Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się poważnie nad zmianą sieci, ponieważ chcę wziąść telefon w mixie, a w mojej go nie ma.

Czy jeśli najbliższa stacja bazowa Play obsługująca LTE jest zlokalizowana 5km ode mnie to nie powinno być problemu z zasięgiem LTE w telefonie?

Pytam ponieważ z Plusa stacja bazowa jest nieco dalej i na telefonie marki której chcę wziąść mimo obsługi LTE, w telefonie LTE przełączało się na 3G które też było słabe. Natomiast po zmianie na Xiaomi Redmi 4X które obsługuję B20, zaczęło działać LTE przez cały czas, prawie pełny zasięg co na poprzedniku było niemożliwe.

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Ciężko stwierdzić, ja co do zasięgu sieci play mam pewne zastrzeżenia. Sporo zależy od konkretnego telefonu, czasem problemy wynikają z kiepskiego spasowania antenki. Najprościej jest zainwestować 5zł na starter i przekonać się, jak będzie działać tak jak Ci odpowiada, to przechodzisz na mixa i po kłopocie. Zależy od zabudowy, ukształtowania terenu, nawet od pogody i innych stacji nadawczych w okolicy (może dochdzić do zagłuszania sygnału przez inne stacje bazowe). 

 

Zastanawia mnie jednak dlaczego chcesz wziąć mixa, który według mojej wiedzy jest nieopłacalny? Ja płacę teraz 19zł miesięcznie za nielimitowane sms,mms chyba (nie korzystam), rozmowy w polsce, 10gb internetu (z lejkami w trakcie, ale nie odczuwam ich, nie dobijam w ciągu miesiąca do 10gb danych z sieci komórkowej, a fb,messenger i pare innych apek nie zabiera transferu mi, do tego wifi calling, ale nie testowałem jeszcze tego)

Edytowane przez dawid13
Link to post
Share on other sites

Masz sporo racji.
Chcę w mixie dlatego, że telefon który chcę kosztuję lekko ponad 1000zł a nie stać mnie by tyle wyłożyć na raz.
Natomiast stać mnie by wyłożyć za telefon 599zł i doładowywać co miesiąc po 40zł.
Poza tym w ofercie Play dostaję do tego jeszcze 4GB netu co miesiąc, 300 minut do wszystkich sieci oraz nielimitowany internet przez pierwsze 3 miesiące.
SMS-y/MMS-y do playa i innych sieci również sa nielimitowane.
Przynajmniej z tego co piszę na ich stronie tak to wygląda :D

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej wyszłyby Ci raty? Kupić w jakimś oficjalnym sklepie na allegro (np x-kom), a teraz chyba masz raty pay-u 0% :) Nie wierzę w coś takiego jak nielimitowany internet, chyba, że małym druczkiem masz napisane, że z prędkością 32kB/s. Zrobisz jak uważasz, nie przyglądałem się nigdy dokładnie ofertom mix, ale porównywałem kiedyś koleżance ceny telefonów realne w abonamencie w największych sieciach. 

 

Też się zastanawiałem nad taką opcją, ale chyba po prostu wyłożę całą gotówkę (zwłaszcza, że pewnie kupię w chinach), ale bardziej rozważałem podpiąć się pod abonament dla firm znajomego i wtedy wziąć telefon, albo właśnie zakup ratalny. 

Link to post
Share on other sites

Coś za coś.

+ zaoszczędzenie w moim wypadku 550zł i wykorzystywanie tych wszystkich doładowań, przy oszczędnym korzystaniu mi to wystarcza a dostaję fajny telefon za niższą cenę, tak czy siak by dzwonić,smsować czy przeglądać internet trzeba doładowywać

-  wiązanie się umową, konieczność doładowywania, drogie pakiety, duże prawdopodobieństwo, że telefon padnie przed umową(3 lata) a doładowywać zgodnie z droższą ofertą niż np. na kartę trzeba

* Jeśli chodzi o to co piszą, że 4GB netu, nielimitowane minut, smsy to owszem, jest ale jak się je wykupi z tej kasy z doładowania :D

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Play ma według wszystkich badań najgorszy zasięg i jakość połączeń, nie wspominając o przycinaniu neta do 3Mbit/s w roamingu. Ja jestem otoczony rzekomo nadajnikami a LTE jak złapie to cud. Często jak już jestem podłączony to i tak nie da się nic pobrać tylko trzeba się przełączyć na HSDPA.

 

PS. Wziąć nie wziąść.

Link to post
Share on other sites

Tak samo miałem w plusie na telefonie od Sony. Po zmianie na Xiaomi Redmi 4x zasięg jest w porównaniu do wcześniej, wyborny. LTE jest cały czas od 3-5 kresek. Internet chodzi i ściąga znacznie szybciej.
Nie znam się dokładnie jednak wydaję mi się, że to dzięki obsłudze pasma B20. Mieszkam na wiosce, najbliższe nadajniki Plusa nie mają napisane by obsługiwały LTE tylko GSM, więc być może ściąga ze znacznie dalszych.

Myślę, że najlepiej będzie tj. dawid13 napisał , kupię starter i sprawdzę w praktyce.
 

Chciałem wziąć Xperie X ponieważ lubie mieć dobry aparat którym zawsze mogę zrobić fajne foty, lubie słuchać muzyki w dobrej jakości, telefon i tak ładuje codziennie ponieważ sporo korzystam i ten telefon wydaję mi się na moje potrzeby idealnie skrojony. Android z nakładką Sony też jak najbardziej mi się podoba.
Tylko czytałem, że w Xperia X z zasięgiem jest trochę cienko, jeszcze jakby zasięg Play miał być słaby to mogłoby być nie fajnie.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Temat można zamknąć.

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...