Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lambda Core

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zawisz

Zawisz
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 10:46

*
Popularny

Cześć,

Jest to mój pierwszy worklog jeśli chodzi o benchmark, wcześniej udzielałem się na PClolu, gdzie powstały projekty All or Nothing oraz FrostyBoy.

Nowy projekt to nowe podejście do sprawy planowania i modowania - postanowiłem zaprojektować wszystko wcześniej, zanim wezmę się za właściwe prace. Efekt w postaci modelu 3d widać poniżej - starałem się wykonać go jak najdokładniej tylko się dało.

Głównym problemem było dla mnie znalezienie odpowiedniej obudowy, zdolnej pomieścić tonę gratów, którą mam zamiar wpakować do środka. Konstrukcje, które mi się podobały kosztowały niewiele mniej niż statystyczna osoba wydaje na cały komputer. Tańsze budy niosły ze sobą zawsze pewne kompromisy, na które nie miałem zamiaru się godzić. W końcu przyszła okazja życia i zakupiłem Parvum L1.0 - obudowa niszowa, specyficzna, może wręcz trochę kontrowersyjna. Osobiście zawsze bardzo mi się podobała.

Nawet jednak skrzynia tych rozmiarów nie do końca spełniała moje wymagania - do środka można było wepchnąć 'tylko' chłodnice 360mm, które nie wypełniały wnętrza w pełni, zostawiając sporo wolnego miejsca (nie liczę możliwości dorzucenia 480mm na front, ponieważ po obecnych doświadczeniach staram się unikać takiego rozwiązania jeśli tylko można). Rozwiązaniem było modowanie, które ze względu modułową konstrukcję obudowy, jest dosyć proste do przeprowadzenia i pozwala całkowicie zmienić funkcjonalność skrzynki.

Projekt tak na prawdę rozpoczął się z początkiem roku, ale wyniknął szereg opóźnień związanych z tym w jaki sposób działa Parvum, albo raczej w jaki sposób nie działa ich obsługa klienta tongue.gif. Kto miał z nimi styczność ten wie o czym mówię. Kto nie miał styczności - polecam dużo melisy i Nervosolu smile.gif. Wydawało mi się, że do trzech razy sztuka, ale chyba się przeliczyłem. Drugim powodem dla, którego projekt leżał były koszty. Bez solidnego wsparcia nie mógłbym nigdy liczyć na to, że własnymi siłami uda mi się zrobić projekt w taki sposób, w jaki zaplanowałem.

Przedstawiam wam nowy projekt Lambda Core smile.gif.

pyLJuOj.png

d9BYmls.png

Na wstępie serdecznie podziękowania dla AquaTuning.de oraz Alphacool za zapewnienie kompleksowego wsparcia w kwestii gratów LC, bez których nie byłbym wstanie zrealizować tego projektu. Dziękuję również firmie Noiseblocker za przesłanie sterty najlepszych wentylatorów jakie są dostępne na rynku :).

Na początek kilka screenów z modelu 3d - nie jest on idealny, ponieważ nie chciało mi się modelować od zera kilku podzespołów, ale daje z grubsza pogląd jak całość będzie wyglądać.

UUK37Jv.jpg

duOIxMx.jpg

roBvPUf.jpg

3mOmCnP.jpg

9co9OaJ.jpg

qBHCv9H.jpg

pq8IBDS.jpg

Jak już wspomniałem głównym powodem opóźnień były problemy z obudową. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszła ona przez kilkanaście różnych modów (mniej lub bardziej udanych) w efekcie czego mam stertę zapasowych paneli, która pozwala na złożenie drugiego oraz fragmentów trzeciego L1.0. Finalnie wszystko się udało i dysponuję obecnie Parvum L1.0, które względem oryginału ma znacznie większe możliwości jeśli chodzi o LC - możliwości te zostaną oczywiście w pełni wykorzystane :D.

d6evuYw.jpg

VW4yuUE.jpg

zFHLzWn.jpg

ENOHz8Y.jpg

OQO4OHX.jpg

xKLC8Wf.jpg

shnXE6c.jpg

zyU0BqR.jpg

7EGPIzQ.jpg

W obecnej formie z obudowy, którą kupiłem rok temu zostały tylko 3 panele (i to nie na długo) - boki oraz mobotray. Względem oryginału obudowa może teraz pomieścić 2 chłodnice 480mm w piwnicy (względem 2x360mm), na topie 420mm (zamiast 360mm). Front utracił możliwość montowania chłodnicy - znajdą się tam same wentylatory. Midplate został zmodyfikowany pod montaż Aquaero, został również dorobiony panel pod łatwy montaż dwóch pomp, a także cover na górną chłodnicę. O perypetiach związanych z wycinaniem żółtych paneli lepiej nie wspominać.

Buylogu część dalsza - tym razem prezentacja większości gratów LC. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla Alphacool i Aquatuning za przysłanie pudła wielkości trumny pełnego wszelkiego rodzaju dobroci :).

Takiej sterty gratów LC jeszcze na oczy nie widziałem.

9nmK7bp.jpg

Główny element układu, który powstanie - dwie chłodnice XT45 480mm i jedna XT45 420mm.

lHBgpL6.jpg

uQXpxzJ.jpg

We wcześniejszym projekcie używałem combo z acetalowym topem, tym razem postawiłem na top z plexi i nie żałuję. Prezentuje się na prawdę dobrze. Oryginalna tuba reza, która ma 105mm zostanie zmieniona na większą - 150mm.

FKMxQIq.jpg

T0wq8hH.jpg

9AgOQXv.jpg

Mój pierwszy kontakt z blokami RAM - wiadomo, że to czysta estetyka, bo przy DDR4 bloki nie mają realnego uzasadnienia, ale nie o to chodzi :P.

77s4TIp.jpg

iff9bTF.jpg

Bloki na GPU będą malowane na żółto :).

EdW0U0h.jpg

Blok CPU w wersji clear plexi prezentuje się na prawdę fajnie, chyba nawet lepiej niż frosted.

bphQR8D.jpg

88 złączek, które zostaną wykorzystane w układzie 8:E. Takiej sterty jeszcze nie widziałem i pewnie długo nie zobaczę.

pfDDLuc.jpg

7oBhFob.jpg

mqM2THo.jpg

KP9i4mL.jpg

Bkxrwbd.jpg

Sponsorlogu część druga i ostatnia. Tym razem podziękowania dla Noiseblocker za stertę wentylatorów, nie tylko do tego projektu, ale również następnego - o nim jednak przy innej okazji :).

eea6Ita.jpg

OihXBkq.jpg

PEWfdJx.jpg

nZgsv9F.jpg

8eCoE8I.jpg

74E73P5.jpg

1QeXi0W.jpg

AjQFQi1.jpg

IcTlyZ4.jpg

60a8Vdq.jpg

Co do gratów Aquacomputer, które będą użyte w projekcie:

Vcz6JRY.jpg

1iXdJCx.jpg

qughgiG.jpg

Z tej stery na pewno użyję dwóch przepływomierzy, Farbwerk oraz Aquaero 6Pro. Dzięki ostatniej aktualizacji firmware możliwe jest podłączenie drugiego przepływomierza pod Aquabus low - bez tej opcji byłbym zmuszony do użycia 5LT jako slave względem 6Pro.

Ostatnia część buylogu - od jutra fotki z prac - na początek fotka przedstawiająca wszystkie graty, które będą użyte:

d9BYmls.png

XslxwSk.jpg

Parvum L1.0 to na prawdę duża obudowa, a w tej stercie kompletnie ginie.

7uDRrMX.jpg

KfWxhJ1.jpg

oOOYLlb.jpg

Esl1P63.jpg

nSBoC0K.jpg

Długo się zastanawiałem nad wyborem procka, bardzo długo. Byłem nawet w pewnym momencie zdecydowany na i7 7820X czy dołożenie do i9 7900X, ale finalnie postawiłem na Threadrippera będąc w pełni świadomy zalet i wad tego procka. Z mojej strony jest to środkowy palec dla Intela, który przez ostatnie kilka lat serwował nam co roku to samo + ~5% wydajności. W końcu jest alternatywa i mam zamiar z niej skorzystać. Nie żeby jednym z głównych czynników wyboru AMD była chęć zobaczenia tego gigantycznego IHSa i socketu na własne oczy :P. Procek jest pierdzielny, czegoś takiego jeszcze nie widziałem - polecam :lol2:.

