Skocz do zawartości

GTX1080 problem z wydajnością


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Kupiłem kilka dni temu kartę graficzną ASUS GTX1080 8GB strix. Po podłączeniu i wgraniu najnowszych sterowników mam problemy z wydajnością w grach. Czy przyczyną jest może niekompatybilność z procesorem i5 4690k 3,5 Ghz? Z tego co wiem nie powinno być większego problemu, bo oglądałem na youtube testy właśnie z tym zestawieniem i braku płynności nie zauważyłem. Podam resztę sprzętu:
- płyta główna: ASUS PRO GAMER B85
- ramy: 2x 8GB hyperfury 1600 Hz
- zasilacz: CHieftec 650 W
Dodam jeszcze, że temperatury tych podzespołów są w normie i nic się nie grzeje.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez wydajność w grach ? Czy procesor masz w systemie ustawiony na wysoką wydajność ? Jaki system i czy są wszystkie aktualizacje ? Czy bios(sterowniki) płyty głównej są zaktualizowane pod używany system?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez wydajność w grach ? Czy procesor masz w systemie ustawiony na wysoką wydajność ? Jaki system i czy są wszystkie aktualizacje ? Czy bios(sterowniki) płyty głównej są zaktualizowane pod używany system?

System to Windows 7 64 bit... Brak wydajnosci w grach czyli ścinki , szarpanie mimo duzych fpsow co dziwne... mam 120 fpsow spadek do 100 i jest scinka co w zasadzie nie powinno byc zauwazalne golym okiem.. Aktualizacji biosu nie robilem.. zawsze wgrywam sterowniki z plyt dolaczonych do podzespolow i nigdy nie bylo problemow korzystajac ze starej karty. Nie wiem gdzie ustawia się opcje procesora na wydajność.

Edytowane przez krycha432161
Link to post
Share on other sites

w systemie nie ustawiaj na wysoką wydajność bo procesor nie będzie zrzucał taktowań w idle ,ew w sterowniku nvidii ustaw wysoką wydajność w ustawieniach 3d ,czekam na screen z 3d marka żeby zobaczyć w czym faktycznie jest problem 

Link to post
Share on other sites

Wysoką wydajność może wyłączyć jak skończy grę.Czy masz wszystkie aktualizacje systemu lub czy masz je wyłączone ? U mnie przyczyną takich minimalnych,ale widocznych przycięć,był program antywirusowy Nod Eset ,który dość długo mi służył,ale pewnie coś skopsali. Po jego dokładnym odinstalowaniu,kłopoty się skończyły. Program nividia expirience też może być przyczyną wielu chorób systemu. Najnowsze sterowniki graficzne do win 10,nie zawsze muszą sprawdzać się dobrze w windows 7 (choć napisane ,że działają).

Jest trochę szukania i prób...

Link to post
Share on other sites

Wysoką wydajność może wyłączyć jak skończy grę.Czy masz wszystkie aktualizacje systemu lub czy masz je wyłączone ? U mnie przyczyną takich minimalnych,ale widocznych przycięć,był program antywirusowy Nod Eset ,który dość długo mi służył,ale pewnie coś skopsali. Po jego dokładnym odinstalowaniu,kłopoty się skończyły. Program nividia expirience też może być przyczyną wielu chorób systemu. Najnowsze sterowniki graficzne do win 10,nie zawsze muszą sprawdzać się dobrze w windows 7 (choć napisane ,że działają).

Jest trochę szukania i prób...

No mam eset noda i mam tez geforce experience.. Ale zamknalem eset noda przez procesy i bylo tak samo.

Jak zaaktualizowac stery nie robiac formata , robilem 2 x w przeciagu 2-och dni wiec 3 ci raz odpada. Co w menadzerze urzadzen odinstalowac?

Link to post
Share on other sites

W panelu sterowania w aplecie dodaj lub usuń programy odinstalujesz sterowniki, z tym zalecał bym to robić w trybie awaryjnym, potem usuń resztki sterownika programem DDU/ DriveSweeper, usuń resztki z rejestru programem FreeRegistry Cleaner/CCleaner(opcja czyszczenia systemowego rejestru).

Po wymaganym restarcie w normalnym trybie wgraj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Jeśli w managerze zadań w zakładce wydajność widzisz 16 GB RAM znaczy że masz system 64 bit i dla takiej wersji Windows 7 szukaj sterownika.

Link to post
Share on other sites

System to Windows 7 64 bit... Brak wydajnosci w grach czyli ścinki , szarpanie mimo duzych fpsow co dziwne... mam 120 fpsow spadek do 100 i jest scinka co w zasadzie nie powinno byc zauwazalne golym okiem.. Aktualizacji biosu nie robilem.. zawsze wgrywam sterowniki z plyt dolaczonych do podzespolow i nigdy nie bylo problemow korzystajac ze starej karty. Nie wiem gdzie ustawia się opcje procesora na wydajność.

Wgraj stery od płyty  bo na win 7 bedzie co bedzie .

Zreszta dzisiaj juz  win 10  do gier dx12 i lepsze wsparcie skylake  w gorę

Co  do samej wydajosci cpu .

Min 4.5 Ghz aby to jakoś latało w fhd z gtx 1080 ;)

Link to post
Share on other sites

Wgraj stery od płyty  bo na win 7 bedzie co bedzie .

Zreszta dzisiaj juz  win 10  do gier dx12 i lepsze wsparcie skylake  w gorę

Co  do samej wydajosci cpu .

Min 4.5 Ghz aby to jakoś latało w fhd z gtx 1080 ;)

To czemu graja na youtube z tym zestawieniem bez wieklszego problemu ?

:)

Windows 7 i gtx 1080... Myślenie nie boli. Spadki ze 120 do 100 i rwanie ? Może tylko brak synchronizacji pionowej ?

Tak mimo ze mam fpsy gra szarpie niesamowicie

Link to post
Share on other sites

Przepraszam pomylilem sie juz wrzucam fire strike pierwszy raz robie te testy prosze o wyrozumialosc ;)
https://zapodaj.net/cb5fe31a083b4.png.html

test gpu 80-120 fpsow
test psyhX 20-30 fpsow
test Combined 20-30 fpsow


Moze ta karta jest uszkodzona od nowosci? No ale to chyba nic by nie działało sam juz nie wiem....

Edytowane przez krycha432161
Link to post
Share on other sites

na niepodkręconym 4690k będzie się karta dławić , albo oc do minimum 4,0 ghz(on ma turbo do 3,9ghz chyba warto to wykorzystać) będzie trochę lepiej ale najlepszą opcją jest sprzedaż tego proca i kupno 4770 albo lepiej 4790 bez k przydała by się też wymiana ram na szybszy 2400 mhz (chyba że b85 obsługuje tylko 1600mhz a tak kojarzę)  wtedy karta dostała by skrzydeł za 4690k weźmiesz 600/650 zł mi udało się wyrwać 4770k za 750 zł trzeba szukać okazji w najgorszym wypadku chodzą po 900/1000 zł 3d mark bardzo dobrze obrazuje właśnie różnice między komponentami jeżeli grasz w full hd to na tej rozdzielczości domyślnie jest podstawowy fire strike 

Edytowane przez 486DX4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...