Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Emitowanie niebieskiego światła w monitorach

monitory sprzęt peryferia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 yvonne

yvonne
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 16:03

Czy wszystkie monitory mają w sobie jakieś technologie zapobiegające emitowaniu niebieskiego światła? Bo nie wiem, czy mam szukać jakiegoś ekstra z taką funkcją, czy to już jest standard. Od obecnego monitora pieką mnie oczy, nie wiem czy to z nim jest coś nie tak, czy powinnam iść do jakiegoś okulisty...

• 0

#2 vikingpl

vikingpl
  • Gaduła

• 459 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 16:22

Spróbuj na początek zmniejszyć ostro jasność i trochę kontrast. No chyba że to IIyama - te to wypalają zawsze ozy zdrowo.

• 0

#3 worm

worm
  • π

• 10998 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 16:59

Istotne jest w jakich warunkach oświetleniowych pracujesz, jaka odległość i od jakiego monitora. Ile godzin dziennie?

Posiadasz jakąś wadę wzroku? Z czym pracujesz: grafika, tekst itp.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 stofro

stofro
  • Bywalec

• 132 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 17:11

A nie prościej po prostu zainstalować sobie f.lux'a? I można 24/7 przed monitorem siedzieć, bez męczenia oczu...

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitory, sprzęt, peryferia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych