Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lambda Core

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:27

Ja zaczynałem od SketchUpa, obecnie przesiadam się nad Solidworksa :).

Ten model od początku powstawał w SketchUpie, więc nie było sensu przenosić go gdzie indziej.

Kable, kable i jeszcze więcej kabli, czy to się kiedyś skończy? :P. Już nawet mi się śni robienie kabli :E.

Aquaero USB, Aquabus między A6Pro, a PA3, Corsair Link, SATA Data x2, kilka przedłużaczy, zasilanie do Aquaero.

Jv3FBH8.jpg

VJHP447.jpg

WtI5FAI.jpg

ggnh1aq.jpg

Górna chłodnica gotowa - wentylatory 140mm zostały potraktowane w ten sam sposób co wentylatory 120mm czyli każdy dostał oplot po sam rotor, a fabryczna naklejka została zastąpiona folią. Każdy wentylator dostał też odpowiednią przedłużkę do splitera na PCB od Phobya, który będzie podpięty pod Aquaero :).

3STepjJ.jpg

BLk3nYx.jpg

6qIMAmg.jpg

Teraz pora na wentylatory na froncie i w piwnicy, one będą bardziej problematyczne.

Użytkownik Zawisz edytował ten post 23 styczeń 2018 - 21:38

• 5

ExpendableCustoms: Facebook & Instagram

PROJEKTY : Lambda Core; FrostyBoy; All or Nothing

#42 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1283 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:32

Ooo jak mi się te saty podobają! :ups:

• 1
Spoiler

#43 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 01 luty 2018 - 19:55

Dzięki :).

Wentylatory na froncie gotowe :D.

zBywzPG.jpg

Każdy wentylator dostał swoją przedłużkę podłączoną do splitera na PCB w piwnicy. Poszczególne extendery są spięte razem i przypięte do śrub mocujących wentylatory do panelu :). Całość już teraz jest prawie niewidoczna, a po montażu pomp nic nie będzie widać. 

VTI765y.jpg

BwnRxMc.jpg

FVPkxMv.jpg

Wentylator na tyle również jest podpięty pod ten sam spliter, co wymagało zrobienia sporej przedłużki i jakiegoś jej zamocowania. Całość oczywiście zasłoni chłodnica na topie :).

gJzp93x.jpg

ajZDmmj.jpg

Wszystkie kable wychodzą z jednego miejsca w piwnicy.

cxRwK5r.jpg

CIlYOTv.jpg

Zabrakło mi czarnego oplotu, więc czekam na pakę, żeby ruszyć dalej i dokończyć przedłużacze do wentylatorów w piwnicy.

• 3

#44 Kolo91

Kolo91
  • Bywalec

• 102 postów
  • Miejscowość:Motkowice

Napisano 01 luty 2018 - 21:44

Super robota daję 6:-)

Użytkownik Kolo91 edytował ten post 01 luty 2018 - 21:44

• 0

CPU: INTEL Core i5-6600K @ 4,4 GHz @ 1,200V CHŁODZENIE: Corsair H100i v2  MOBO: Asus Z170M-PLUS  RAM: Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14(1x8GB), Goodram 4GB DDR4 2133MHz CL15 SSD: Goodram Iridium Pro 240GB GPU: Intel HD 530  PSU: Chieftec GPS500A CASE: BE QUIET DARK BASE PRO 900

#45 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 14 luty 2018 - 19:57

Dzięki wielkie :).

Kabelkologia w piwnicy skończona i przetestowana :).

DFcgmoB.jpg

bUNmuhk.jpg

AmpWrgf.jpg

1NaKLbg.jpg

FN0xF4a.jpg

8kX1TVY.jpg

Kabelkologia w zasadzie skończona, zostało tylko trochę drobnicy, którą ogarnę jeszcze dzisiaj lub jutro :).

Wszystkie kable w projekcie są zrobione (poza kablami przepływomierzy i czujników temperatury, ale to wyjdzie w praniu). Na ostatni rzut poszedł kabel SATA-power oraz kabel przycisku power.

Generalnie miałem problem gdzie wcisnąć dysk SSD - finalnie wyląduje on na przegięciu mobotray po ciemnej stronie. Przy okazji mój Crucial MX200 dostał nowe ubranko w formie czarnej, matowej folii :).

YZj8vwg.jpg

Wk4rxC5.jpg

Takie małe podsumowanie związane z kablami.

Zużyłem:
- prawie 70m przewodu AWG26
- prawie 40m przewodu AWG18
- 18m oplotu czarnego
- 8m oplotu żółtego
- 32m oplotu platynowego
- 2m czarnego, wiekszeog oplotu i 60 cm oplotu SATA
- zacisnąłem prawie 400 pinów
- zużyłem jakieś 5m termokurczu (licząc z fragmentami, które były zrywane przy robieniu głównych kabli)
- czas poświęcony na kablekologię? Wolę nie liczyć :E
- koszty? Lepiej nie pisać :P.

• 3

#46 huckinCharlie

huckinCharlie
  • another time another place

• 1002 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 14 luty 2018 - 20:13

koszty? koszty kosztami

a nerwy   :wariat:  ja miałem dość po robocie dwóch kabelków 

• 0

workhorse H2O ::: 6900K @4.4 - asus X99e ws- Radeon Pro Duo - NVMe 1T - SSD 2TB - 64GB RAM 3000 - Super Flower leadex 1000W

Audioengine D1 - XFI Titanium HD (6x LME49990) - Audiolab M-DAC - Adam Artist 5/6 - ATH M50x - Nexus 6P 128GB - Vsonic SDV3s mod

ONE

#47 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 14 luty 2018 - 20:20

Oj tam, mnie robienie kabelków uspokaja... do momentu jak okazuje się, że kabel jest o 2mm za krótki, żeby go podłączyć i ostatnie 2h roboty poszły na nic :P.

• 0

#48 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 11:34

Jasna strona pogięta. Było trochę problemów z dwoma chorobami po drodze, insertem i rurkami, ale w końcu udało się wszystko ogarnąć. Pora przebić się przez midplate i mobotray i dokończyć robotę.

gLMiazu.jpg

Po samej jasnej stronie jest więcej rurek niż w obu projektach, które robiłem wcześniej, jednocześnie :E.

• 6

#49 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 16:58

Midplate i mobotray przewiercone, a wszystkie rurki w końcu pogięte :D.

PIbyGvj.jpg

QDzvu6X.jpg

VrwMQ4X.jpg

MqBYP5o.jpg

W układzie finalnie jest 107 złączek oraz 18 odcinków rurek, z czego 6 prostych i 12 giętych, na których jest 16 łuków :).

Pozostało wszystko poskręcać, zapakować brakujące graty do środka, dorobić kilka kabelków dla czujników przepływu i temperatury i można zalewać :D.

• 1

#50 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3206 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 11 marzec 2018 - 19:07

A ja się ostatnio kłóciłem z pewną osobą z jednej z firm czemu mam na liście części  ledwo 50złączek i adapterów :o

• 0

i7 4790k/Asus MVIF/Corsair Dominator GT/SLI GTX 980Ti/SSD Crucial BX100 250Gb/Samsung 2Tb/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Alphacool

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu 

#51 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 19:26

W tych 107 złączkach masz 20 korków :P. Też musiałem dyskutować z pewną osobą odnośnie złączek i adapterów, a finalnie i tak 23 sztuki musiałem sobie sam dokupić, i nie były to wcale korki lub inne pierdółki :E.

• 0

#52 rafbgo

rafbgo
  • Entuzjasta

• 605 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 22:49

Kiedy to zalewasz ? bo nie mogę się doczekać koloru płynu :) - mam nadzieje że masz jakiegoś Asa w rękawie :) całość już miażdży tyłek i 99% projektów na forum.

• 0
Moja ostatnia recenzja - http://www.pctechrev...m23-pure-black/

#53 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 07:13

Dzięki :). Zalewam w tym tygodniu, fotki pewnie wrzucę w weekend lub zaraz po weekendzie. Zalewane będzie Mayhems Pastel - jedna pętla żółta, druga szara.

• 0

#54 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 06:41

Projekt gotowy. Od czasu zakupu obudowy i rozpoczęcia kombinowania mija rok i trzy miesiące. Samej pracy nad budową układu zeszło prawie 4 miesiące.

zCvqYRd.jpg

qJOTvPx.jpg

ZmQnC1v.jpg

G8UsjPi.jpg

492sroH.jpg

TGBocz9.jpg

rnPd3Vu.jpg

egoF2b8.jpg

PoZOtPP.jpg

V4IOhku.jpg

lL9JWNC.jpg

0lnmxR3.jpg

8XjwWHc.jpg

AYJ2h8R.jpg

Yy1OJJd.jpg

xZQH3w6.jpg

dTcGkyr.jpg

wlVzCj0.jpg

WiZn3Xh.jpg

L1PAxrF.jpg

EqlbapV.jpg

gQ5mGBn.jpg

Później wrzucę trochę wyników z różnych benchmarków i informacji co do temperatur, ale jest na prawdę dobrze :).

Trochę wyników wydajności kompa:

CPU:

dCRrzSf.png

7JXdP0N.png

Z7gZY1H.png

Procek leci na 4.0GHz @ 1.35V i więcej z niego nie wycisnę bez dalszego podnoszenia napięć. Pamięci z 2800MHz CL16 na 3066MHZ CL16, więc jak na Ryzena jest spoko.

Dyski w znaczniej części już zapełnione:

5jb8N9k.png

z8LevJt.png

GPU:

Superposition nie obsługuje SLI, więc wynik jest dla pojedynczego GTX 1080:

sO6LM6L.png

2NezNcY.png

TimeSpy

Pcykqn8.jpg

TimeSpy Extreme

LrKyOu6.png

Karty boostują stabilnie do 2101MHz, wiadomo, że samo taktowanie waha się w zależności od obciążenia. Pamięci na 11GHz.

Co do temperatur:

W przypadku GPU przy przeglądaniu neta, oglądaniu filmów etc. wentylatory na chłodnicach stoją - temperatura płynu waha się między 28-29 stopni, a wentylatory mam ustawione tak, że startują od 33 stopni. Przy obciążeniu wentylatory oczywiście się włączają, ale max co udało mi się wycisnąć to płyn na 35 stopni przy wentylatorach na 450-500RPM. Temperatura kart przy takich ustawieniach - górna max 47 stopni, dolna max 51. Przy wyższych obrotach wentylatorów można zejść niżej z temperaturami (nawet do max 43 stopni), ale po co.

Przy CPU tak różowo nie ma. Wentylatory włączają się podobnie - po przekroczeniu 33 stopni temperatury płynu. Mam wyłączone wszystkie możliwe opcje oszczędzania energii, więc nawet w typowym idle procek ciągnie 50-60W - wtedy jeszcze obleci pasywnie, ale temperatura płynu oscyluje w granicy 32-32,5 stopni. Odrobina obciążenia i wentylatory stratują. Pod syntetycznym obciążeniem Prime95 po godzinie dobiłem do 82 stopni i 950 RPM na wentylatorach (temperatura cieczy 40 stopni), pod typowym obciążeniem (blender) jest około 65 stopni i wentylatory na 800 RPM (ciecz 37-37,5 stopnia). Główną przyczynę temperatur upatruję w bloku CPU, który ma po prostu zbyt małą podstawę pod procesory na sockecie TR4. Nawet cały IHS nie jest przykryty.

Użytkownik Zawisz edytował ten post 27 marzec 2018 - 06:41

• 9

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych