Skocz do zawartości

Przesiadka z Sapphire Radeon HD 7870 XT na kolejnego radeona


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym wymienić moja dobra kartę Sapphire Radeon HD 7870 XT:) na coś mocniejszego również zależy mi na Radeon ponieważ mam freesyns monitor 144hz.

Pytanie czy jest jakaś rozsądna karta na którą bym mógł się przesiąść i poczuje ogromny skok technologiczny i wydajności owy?

Budżet bardzo mały bo do 600zl.

 

MOBO-MSI Z77A-GD55

CPU- Intel i5 3570k +Zalman CNPS 10x performa

GPU-Sapphire Radeon HD 7870 XT (11199-20-20G) 2 GB DDR5

PSU-Corsair rm650x

RAM- Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL 9.0 XMP Vengeance LP

Link to post
Share on other sites

Rx 580 4GB jest dosłownie minimalnie wolniejsza od 8GB (w tytułach, które nie będą ogranioczone przez pamięć), da się sporo wydajności nadrobić robiąc OC pamięci. Tyle że za 600 pln to nie kupisz Rx 580 (ba, znaleźć używanego Rx 470 4GB będzie problem). 

 

Najcichsze Rx to niestety wersje 8 GB, i to najdroższe: MSI Gaming X+ oraz Aorus Xtr. Z przyzwoitych pozostaje jeszcze Sapphire Nitro (i tu już wersja 4GB ma identyczne chłodzenie jak 8GB). Pozytywne opinie chodzą również nt Asusa Strixa, ale ten sie ceni podobnie do powyższtch, a nie oferuje w zamian takiej samej kultury pracy. 

Link to post
Share on other sites

Super już wiem co zrobić, odłożyć i kupić Rx580 8gb aby mi starczyla karta przynajmniej na 4 lata. Zasilacz mam rm650x Corsair więc starczy.

Ten Aorus to jaki ma być

https://www.olx.pl/i2/oferta/radeon-rx-580-8gb-gwarancja-32msc-CID99-IDqjj6R.html#:41814321e1??

Procek nie powinien bardzo dusić mocą kartę? Fakt taki ze mało używek tych kart :) skończy się szał koparek to i karty w niskich cenach będą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...