Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze monitora...


Recommended Posts

Witam! 
Zakupiłem nowy komputer i okazało się, że muszę kupić nowy monitor albo konwerter i stwierdziłem, że monitor;) Karta to Gigabyte GTX 1080 TI Aorus Xtreme Edition.
Proszę o pomoc w wyborze monitora. Osobiście moją uwagę przykuł https://www.morele.net/monitor-asus-rog-pg258q-1328956/
Z góry dzięki za pomoc we wyborze;)

Edytowane przez wysoczanin
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ostro tutaj przepłacasz.Płacisz za 240Hz których twoja karta,chociaż zacna nie wykorzysta niestety.Nie wyciągnie 240 FPS-ów,czy nawet 200 w najnowszych grach ze względnie dobrze ustawionymi opcjami graficznymi.Przy tej karcie celowałbym w ten monitor który ja mam w stopce,lub inny FullHD 144Hz z G-Sync lub monitor WQHD,na przykład ten: https://www.ceneo.pl/42248494

 

Była już o nim mowa na tym forum i jest bardzo dobry.Cena praktycznie tak sama jak za model który ty zaproponowałeś al rozdzielczość 2560x1440.Odświeżanie 144Hz zupełnie ci wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up mylisz się, ten monitor jest przeznaczony do esportu przede wszystkim cs go, lol, dota 2 w ktorych bez problemu osiagnie tyle fps.

 

To jest oczywiste ze zadna obecnie karta graficzna nie da rady w najnowszych grach osiagnac taki wynik.

 

Pytanie brzmi w jakie gry gramy bo monitor jest nastawiony pod konkretne tytuly

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze... to muszę kupić jakiś monitor bo ten co mam to jedynie vga(karta nie ma wyjscia xd) + 60hz, a ten ma 244hz(niby jest różnica między 144 a 240 z tego co czytałem) i G-Sync. Gram czasami w Overwatch, Paragon i Path of Exile. Oczywiście filmy i seriale będą również oglądane dlatego zależy mi również na "dobrej czerni". Pewnie częściej niż będzie na nim grane. Jeżeli nie trzeba to nie chcę przepłacać ;)


Pewnie przy tym nowym kompie jakis Call of Duty i Battlefield 1 też wpadnie;)

Edytowane przez wysoczanin
Link to post
Share on other sites

@up mylisz się, ten monitor jest przeznaczony do esportu przede wszystkim cs go, lol, dota 2 w ktorych bez problemu osiagnie tyle fps. To jest oczywiste ze zadna obecnie karta graficzna nie da rady w najnowszych grach osiagnac taki wynik. Pytanie brzmi w jakie gry gramy bo monitor jest nastawiony pod konkretne tytuly

Czytałeś co napisałem wyżej?Jeżeli nie to powtórzę: "w najnowszych grach".Co oznacza że w grach wymagających.Csgo i lol nie są grami wymagającymi i oczywiste jest że przy karcie GTX 1080 w CSGO będzie miał  i 300 FPS,

 

(niby jest różnica między 144 a 240 z tego co czytałem) 

Nie będziesz widział różnicy ale to są twoje pieniądze i zrobisz oczywiście jak uważasz.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę przepłacić, za coś czego i tak nie odczuję.

A ten który masz w stopce to fajną czerń ma?? Bo jednak oglądane będzie na nim częściej niż grane.
 

I jeszcze pytanie o matrycie... TN czy IPS? Oczywiscie przy 144hz...
Jest w ogole monitor IPS 144HZ i G -Sync we FHD?

Edytowane przez wysoczanin
Link to post
Share on other sites

Nie chcę przepłacić, za coś czego i tak nie odczuję.

A ten który masz w stopce to fajną czerń ma?? Bo jednak oglądane będzie na nim częściej niż grane.

 

I jeszcze pytanie o matrycie... TN czy IPS? Oczywiscie przy 144hz...

Jest w ogole monitor IPS 144HZ i G -Sync we FHD?

