Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam. i z góry dziękuję za pomoc.

Pragnę kupić sobie słuchawki do 2k zł i jeśli ktoś ma inne pomysły niż te co zaproponuje piszcie .

proszę o pomoc bardzo uniżenie. 

wybrałem 2 pary Które z nich (bądź inne ) byście dobrali dla siebie.. Posiadam interfejs audio octa capture 10x10 ale chciałbym też słuchawki podpinać bezpośrednio do pianina cyfrowego/gitar itp

W temacie słuchawek jestem zielony a te Ogromne róznice mi w tym nie pomagają ... ( nie mają być to słuchawki do słuchania na komórce)   PS denon dał dziś promocje do jutra na słuchawki pryma za 1500 :D może lepsze??

HIFIMAN HE-400I   (2 przewody)

 

Przetworniki: Magnetostatyczne (wstęgowe) Konstrukcja obudowy: Otwarte Impedancja: 35 Ohm Skuteczność: 94dB Kontrola tonów: NIE Pasmo przenoszenia: 20 - 35.000Hz Jakość kabla: OFC Długość przewodu: 3.2m Asymetryczny kabel: NIE Typ wtyku: 3.5mm mini jack Typ wtyku: Prosty Regulacja głośności: NIE Mikrofon: NIE Etui ochronne: NIE Redukcja szumów: NIE Obrotowa słuchawka: NIE Składane: NIE INNE: Zalecany czas wygrzewania: 150h :: Przetwornik: planarny (ortodynamiczny) Waga bez kabla: 360 gram Gwarancja: 24 miesiące

 

 

BEYERDYNAMIC T90

Podstawowa specyfikacja techniczna:

- Przewód idący tylko do jednej - lewej słuchawki
- Możliwość obracania nauszników w osi poziomej
- Typ: dynamiczne, otwarte
- Pasmo przenoszenia: 5-40.000 Hz
- Impedancja: 250 Ohm
- SPL (Sound pressure level) 102 dB (1 mW / 500 Hz)
- Max. SPL: 125 dB (200 mW / 500 Hz)
- Maksymalna moc wejściowa: 200mW
- Nominalne zniekształcenia THD: <0.05%
- Siła nacisku 2,8N
- Kabel połączeniowy: 3 m
- Rodzaj wtyku: pozłacany mini jack 3.5mm, przejściówka na stereo jack 6.3mm
- Waga: 350 g

Edytowane przez bmwbmw2
Link to post
Share on other sites

T90 to żyletki i bez lampowego wzmacniacza nawet bym nie podchodził, bo krew z uszu popłynie. Charakterystyka dźwięku jest bardzo mocno przechylona w stronę sopranu, przez co są bardzo analityczne. Nie miałem przyjemności ze słuchania tego modelu...

 

HE-400i to czasem można dorwać za 199-249$. Grają pełniej, naturalniej i według mnie są to prostu bardziej uniwersalne w dźwięku i spodobają się większemu gronu odbiorców niż specyficzne T90.

Link to post
Share on other sites

Poza tym pod interfejs szukał bym czegoś studyjnego bardziej liniowego a w pierwszej kolejności głośników. Mam focale alpha 80 trochę słuchawek przerzuciłem i jednak ciężko uzyskania na słuchawkach taka dynamikę jak na głośnikach

Link to post
Share on other sites

witam. i z góry dziękuję za pomoc.

Pragnę kupić sobie słuchawki do 2k zł i jeśli ktoś ma inne pomysły niż te co zaproponuje piszcie .

proszę o pomoc bardzo uniżenie. 

wybrałem 2 pary Które z nich (bądź inne ) byście dobrali dla siebie.. Posiadam interfejs audio octa capture 10x10 ale chciałbym też słuchawki

 

No cóż, dla siebie nie wybrałbym żadnych z tej dwójki, a jeśli już to zdecydowanie HiFiMany, ale ja mam inny gust, Ty wybierz wedle własnego. Natomiast w cenie do 2 tyś zł dobrą opcją są Shure SRH1540 - nie mają braków w żadnym paśmie. Takie równe, studyjne granie z nutką muzykalności. Dla niektórych mogą okazać się nudne, tak więc odsłuch mile widziany. Zresztą jak przy każdych słuchawkach.

Link to post
Share on other sites

@Grzechuboss

Dziwny wywód, bo polecasz coś od siebie, do tego stwierdzasz, że mogą być nudne i się nie spodobać. Ty byś wybrał coś innego, kolega być szuka też czegoś innego. SRH1540 nie polecam, bo one są dla mnie zwyczajnie zbyt drogie na to, jak grają.

 

W cenie do 2k PLN mamy masę dobrych słuchawek, dziwi mnie, że każdy od razu podchodzi pod górną granicę i trzyma się blisko tych 2k, nie tędy droga ;)

 

HE-400i są w niezłej cenie.

 

Na oficjalnej stronie za 1200-1250 z VATem i cłem

http://store.hifiman.com/index.php/he-400i.html?ozfrm=onestepcheckout&bt=product-img

 

Albo na ebayu jeszcze taniej, poniżej 1100zł z opłatami.

https://www.ebay.com/itm/HIFIMAN-HE-400I-Over-Ear-Full-size-Planar-Magnetic-Headphones/112394676069?hash=item1a2b3ea765:g:5~YAAOSwrhBZCih6

Link to post
Share on other sites

Dobrze napisałem, przecież nie znam jego gustu, mają prawo mu się nie spodobać, podobnie jak każde inne słuchawki, nie koniecznie te podchodzące pod 2 tyś zł. Musi trafić tylko i wyłącznie w swój gust, a nie jakiejś osoby z forum, dlatego zaleciłem odsłuch, inaczej to tylko strzelanie na oślep. To, że mi się podobają lub Tobie jakieś słuchawki brzmieniowo, to nie znaczy, że każdemu podejdą? Jasne to jest, mam nadzieje?

Link to post
Share on other sites

No właśnie jadę za 10 minut na kraków . zamierzam testować te 3 (razem z denonami ) z przeceną do 1500 . posłucham zobaczę i będę dalej wybierał jak nie kupie dziś denonów . na które przecena tylko 24  czyli dziś. co do dynamiki to zdecydowanie chciałbym słuchawki nie głośniki. na nie przyjdzie pora ale planuję wydać trochę więcej więc oszczędzam do tego nie mam na razie wyciszonego pomieszczenia ;P dobrze że piszecie o tych t 90 do których trzeba wzmacniacz. bo łudziłem się że będą grać tylko po prostu lekko ciszej ale jednak jest to 8 razy większa impedancjia.   a co powiecie o tych sonus pryma??

Edytowane przez bmwbmw2
Link to post
Share on other sites

Znalezienie do odsłuchu większości słuchawek premium graniczy z cudem. Sam się o tym wielokrotnie przekonałem. SRH1540 są do tego bardzo niepopularne, nie kupi, nie posłucha. Niestety nikt nie będzie otwierał słuchawek, bo ktoś chce sobie posłuchać, a modeli dostępnych w sklepach jest najczęściej bardzo mało i przeważnie to budżetówki. Może w bardziej ekskluzywnych sklepach jest to nieco lepiej przygotowane, przynajmniej takie są moje doświadczenia.

 

Problemem jest to, że taka osoba, jak autor, która rzuca na stół 2k PLN nie ma pojęcia o słuchawkach i bez jakichkolwiek wymagań, co do dźwięku po prostu trzeba zachować pewne bezpieczeństwo.


dobrze że piszecie o tych t 90 do których trzeba wzmacniacz. bo łudziłem się że będą grać tylko po prostu lekko ciszej ale jednak jest to 8 razy większa impedancjia.

 

Nie chodzi o sam wzmacniacz, bo je trzeba po prostu przymulić są tak jasne ;)

Link to post
Share on other sites

Znalezienie do odsłuchu większości słuchawek premium graniczy z cudem. (...) Niestety nikt nie będzie otwierał słuchawek, bo ktoś chce sobie posłuchać.

 

Nie zgodzę się. Ja jestem klientem i nie będę wykładał kilka tys na zakup kota w worku. A jeśli - kupuję przez Internet i zwracam - jeszcze gorzej dla sklepu.

 

Ostatnio miałem maraton po sklepach audio we Wrocku i byłem mile zaskoczony tym, co było na stanie do odsłuchu:

Top HiFi: Audeze LCD-2

Salon Denon: Denon AHD-7200, Focal Elear, Focal Utopia

MP3 Store: Audioquest Nighthawk Carbon, MrSpeakers Eon Flow, Focal Listen

 

Top HiFi oraz Denon mają słuchawki ekspozycyjne w gablotkach, a w MP3 Store pan wyjmował nówki do odsłuchu. Bez problemu po telefonicznym umówieniu się na odsłuch.

Link to post
Share on other sites

No o tym mówię, czyli o lepszych salonach, gdzie obsługa jest na poziomie. Akurat wybrałeś chyba salony, gdzie tego towaru jest najwięcej. Bywałem parę razy w mp3store na paru spotkaniach odsłuchowych i jak się przygotują to masz naście słuchawek z topu, ale po prostu musieli mieć przygotowane te modele już wcześniej do odsłuchu, wysyłają sobie pomiędzy sklepami często.

 

Powiedz mi, a co ze słuchawkami wyjętymi z pudełka? Nie są już nowe.

Link to post
Share on other sites

Audioquesty miały futerał zabezpieczony trytytkami oraz pudełko zaklejone kolorową taśmą, które trzeba było poprzecinać. Słuchawkom zapewne to nie zaszkodziło, ale nie jest to już zakup czegoś, bo było niemacane i sam możesz odpakować. Potem takie sztuki można czasem kupić w bardzo dobrej cenie jako towar poekspozycyjny. Ja tak zaoszczędziłem 2tys na wzmacniaczu.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

W MP3 store widziałem na półkach sporo pudełek plus to, co na zapleczu. Mi nie robili problemów z otworzeniem i posłuchaniem tego, co chciałem. Focal Listen, MrSpeakers Eon Flow i Adioquest Nighthawk Carbon były wyciągane nówki z pudełek. Na pewno mieli też różne modele AKG na stanie. Nie mają na miejscu Audeze - tylko na zamówienie. W Denonie i Top HiFi akurat mieli w gablotce ekspozycyjnej to, co chciałem. Nie wiem, czy otwierają nowe do odsłuchu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...