Fgzhn43.jpg

trv3Crf.jpg

1KPQjr9.jpg

Z wyborem płyty takich problemów nie było, ponieważ od początku liczyły się tylko dwa modele Zenith Extreme oraz Strix-E. Wszelkie płyty MSI, Gigusie oraz ASRocki od razu odpadły w przedbiegach. Finalnie stanęło na Strixie, ponieważ stwierdziłem, że Zenith to zbyt popularna płyta, do tego nie ma sensu dopłacać do jej ficzerów. Kamień spadł mi z serca gdy odpakowałem płytę i zobaczyłem socket produkcji Lotes, a nie Foxconna, który potrafi ubijać procki.

cDnUwvA.jpg

mbbHZKf.jpg

Zmieniła się również elektrownia - "stary" HX1000i powędrował do Karola, a ja na całkiem przyjemnej przecenie zakupiłem jego mocniejsza wersję - prawdziwa bestia, która poradzi sobie z prawie wszystkim.

gtfdZjl.jpg

Jeśli chodzi o przestrzeń dyskową - 250GB Samsung 960Evo idzie na system, a 1TB Cruciala MX200 na magazyn danych.

M3BTHEA.jpg

Na koniec karty graficzne - wybór producenta był oczywisty, przy LC tylko EVGA - 2 x GTX 1080 :). Nie widziałem sensu w dopłacaniu do 1080 Ti, z resztą karty będą pierwszym elementem, który zostanie zmieniony.

Użytkownik Zawisz edytował ten post 23 listopad 2017 - 08:50

• 16

PROJEKTY: Lambda Core; FrostyBoy; All or Nothing; Kabelkologia stosowanaExpendableCustoms

Specjalista od okablowania komputerowego i chłodzenia cieczą  - masz pytania w tych tematach, pisz PW

#2 zulugula11

zulugula11
  • Gaduła

• 427 postów
  • Miejscowość:Leszno

Napisano 26 listopad 2017 - 13:21

Jest moc .Niezły stos gratów a najlepsze to wentylatory ,na celowniku .

• 0

#3 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:24

@zulugula11 - sam pierwszy raz w życiu widzę taką stertę gratów, szybko się to raczej nie powtórzy :P.

Komp poskładany na pająka, żeby sprawdzić czy wszystko śmiga jak należy. Z racji socketu moja NH-U14S nijak pasowała, więc od razu musiałem zakładać LC - żeby było szybko poskładałem pętlę na wężach bigsmile.gif.

8QRrwKs.jpg

YSp3Iah.jpg

mqci0o6.jpg

MJYW1wP.jpg

XZzSTZN.jpg

Dla ciekawskich - płyn to DP Ultra Yellow, który kupiłem jeszcze do FrostyBoya. Jak widać z żółtym ma niewiele wspólnego tongue.gif.

Kilka szybkich testów na pająka:

CPU na stocku:

UmXu5A6.png

CPU po OC:

4r2LSfi.png

Wynik w Cinebenchu są typowe dla tego procka, więc ich nie wrzucam.

Karty na stocku, procek na stocku:

h4PgyyX.jpg

Karty po OC, procek na stocku:

l5oH4Mn.jpg

Karty wzajemnie mocno się podgrzewają - wewnętrzna jest cieplejsza o 12-15 stopni od zewnętrznej, więc przy OC, nawet odpalając turbinę na max obroty (4000 RPM), wewnętrzna karta dobija do 80 stopni i zaczyna zrzucać zegar. Do 60 stopni karty utrzymują 2080MHz bez śladu artefaktów czy niestabilności.

Ciekawą rzecz zauważyłem podczas testowania memtestem - pamięci, których używam to 2800MHz, podczas gdy memtest raportuje je jako 3000MHz.

kENy6l2.jpg

Podobnie robi mobo Asusa, które ma wbudowany moduł odczytujący z RAMu wszystkie zapisane profile.

