Skocz do zawartości

Zakup nowego komputera 2500-3000 zł


Recommended Posts

Witam,

zwracam się o pomoc w przygotowaniu optymalnej konfiguracji komputera – wymiana sprzętu 7-letniego.

 

 

Zastosowanie komputera : praca biurowa oraz gry (typu: seria Total War, Wiedźmin 3)

Maksymalna kwota : 2500-3000

Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz/grudzień/styczeń

Których części potrzebuję :

procesor, RAM, zasilacz, płyta główna, dyski twarde: SSD 120 GB, HDD 2 TB, karta graficzna, opcjonalnie obudowa do wymiany (nacisk na cichość pracy)

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model :monitor Benq G2420HDBL (1920x1080@60Hz)

Specjalne wymagania : stosunkowo cichy

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

procesor: Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz

karta graficzna: Radeon HD 4800 Series

HDD: Seagate Barracuda 1 TB ST31000528AS

płyta główna:ASUS P5P43TD (LGA775)

RAM: Kingston HyperXBlack 4,00 GB  1600MHz DDR3 CL9 

zasilacz: Modecom FEEL III-500 ATX

obudowa: SilentiumPC Gladius M40

 

 

Własna propozycja zestawu :

Inne : nie kładę nacisku na wysoką szczegółowość detali w grach – powinno chodzić stosunkowo sprawnie na średnich detalach; rozważam zostawienie karty graficznej; stary HDD pewnie też podpiąłbym jako dodatkowy nośnik danych

 

Czy opłacalny jest w ogóle zakup sprzętu teraz?

 

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i3-8100 /3.6GHz | Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO | Płyta Główna: AsRock Z370 Pro4 | Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play | Karta Graficzna: Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB | HDD: Toshiba P300 2TB | SSD: A-Data SP920 128GB | Zasilacz: XFX Core TS 450W | Obudowa: SilentiumPC Pax M70 Pure Black

3163 zł  + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa


Procesor na czterech rdzeniach z możliwością upgrade do i5/i7, chłodzenie CPU dla lepszej kultury pracy, płyta na Z370, RAM w jednej kości pod rozbudowę (za jakiś czas dołóż kolejną kość), karta z pół-pasywnym układem chłodzenia, SSD na MLC z 5-letnią gwarancją, zasilacz na platformie SeaSonica, wyciszona obudowa od SilentiumPC.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to teraz jest taki średni moment na zakup na bazie 8gen. Przepłacasz sporo za płytę która jest pod podkręcanie, ddr4 drożeje ciągle, ssd tak samo (już powoli bardziej się opłaca kupować 500gb wd blue za ~610pln z powodu GB/pln).
Obudowę możesz sobie zostawić, bo jeszcze sporo latek wytrzyma, choć dla sporej ciszy to znowu ~300-400pln na coś rodzaj Fractal Design R3 (choć nie wiem jak tańsze się sprawdzają). Na pamięci możesz zaoszczędzić kupując BLS8G4D240FSB, ma mniejsze takty, ale przy i3 więcej nie jest ci potrzebne. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie zakupiłem komputera dotychczas,a w międzyczasie zdecydowałem, że jestem gotów wydać trochę więcej, ale mieć pewność, że na kolejne kilka lat sprzęt mi wystarczy i zapewni komfort podczas grania.

 

Rozważałem taki zestaw. Co sądzicie?

 

SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie Z370 ?:>

 

Może tak :

Procesor:    Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/            739 zł
Chłodzenie:    SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024                85 zł
Płyta główna:    AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/                449 zł
Pamięć RAM:    A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1                419 zł
Dysk SSD:    GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC        299 zł
Dysk HDD:    Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm            169 zł
Karta graf    :ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 192bit (1771/8000)        1369 zł
Obudowa:    Fractal Design Meshify C (Black, Glass)                359 zł
Zasilacz:    Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny            259 zł
                                    Suma: 4147zł
   

Zestaw na Z370, wydajniejsze chłodzenie, obudowa z piwnica na zasilacz, z dobrym ofiltrowaniem i jakością wykonania no i okno ze szkła, ramy w dualu 3000mhz (jeśli wybrałeś 8gb w jednej kości zęby w niedługim czasie dołożyć druga to jak najbardziej - będzie taniej o kilkanaście złotych - szukaj o prędkości minimum 3000mhz np GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Iridium X)

HDD - wersja 1TB żeby za bardzo nie odjechać z budżetem ale kolejny dysk zawsze możesz dołożyć z czasem

Co do chipsetu b360 - tutaj maksymalnie ramy o szybkości 2666 można włożyć (oczywiście można szybsze ale nie pójdą wyżej jak 2666)

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie Z370 ? :>

 

Może tak :

Procesor:    Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/            739 zł

Chłodzenie:    SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024                85 zł

Płyta główna:    AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/                449 zł

Pamięć RAM:    A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1                419 zł

Dysk SSD:    GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC        299 zł

Dysk HDD:    Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm            169 zł

Karta graf    :ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 192bit (1771/8000)        1369 zł

Obudowa:    Fractal Design Meshify C (Black, Glass)                359 zł

Zasilacz:    Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny            259 zł

                                    Suma: 4147zł

   

 

Zestaw na Z370, wydajniejsze chłodzenie, obudowa z piwnica na zasilacz, z dobrym ofiltrowaniem i jakością wykonania no i okno ze szkła, ramy w dualu 3000mhz (jeśli wybrałeś 8gb w jednej kości zęby w niedługim czasie dołożyć druga to jak najbardziej - będzie taniej o kilkanaście złotych - szukaj o prędkości minimum 3000mhz np GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Iridium X)

HDD - wersja 1TB żeby za bardzo nie odjechać z budżetem ale kolejny dysk zawsze możesz dołożyć z czasem

Co do chipsetu b360 - tutaj maksymalnie ramy o szybkości 2666 można włożyć (oczywiście można szybsze ale nie pójdą wyżej jak 2666)

 

Dzięki za sugestie!

 

Co do obudowy - zależy mi na tym, żeby dość dobrze wyciszyć komputer (za to jestem gotów zapłacić więcej). Akurat Fractal Design Meshify C zdaje się, że nie jest wyciszony. Nie upieram się przy bequiet! (chociaż podoba mi się jej design). 

Link to post
Share on other sites

Chciałem zapytać, czy powyższej obudowy bequiet nie polecacie ze względów kosztowych, czy może mieliście z nią złe doświadczenia?

 

Czy tryb silent zapewni wyciszenie porównywalne z zakupem wyciszonej obudowy, a także czy wydajność wentylatorów nie wpłynie w takiej sytuacji istotnie na wydajność sprzętu? (ze swojej strony nie mam pojęcia)

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałem zapytać, czy powyższej obudowy bequiet nie polecacie ze względów kosztowych, czy może mieliście z nią złe doświadczenia?

 

Nie to, że jest zła. Obudowa niczym nie powala na tle konkurencji. Define C posiada piwnice na zasilacz i okablowanie a jest ona w niższej cenie. Również z wyciszeniem. Jak chcesz to możesz zostać przy Pure Base 600 od BQ.  

 

 

 

Czy tryb silent zapewni wyciszenie porównywalne z zakupem wyciszonej obudowy

 

Obudowa z wyciszeniem nie wytłumi Ci głośnych podzespołów. Wyciszenie obudowy to dodatek na sam koniec do całej reszty.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...