Jeżeli chodzi o czerń to chyba IPS będzie lepszy.Musiałbyś szukać jakichś recenzji w necie.Ta czerń i kolory w moim monitorze  mnie zadawalają.Jeźeli będziesz więcej oglądał niż grał,to tym bardziej monitor 240 Hz jest ci zbędny.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

A teraz pytanie z innej bajki... czy taki wyżej Hz monitor 144 hz mniej meczy oczy niz np 60? 

To inaczej... Jeżeli moim priorytetem jest oglądanie, a dopiero na drugim miejscu granie nadal byś polecił Predatora? Czy coś innego?

Z matryc głownie wyróżniamy TN VA i IPS. Z tego co czytałem to TN najgorszy, VA jest pomiędzy TN a IPS, no i niby IPS najlepszy. Kurde do głowy można dostać z taką opcją zmiennych;]
G-Sync jedynie przy graniu jest wykorzystywany czy również przy oglądaniu??

Link to post
Share on other sites

G-Sync jedynie przy graniu jest wykorzystywany czy również przy oglądaniu??

Tylko przy graniu..Osobiście nie potrafię ci zarekomendować jakiegoś monitora do oglądania.Każda matryca ma jakieś plusy i minusy.IPS też nie jest bez wad.Czytałem o "srebrzeniu" na czarnym tle,ale ma lepsze kąty przy oglądaniu filmu i dużo lepsze kolory, czas reakcji plamki z kolei  ma dużo gorszy od TN.Natomiast TN ma gorsze kolory (chociaż ja nie narzekam) i kąty,natomiast jest szybsza.Jak by się człowiek nie obejrzał to d... z tyłu:)

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie co Wy na to? Stojąc na wyborze pomiędzy tym Dell S2716DG, a Acer Predator XB271HUbmiprz biorąc pod uwagę ogólnie spędzanie dużej ilości czasu przed kompem a w szczególności oglądanie filmów i seriali oraz granie co byście wybrali?? 

Edytowane przez wysoczanin
Link to post
Share on other sites

Jak nie boisz się dopłacić (i masz gotówkę)  te 550-580zł do Acer Predator, to bierz  Predatora. Dell jest bardzo dobrym i solidnym lcd, mimo, że ma matryce tn.

 

tu mnasz coś o tym Dellu. (porównanie TN v IPS)

 

Oglądaj w rozdzielczości 2k lub 4k. /żebyś zobaczył różnice/

 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Ten Acer jest ok ale cena na Ceneo poszybowała do prawie 3800 zł.Jeżeli chodzi o mnie to przegięcie.Miejmy nadzieję że to chwilowy skok ceny.Pod koniec września można było go złapać za 2600 zł.To była okazja.W tym momencie gdybym miał dać za ten monitor prawie 3800 zł,to znalazłbym za tę kwotę monitor 4K.Przy twojej karcie taki  monitor byłby idealny.Odpowiadając na pytanie wybrałbym Acera ale nie za prawie 3800 zł.Nawet 3200 zł. ,gdzie kosztował tyle dłuższy czas to jak dla mnie zbyt wygórowana cena.A najlepiej jakbyś porównał na "żywo",tylko z tym może być problem.Może zamówić z jednego sklepu obydwa i umówić się że jeden oddasz?Ale też tylko wtedy gdy cena Acera wróci do normalnego poziomu.

Link to post
Share on other sites

Ten Acer jest ok ale cena na Ceneo poszybowała do prawie 3800 zł.Jeżeli chodzi o mnie to przegięcie.Miejmy nadzieję że to chwilowy skok ceny.Pod koniec września można było go złapać za 2600 zł.To była okazja.W tym momencie gdybym miał dać za ten monitor prawie 3800 zł,to znalazłbym za tę kwotę monitor 4K.Przy twojej karcie taki  monitor byłby idealny.Odpowiadając na pytanie wybrałbym Acera ale nie za prawie 3800 zł.Nawet 3200 zł. ,gdzie kosztował tyle dłuższy czas to jak dla mnie zbyt wygórowana cena.A najlepiej jakbyś porównał na "żywo",tylko z tym może być problem.Może zamówić z jednego sklepu obydwa i umówić się że jeden oddasz?Ale też tylko wtedy gdy cena Acera wróci do normalnego poziomu.