Rck44ch.jpg

Jak widać RAM Corsair 2800MHz to tak na prawdę 3000MHz z inną nalepką, nawet odpowiedni profil XMP dla procków Intela jest obecny. Różnica w cenie tego konkretnego zestawu 2800MHz a 3000MHz to 200 zł tongue.gif.

Wiadomo, że Ryzen miał początkowo spore problemy jeśli chodzi o RAM i jego prędkości. Od razu po premierze ciężko było przekroczyć 2666MHz, obecnie problem został częściowo rozwiązany, ale uzyskanie więcej niż 3200MHz nadal nie jest powszechne, szczególnie jeśli mamy pamięci spoza listy sprawdzonej przez producenta mobo. Zachęcony tym, że kości mają zapisany profil 3000MHz odpaliłem je na 3066MHz - wstały od kopa i to przy napięciu 1.17V, gdzie z Intelowskiego profilu XMP wynika, że potrzebują 1.35V bigsmile.gif. Pamięci w pełni stabilne, jestem zadowolony, wyżej będę próbował je pchać jak wszystko będzie poskładane na stałe smile.gif.

Jedziemy dalej z koksem - pora pozbyć się z RAMu radiatorów, które nie pasują do projektu:

Do rozebrania modułów wykorzystałem plastikowe narzędzie wykorzystywane do rozbierania monitorów czy telewizorów oraz opalarkę z regulacją temperatury, którą ustawiłem na 90 stopni.

Moduł trochę podgrzałem, a nastepnie powoli i ostrożnie podważałem sam radiatorek.

xABtPUW.jpg

Trochę ruszania i pierwsza strona odpada - moduły są jednostronne.

MWiOzmJ.jpg

Druga strona trzyma się lepiej i trochę trzeba się napocić, ale daje radę - dobrze jest zahaczyć koniec narzędzia od boku radiator i ciągnąc do gór, nie używać go jak łomu, bo inaczej można uszkodzić ścieżki, nie majstrować w okolicy rożnych kondensatorów, bo bardzo łatwo je urwać.

G073zas.jpg

72u6FH3.jpg

YWAZHfr.jpg

Pora na założenie radiatorów od Alphacool po uprzednim wyczyszczeniu kości izopropanolem i ściągnięciu resztek termopada, które mogły na nim zostać.

63FShjX.jpg

Moim zdaniem najprościej jest ściągnąć folię ochronną z jednej strony termopada, przyłożyć ją na radiator Alphacool i wykorzystując to, ze z drugiej strony wciąż jest folia wycisnąć całe powietrze spod termopadu. Potem ściągamy folię z drugiej strony i przykładamy sam moduł RAM.

TfLPEiu.jpg

Z drugiej strony to samo - zdjąć folię z jednej strony termopadu, umieścić go na radiatorze, wycisną powietrze, zdjąć drugą folię i wszystko skręcić razem.

ZMM7nyW.jpg

rIEgBlZ.jpg

75anSEp.jpg

Ram na swoim miejscu:

rPaqOqg.jpg

Po "skalpowaniu" RAMu sprawdziłem wszystko memetestem, bo ostatnie co bym chciał to uszkodzony RAM pod zalanymi blokami wodnymi na rurkach szczerbaty.gif

zmsZE9P.jpg

Pora zamontować bloki na RAM smile.gif.

GwZ3FIG.jpg

bIKNyp2.jpg

:D

Pora przygotować bloki GPU do malowania:

y8ON9S0.jpg

Rozebranie bloków Alphacool jest dziecinnie proste - raptem 5 śrub i można oddzielić sam blok od aluminiowego radiatora.

Cały spód bloku jest pokryty bardzo rzadką pastą termoprzewodzącą, która chyba miała poprawić transfer ciepła, jednak odległości są za duże i nic to nie daje. Termopad znacznie lepiej by się spisał.

mhINb5q.jpg

Samą pastę strasznie trudno usunąć z powierzchni radiatora - powchodziła w pory i nawet kąpiel w izopropanolu + szorowanie szczotką niewiele daje.

eNAKcoy.jpg

Gwinty zabezpieczone - cel lakiernia. Bloki będą w przyszłym tygodniu.

RFNqFDW.jpg

Aquaero zamontowane na swoim miejscu, bałem się trochę o spasowanie, ale wyszło idealnie :).

