites

Jedne i drugie pamięci powinny być na kościach B-Die. 140 zł bym nie dopłacał. 

Zastanowiłbym się nad obudową. Jeżeli celujesz w wyciszenie, to już bierz model bez okna. Jeżeli natomiast ma to jakoś wyglądać, to coś z oknem ale i trochę lepiej przewiewnego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kajtek. 
Masz jakąś propozycję co do obudowy? Akurat w temacie obudowy to podpatrzyłem tą z innej propozycji na forum. 
Nie mam doświadczenia o ile głośniejsza jest obudowa z oknem od tej bez okna. 
Nie chciał bym żeby było słychać szum w tle podczas rozmów na Skype, który byłby denerwujący dla współrozmówców. 
Skoro karta i płyta mają wbudowane LEDy to chciałbym móc z nich korzystać, żeby sobie świeciły w tle za szybą. Maniakiem ultra ciszy nie jestem, ale jeśli szum w tle miałby być słyszalny podczas konferencji Skype to jednak wolę zamknięty zestaw. 
 

Edytowane przez xqsdvhk
Link to post
Share on other sites

Masz wybrane naprawdę podzespoły z górnej półki z bardzo wydajnymi i cichymi chłodzeniami. Nie ma możliwości, że szum z tego kompa przeszkadzał podczas rozmów na Skype. Zarówno GPU jak i PSU mają chłodzenia pół pasywne więc wentylatory nie będą się kręcić. Co najwyżej kwestia regulacji wentylatorów w obudowie i masz zapewnioną ciszę, nawet błogą ciszę. 

 

Obudowa Fractal Design Meshify C i jeżeli ma to jakoś wyglądać to zastanowiłbym się nad tym zakupem Noctua

Może jakiś Dark Rock 3 Pro ? Przy tym chłodzeniu trzeba by zerknąć jeszcze na wysokość pamięci. 

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się ta obudowa, mniej kanciasta niż ta którą ja wybrałem. 
Szkoda że na esc jest taki mały wybór AIO. 
Czy Corsair Hydro H115i Extreme sprawidziło by się lepiej niż Noctua lub Dark Rock 3 Pro? I czy pasowało by do tej obudowy.

Przeczytałem opinie o H115i i niestety jest za głośny. 


I która karta jest lepsza:
1. 
ASUS GeForce GTX 1080 Ti STRIX GAMING OC 11GB GDDR5X

2. Gigabyte GeForce® GTX 1080Ti AORUS 11G DDR5X/352bit HDMI/DP/DVI PCI-E

Edytowane przez xqsdvhk
Link to post
Share on other sites
Jedne i drugie pamięci powinny być na kościach B-Die.

tych G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5 są 2 wersje, jedna na d-die samsunga i druga na m-die hynix-a

jeśli nie kręcisz, to nie ma co przepłacać za ram, ale to nie b-die samsunga. 

b-die to wszystko od 3200MHz cl14 w górę, jak na dziś. (nie są to co prawda jedyne IC's co potrafią osiągnąć te prędkości, ale wszyscy jak na razie stosują b-die w swoich modelach o tych parametrach i szybszych. )

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
I która karta jest lepsza: 1. ASUS GeForce GTX 1080 Ti STRIX GAMING OC 11GB GDDR5X 2. Gigabyte GeForce® GTX 1080Ti AORUS 11G DDR5X/352bit HDMI/DP/DVI PCI-E

Obie dobre. Obie mają bardzo dobre coolery, choć STRIX minimalnie lepszy moim zdaniem. 

co do sekcji to STRIX ma pełne 8 faz 60A IR3555, a AORUS 12 zdublowanych faz 50A FDMF6823c

obie ładne  

 

EDIT: przepraszam, coś późno musiało być, AORUS ma 12 "zquadruplowanych" faz, czyli to jest prawdziwa 3 fazowa sekcja zasilania jeśli o regulację chodzi, więc jest trochę w tyle bo sekcja chodzi na 150KHz, lecz nie ma to znaczenia w OC, bo gtx 10xx są tak ograniczone przy OC, że nawet coś takiego nie robi różnicy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

8 pełnych faz na 16-stu FDPC5018SG (czyli gorsze niż w FE, ale jest ich 16 więc ujdą, ale nie jest to jakiś boski VRM, jeśli o efektywność chodzi to jest na poziomie FE).

Ogólnie gtx 10xx nie podkręca się mocniej ze względu na VRM, no chyba że możesz puścić 1.2V na rdzeń. 
najważniejsze to efektywność, czyli jak będzie się grzał, więc nadal taki AORUS kręci się podobnie do innych. 
MSI 1080 Ti X  jest porównywalna efektywnością fo FE 
 


Pamiętaj że faza fazie nierówna, więc sama ilość nic ci nie powie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zakup planuje na początku stycznia więc mam jeszcze trochę czasu. 

Obudowa na jaką się zdecydowałem to Fractal Design Meshify C ale chłodzenie jakie chcę zakupić to NZXT Kraken X62 v.2. Czy to dobre połączenie? Czy wystarczy miejsca dla takiej konfiguracji? 
Karta graficzna to ASUS GeForce GTX 1080 Ti STRIX GAMING OC 11GB GDDR5X a ona jest dość długa z tego co widzę w parametrach. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wskazanie Phanteks Enthoo Pro M w wersji z oknem. Przedni panel obudowy nie jest najpiękniejszy, ale uwagę od niego będą odciągało kolorowe wnętrze. 

Mam jeszcze pytanie co do zasilacza? Czy 650W jest wystarczające dla tej konfiguracji? Czy może bezpieczniej wybrać zasilacz 750W ?

Link to post
Share on other sites

W tej chwili dzięki Waszej pomocy (za co jestem niezmiernie wdzięczny), zestaw prezentuje się następująco:

Procesor: Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/

Chłodzenie: NZXT Kraken X62 v.2.
Płyta główna: AsRock Z370 Gaming K6 /intel Z370, LGA1151/
Pamięć RAM: G.SKILL 16GB 3600MHz TridentZ RGB CL16  (tu się zastanawiam czy na pewno potrzebuję kolorowych pamięci, ale przy tak dużym zakupie różnica 200zł nie gra roli. Niestety nie znalazłem wersji RGB w CL15)
Dysk SSD: Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink 
Dysk HDD: Toshiba P300 2TB 64MB cache SATA600 7200rpm
Karta graficzna: Asus GeForce GTX1080Ti StriX OC 11GB DDR5 352bit (1708/11100) 
Zasilacz: Corsair RM 650X 650W 135mm Gold modularny
Obudowa: Phanteks Enthoo Pro M (z tego co przeczytałem to ma tylko 1 wiatrak w standardzie, myślę że warto by dokupić drugi. Może jakieś sugestie? )

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...