 

 

dokładnie, dawać prawie 4.000 za monitor to mało powiedziane, że przegięcie.

 

za 3800-4000 to mamy konkretny TV z 4K 48-50 cali. Za monitor do użytkowania domowego to można dać max 2000-2400, chyba, że ktoś nie ma co z kasą robić to niech kupuje za 3000-4000. Żebym miał dać  tyle siana za monitor, musiałbym zajmować się zawodowo fotografią albo grafiką.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Ja mam za 2700 tego predatora, ale i tak mi się dużo wydaje jak na monitor do codziennego uzytku. To co byscie polecili??

Jeżeli dałeś tyle kasy za kartę,to po to chyba żeby wykorzystać jej możliwości.Tak więc do tej karty monitor minimum WQHD ( 2560x1440 ).Przy monitorze FullHD ta karta będzie się nudzić.Jeżeli miałeś zamiar grać w FullHD to wystarczyło kupić GTX 1080 i 1000 zł w kieszeni.Jeżeli znalazłeś go za 2700 to myślę że powinieneś brać,ewentualnie tego Della o którym pisałem wyżej który też jest dobrym monitorem.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze rozważyć Asus MG278Q, solidny monitor ze stabilną podstawą, matryca TN dobrej klasy, obraz jest ostry, kolory łatwo sobie skalibrować i masz świetny monitor do grania, jeszcze nie widziałem żeby ktoś na niego narzekał.

Wszystko fajnie tylko ten monitor ma FreeSync a nie G-Sync więc nie wykorzysta tej technologii przy swojej karcie.Musiałby mieć kartę AMD.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Witam! 

Zakupiłem nowy komputer i okazało się, że muszę kupić nowy monitor albo konwerter i stwierdziłem, że monitor;) Karta to Gigabyte GTX 1080 TI Aorus Xtreme Edition.

Proszę o pomoc w wyborze monitora. Osobiście moją uwagę przykuł https://www.morele.net/monitor-asus-rog-pg258q-1328956/

Z góry dzięki za pomoc we wyborze;)

Asus ROG PG258Q to bardzo dobry monitor, świetnie nadaje się do gier, ma dobre parametry. Posłuży ci przez kilka lat.

Link to post
Share on other sites

Ja kupilem ten https://m.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-agon-ag241qg.bhtml#afterSearch-ag241qg||||product

 

Jest w świetnej cenie, ma wszystko to co ten asus tyle ze 165hz a nie 240hz, ale jest tanszy o 500zl. Kolory jak na TN sa swietne, porownywalem z moim starym IPS i w zasadzie nie widze duzej roznicy

Link to post
Share on other sites

Ja kupilem ten https://m.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-agon-ag241qg.bhtml#afterSearch-ag241qg||||product Jest w świetnej cenie, ma wszystko to co ten asus tyle ze 165hz a nie 240hz, ale jest tanszy o 500zl. Kolory jak na TN sa swietne, porownywalem z moim starym IPS i w zasadzie nie widze duzej roznicy

Ten monitor chyba będzie najlepszą opcją dla ciebie.Masz kartę która spokojnie pociągnie tę rozdzielczość,165Hz i G-sync.A matryca TN?Bez przesady.Ci co piszą że jest przestarzała może mają rację,ale tak jak pisałem IPS też nie jest bez wad.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
Ten monitor chyba będzie najlepszą opcją dla ciebie.Masz kartę która spokojnie pociągnie tę rozdzielczość,165Hz i G-sync.A matryca TN?Bez przesady.Ci co piszą że jest przestarzała może mają rację,ale tak jak pisałem IPS też nie jest bez wad.
Tn to typowa gejmingowa matryca, ma byc przede wszystkim szybka i ma duzy kontrast co przydaje sie w grach fps

 

IPS ma "niby" lepsze odwzorowanie kolorow ale sa wady w postaci srebrzenia i gorszej czerni w porownaniu do TN i dodatkowo placimy za to 700-800zl wiecej.

 

Inna sprawa to jesli na takim monitorze wiecej ogladamy filmy niz gramy to mozna sie zastanowic nad IPS ale i tak doplacac do tej matrycy tyle pieniedzy troche boli

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...