Skocz do zawartości

Pudrowanie trupa, czyli kupno nowej-starej karty graficznej (GT710) (part 2)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ernorator,

Recommended Posts

Witam.
Wcześniej zakładałem wątek odnośnie procesora, teraz spytam o kartę graficzną.

Wyjaśniając: naszło mnie na podpicowanie mojego złoma ( Pentium Dual Core E6300, 2 BG Ram (DDR2?), Geforce 9500 GT, Płyta główna to gigabyte ep31-ds3l (Rev.2.1)) bardzo małym kosztem.

I na Allegro znalazłem taką oto kartę ---> 
http://allegro.pl/karta-graficzna-geforce-gt710-2gb-ddr3-hdmi-lp-fv-i6539288482.html#shippingInfo 
 
Niecałe 200 złotych, darmowa dostawa przez paczkomat (w sumie nie wiem co to znaczy, ale chyba nie powinno być źle), dwa lata gwarancji (choć jest w opisie "gwarancja producenta/dystrybutora" a obok mowa o rękojmi), jakieś 8 monet(?)...
 
Potwór prędkości to to nie jest, ale sądzę, że przynajmniej bym choć trochę odczuł tą "dobrą zmianę".

Także pytania:
1) Czy pasowałoby ta karta do mojego złomu? Zasilacza chyba nie muszę podawać, ponieważ ta karta jest nieco wydajniejsza od mojej 9500 GT, ale za to ponoć energooszczędniejsza (ach ten postęp), ale jeśli muszę, to napiszcie, a poszukam pudełka od zasilacza...

2) Ta karta ma 2 GB pamięci. Ja to głównie gram w LoL, w rozdziałce Full HD i w sumie to nie wiem, czy by on z chęcią przyjął dodatkowy 1 GB pamięci w karcie graficznej. Nawet nie wiem jak to sprawdzić.Ja jestem zielony w tych sprawach, ale CHYBA wzrost rozdzielczości wpływa na wzrost zapotrzebowania na pamięć karty graficznej - jak nie, to mnie douczcie i powiedzcie, czy w takim razie lepszym wyborem nie byłaby np. ta karta ---> http://allegro.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gt710-1gb-ddr3-64bit-i7035687175.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTY4MAA4ODAwMgA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9975b64b-7fdc-4796-ae24-7ac04efa53a2

 

Jeden GB pamięci, trochę tańsza, jak i w opisie "gwarancja" jest napisane gwarancja, i nie ma wzmianki o rękojmi.

Co o tym myślicie?
Piszcie. Ciekaw jestem waszej opinii.
 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

gt710 to gufno. Nie ma takiego scenariusza gdzie kupno tej karty jest zasadne. Za 200 pln wolał bym już kupić pentium g2020 (i3 3220 +50pln)+płytę h61 i 4gb ddr3. 

 

 

Podaj zasilacz a my możne coś pomożemy. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

tego shitowego biurowca gt710 za 190 zeta? oszalałeś chłopie? w tej cenie masz hd7770/7790, gtx-y 650 (nawet Ti idzie znaleźć) gtx750, ten gt710 to wydajność twojej 9500gt albo i słabsza

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-9500-vs-GeForce-GT-710

Ok ok - ja specem w tych sprawach nie  jestem. Ja tam nigdzie GTX-a 750, czy innego Radeona HD7770 w tej cenie nie widziałem - podaj linki, zobaczę, bo brzmi to bajecznie.

 

 

 

Za 200 pln wolał bym już kupić pentium g2020 (i3 3220 +50pln)+płytę h61 i 4gb ddr3
 

 

Dobra - podlinkuj mi gdzie mogę za 200-250 złotych kupić tego procka, płytę i ram.

 

Zasilacz to Corsair VX550 W

Link to post
Share on other sites

League of Legends nie potrzebuje więcej pamięci niż 1GB

GTX 650Ti lub HD 7770 można znaleźć za 200zł z zamkniętymi oczami ale te karty warte są po 150zł, najlepsza karta za 200zł to HD 7790 1GB

płyty na LGA 1155 to tylko teoria, w praktyce są trudno dostępne, a "gołe" i kiepskie płyty kosztują po 200zł ( oczywiście z wyjątkiem wynalazków typu MS-7728 gdzie połowa kart graficznych nie działa ) , także można zostać przy obecnej platformie i wstawić jakiegoś Quada, zawsze to dwa dodatkowe rdzenie niewielkim kosztem plus oczywiście rozbudowa ramu


http://allegro.pl/asus-radeon-hd-7790-1-gb-gddr5-directcu-ii-oc-i7055254012.html

niestety ktoś już wziął

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

allegro.pl i szukaj, napisałem ci jakie karty, ja za ciebie nie mam zamiaru odwalać roboty

Aha - ok, ok. Widzę z jakim nastawieniem ma do czynienia, ok...

Spoko - jak już tak, to nadmienię, że nie musisz się już dla mnie produkować w tym wątku, spoko, rozumiem...

...

Tak tylko nadmienię, że znalazłem na allegro owe Radeony i GTX-y: HD7790 znalazł się jeden - uszkodzony, natomiast reszta: wszystko używane. Jak używane/eksploatowane - nie wiem.

Jakieś gwarancje rozruchowe na dwa tygodnie... A co, jak mi padnie po powiedzmy dwóch kwartałach? Wspominałem powyżej o gwarancji itp. - nie mam jakiegoś przekonania do używek, celowałbym w nówkę, albo chociaż coś z jakimś zabezpieczeniem...

...

Dobra, ok - idź gdzie indziej...

 

@Vemorion

 

 

płyty na LGA 1155 to tylko teoria, w praktyce są trudno dostępne, a "gołe" i kiepskie płyty kosztują po 200zł ( oczywiście z wyjątkiem wynalazków typu MS-7728 gdzie połowa kart graficznych nie działa ) , także można zostać przy obecnej platformie i wstawić jakiegoś Quada, zawsze to dwa dodatkowe rdzenie niewielkim kosztem plus oczywiście rozbudowa ramu
 

Tak - tutaj ---> http://forum.benchmark.pl/topic/254457-pudrowanie-trupa-czyli-kupno-nowego-starego-procesora-c2quad-part-1/  

utworzyłem wątek odnośnie procesora (działy sprzętowe wydzielone, to stwierdziłem, że nie będę łączył :S) i własnie myślę nad jakimś Quadem.

 

 

 

http://allegro.pl/as...7055254012.html niestety ktoś już wziął

Tak -ale to używka: nie mam do nich przekonania :S  

 

@ernorator

 

Jest nowy INTEL PENTIUM G2020 za 60 złotych. Nowa płytka (po wpisaniu "płyta h61") 210 złotych. A jak nowa płyta, to i te 4 GB Ramu - sporo używanych, znalazłem jakieś nowe, ale w opisie:

- pisemna gwarancja na 12 miesięcy,

a pod spodem

- wieczysta gwarancja producenta

...

???

...

No ale powiedzmy, że byłyby jakieś tam ramy za 150 złotych.

To wychodzi za procek, płytę i ram coś około 450- 500 złotych.

 

Tak więc chcesz mi powiedzieć, że zintegrowany układ graficzny w owym pentiumie będzie wydajniejszy, niż taki GT710?

Link to post
Share on other sites

Jeśli odrzucasz używki to nie może być tu mowy o jakimkolwiek upgrade małym kosztem bo będzie on co najmniej mało opłacalny.

 

200zł i nowe rzeczy lepsze od tego co masz? Zapomnij.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@KMyL13

 

Czytałem obydwa twoje tematy ten pierwszy odnośnie CPU oraz obecny, da się zauważyć że jesteś totalnie zielony w tym temacie zresztą podkreślałeś to więc kilka rad które zresztą koledzy co niektóre już wymienili:

 

- Zacznij od tego że sprzedasz to co teraz masz, na serio niema żadnego uzasadnienia modernizacji żadnej platformy z c2d :) mamy koniec 2017r. Ja wiem że nawet na tym forum są fanatycy którzy uważają i maja na to nawet dowody w postaci jednej, dwóch czy nawet 5 gier w których podkręcony c2q 6600 @3.0 czy nawet @3.2Ghz jest tak samo szybki jak i3 drugiej czy trzeciej generacji.

 

- W kwocie 500zł czy nawet 1000zł zapomnij że będziesz miał jakieś nowe części w kompie no może z wyjątkiem: obudowy, napędu dvd :D  i ew chłodzenia CPU.

 

- Jak chcesz pogrywać bo coś tam chyba pisałeś to zacznij od jakiejś grafiki na alledrogo masz GTX 750Ti za 319 zł, GTX 660 za 250 jeśli to za dużo to coś tańszego ale z drugiej strony nie jakiś staroć bo umówmy się wydawać pieniądze aby nie móc pograć  choćby na minimum detale ale w FHD w tych 60 klatkach to niema sensu. GT 710 ci tego ie zapewni, to jest świetna karta do biura w przypadku kompa który nie ma integry :).

 

- Jeśli mimo wszystko uważasz że musisz mieć części nowe to przygotuj te minimum 1500zł i wtedy pomożemy coś poskładać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam chwilę czasu, to mogę  temat zamknąć.
Rację mieliście, że zakup owej karty jest nieopłacalny... Ba, nawet niepoważny, ponieważ po takiej "najtańszej lini oporu" zysk mocy by był, ale niewielki i nie wart ceny. Zajrzałem w trochę droższe opcje, jak i zobaczyłem pewien materiał wideo... Ochota "reanimacji mojego złoma najmniejszym kosztem" mi przeszła, to tak...
Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...