Skocz do zawartości

SSD - windows się nie ładuje


Recommended Posts

Mam pewien problem do rozwiązania, który polega na tym, że nie da się uruchomić windowsa (10). Awaria wystąpiła po tym jak brakło zasiania. Występuje ona na laptopie mojego kolegi, i prawdopodobnie w momencie hibernacji. Podczas normalnego uruchomienia wyświetla się komunikat "przygotowanie automatycznej naprawy: przy czym wisi to przez dość długi czas (nawet kilka godzin).

dysk jest wykrywany w BIOSsie, nie da się uruchomić instalatora windowsa, czy też wiersza poleceń. Podłączenie dyyku do innego komputera przez kieszeń zewnętrzną częściowo zawiesza exploratora, bo nie da się uruchomić np crystal disck info.

 

Bootowalny linux wykrywa dysk ale wyświetla komunikat ziwązany z błędem systemu plików NTFS.

Skorzystałem z system rescue cd i narzędzia testdisk  i mam dostęp do listy plików ale nie wiem jak zmienić ścieżkę na dysk zewnętrzny i je skopiować.

To tyle póki co, tyle pamiętam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Pobierz ze strony Microsoft:  MediaCreationTool

na swoim komputerze, po odpaleniu programu utwórz płytę z systemem Windows 10 (jeśli nie posiadasz)/(pobieranie obrazu trochę czasu zajmuje)

.

Na komputerze kolegi jeśli to PC uruchom komputer i odpal instalację systemu i później wybierz opcję naprawy systemu i to pomoże.

 

 robiłem tak jak użytkownik laptopa wyłączył go, jak robił aktualizację systemu na 32% bo myślał że się zawiesił podczas instalacji.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem w pierwszym poście, instalator się ładuje w nieskończoność. Co za tym idzie nie da się włączyć naprawy.


Udało mi się uzyskać dostęp do dysku przez przez SystemRescueCD i Parted Magic, kopiuje pliki, ale nie wszystkie są sprawne. Wina leży po stronie

- programu?

- dysku?

 

Czy przywracanie tablic partycji i MBR może pomóc?

Oczywiście najpierw skopiuje co się da. Raczej nie będzie możliwości zrobienia kopi posektorowej, bo tu gdzie obecnie przebywam nie mam dysku i a on nie ma żadnego wolnego.

Edytowane przez fastdraw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...