Vdxedbi.jpg

FgvrBeO.jpg

Sam system mocowania jest bajecznie prosty - dwie śruby wkręcane do kostek Parvumowskich. Front plate Aquaero opiera się o midplate, więc nie ma możliwości opaść niżej.

uycFaCQ.jpg

Użytkownik Zawisz edytował ten post 26 listopad 2017 - 21:29

• 8

PROJEKTY: Lambda Core; FrostyBoy; All or Nothing; Kabelkologia stosowanaExpendableCustoms

Specjalista od okablowania komputerowego i chłodzenia cieczą  - masz pytania w tych tematach, pisz PW

#4 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1286 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:14

Palce lizać!

Coraz bardziej przekonuję się do flip-portów między moim pseudo midplate'em a drugą częścią budy. Gięcie odcinka, który będzie miał 80cm i więcej nie dość że będzie bardzo ciężkie to skopanie takiego odcinka na ostatnim gięciu....

P.s.

Nie masz/macie dość tych cukierkowych zdjęć? Nie bierz tego do siebie. Ogólnie mówię. Rozumiem, sponsor-sponsorem ale dziesiątki zdjęć to lekka przesada jak dla mnie a eLoopy to chyba każdy widział.

• 0
Spoiler

#5 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:48

Złączki typu pass-through to moim zdaniem super sprawa, nie tylko ułatwiają prowadzenie rurek, czy skracają odcinki, ale też poprawiają wygląd układu - lepsze to niż rurka znikająca w czarnej dziurze wywalonej jakimś wiertłem łopatkowym :P.

• 0

#6 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1286 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 14:24

Tu nawet nie chodzi o wiercenie w budzie ponieważ moja ma fabryczne otwory/przepusty w które trzeba się wstrzelić żeby przejść niżej. Bardziej przejmuję się mega odcinkami - jedno złe gięcie i 1mb rurki w kosz.

• 0
Spoiler

#7 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:36

Ja zawsze zaczynam gięcie od najdłuższych odcinków - jak coś zrypiesz, to jest spora szansa, że jakiś kawałek będzie się potem dało to jakoś wykorzystać na krótszym odcinku :). Poza tym oczywiście masz rację, pass-through zdecydowanie ułatwia robotę przy takich długich odcinkach.

Lakiernia ma opóźnienie, więc wrzuciłem wszystkie graty do budy i biorę się za robienie kabelkologi, bo trochę czasu na to zejdzie.

Tf1ALCi.jpg

rC8PzWQ.jpg

Mu730w9.jpg

vuw6RP7.jpg

Użytkownik Zawisz edytował ten post 04 grudzień 2017 - 16:45

• 2

#8 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:27

Walka z kablami trwa, a tymczasem wróciły graty z lakierni pomalowane na RAL 1023 Traffic Yellow

bYaa8jo.jpg

yd0TUdi.jpg

HBRQbJA.jpg

Pora poskładać bloki do kupy :D

PmtKPJR.jpg

JIkz9E9.jpg

momyi5h.jpg

• 5

#9 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 409 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 23:27

Cudnie to wygląda :) Będę obserwował.
  • 0

#10 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 07:31

Dzięki, szczerze mówiąc sam jestem zaskoczony efektem, spodziewałem się gorszego rezultatu. Mocno się wahałem czy malowanie całych bloków na żółto to dobry pomysł, ale jestem zadowolony z tej decyzji :).

• 0

#11 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1286 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 13:10

Jak mi się przypomina moje ostatnie malowanie proszkowe to mi się coś dzieje....

Zapomniałem zabezpieczyć gwintów... :/

Te bloki d.. nie urywają ale takie malowanie ratuje sprawę.

Trochę prześwity się robią ale to minimalny mankament.

• 0
Spoiler

#12 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 22:42

Ja zabezpieczyłem gwinty, ale same śruby mocno zaszły farbą i nie umiałem ich odkręcić, bo łebki były całe zaklejone i nie było jak śrubokręta wsadzić :E. Ponad godzinę się z tym męczyłem zanim odkręciłem wszystkie śruby.

Jestem pozytywnie zaskoczony efektem malowania, nie spodziewałem się, że będzie miało aż tak zbawienny wpływ na te bloki :P.

oeduPnM.png

Serdeczne podziękowania dla Mayhems za wsparcie projektu i podesłanie płynów do obu pętli :D.

x2ykeKx.jpg

Użytkownik Zawisz edytował ten post 21 grudzień 2017 - 22:43

• 0

#13 rafbgo

rafbgo
  • Entuzjasta

• 607 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:24

projekt super - nie to co inne... pro szybkie mody ;P . oczywiście kibicuje i nie mogę się doczekać końca ;) . Bloki wyszły super :D

• 0
Moja ostatnia recenzja - http://www.pctechrev...m23-pure-black/

#14 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 15:55

@rafbgo - dzięki za miłe słowa :).

Przymierzając się do montażu chłodnic w piwnicy natrafiłem na mały problem - otóż chłodnice, które mam mają porty po obu stronach. Wiadomo, że jedną stronę trzeba zaślepić korkami, problem jest taki, że wystają one ponad obudowę chłodnicy, przez co nie da się jej przykręcić w piwnicy, bo korki wadzą o panele :E. Po części jest to spowodowane modami, które wykonałem, czyli powiększeniem piwnicy pod chłodnice 480mm, więc sam jestem sobie winny :P.

5wyjzvz.jpg

Nawet w przypadku użycia korków low profile wystają one 1.7mm ponad obudowę chłodnicy. Przy korkach Alphacool z fotki powyżej wystają one jeszcze więcej.

Rozwiązanie - zaprojektować i wyciąć odpowiednie dystanse.

fpmRKZc.jpg

Teraz wszystko pasuje tak jak powinno :)

nEUFacK.jpg

T5u7WS1.jpg

Xylrxzr.jpg

Jeśli ktoś będzie miał kiedyś podobny problem, to można to rozwiązać prościej, poprzez kupno podkładek wyciszających pod wentylatory, które mają 2mm, co spokojnie wystarczy :).

• 1

#15 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 409 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 16:19

Bardzo fajnie rozwiązałeś ten problem :) Z jakiego materiału wykonane są dystanse?
  • 0

#16 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 20:05

@fjxpompa - Dzięki wielkie :). Dystanse są zrobione z Perspexu 5mm, to takie plexi tylko lepsze. Cała obudowa jest z tego wykonana :).

Główna kabelkologia gotowa. Wszystkie kable zrobiłem na oplotach MDPC-X, z którymi pierwszy raz pracowałem i muszę przyznać, że robi się na nich bardzo przyjemnie. Przewody pod oplotem dobrane pod kolor oplotu, więc nie ma szans, żeby cokolwiek prześwitywało :).

L1.0 to na prawdę spora obudowa, jednak ze względu na ułożenie zasilacza bezpośrednio za mobotray oraz fakt, że HX1200i to spora bestia, długość kabli jest porównywalna do tych, które przygotowałem do projektu FrostyBoy, który był w obudowie mITX :E. Kable 24-pin ATX i 2x8-pin PCI-E mają poniżej 40 cm, a EPS trochę powyżej 40 cm.

jNNXv1w.jpg

luXpXTW.jpg

Rp3VCkS.jpg

bcxKej9.jpg

yzjhX7u.jpg

UO8ba1b.jpg

MEhSyfg.jpg

7BtHfTs.jpg

Pora wziąć się za wentylatory - muszę pozaklejać fabryczne naklejki na rotorze i opleść krótkie kabelki wystające z eLoopów ;).

• 3

#17 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 736 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:06

Czemu spaghetti zostawiłeś przy zasilaczu ? Nie dało się tego zepchnąć za mobotray ? Poza tym wszystko elegancko
  • 0

#18 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:37

Zasilacz jest przecież za mobotray :P. Gdzie indziej miałem zepchnąć krzyżujące się kabel jeśli nie bezpośrednio przy zasilaczu, którego  i tak nie widać?

• 0

#19 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 736 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:34

O kurczaki Nie skleilem jakoś tego :) Mój błąd w takim razie gratki za za całokształt :)
  • 0

#20 Zawisz

Zawisz
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 14:12

Nieźle mnie zestresowałeś, bo zacząłem myśleć, że coś skopałem :P.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych