Skocz do zawartości

Modernizacja PCta - jak osiągnąć komfortowe 60 fps?


Recommended Posts

Idą święta, planuje mieć większy budżet w przyszłym miesiącu a generalnie od paru miesięcy stopniowo modernizuje PC, żeby mieć komfort grania w miarę każdą produkcję w 1920x1200 (16:10). A więc do rzeczy, siedziałem na phenomie II i HD5870, w miarę sprawnie przesiadłem się na i7-3770K (~4.5) i GTX1060 3GB Gigabyte. Karta taka a nie inna, wtedy miałem tyle wolnej gotówki, denerwował mnie brak możliwości zakosztowania nowych gier więc ją kupiłem. I generalnie czuję troszkę niedosyt, fakt, są gry w których zestaw radzi sobie świetnie (NFS, BF1, Battlefront II) i można spokojnie grać na ultra z nadwyżką fps. Ale w niektórych (Wiedźmin 3, Assasin Creed Syndicate, Mafia 3 i parę nowszych tytułów) niestety trzeba albo grać na niższych fps albo ciąć detale. Skoro już wykładam na coś pieniądze to oczekuje płynnośći tak więc, planuje sprzedać tego gtxa 1060 3gb (może uda mi się wyrwać z 700pln) i dołożyć trochę żeby mieć komfort rozgrywki. Zmiana na GTX1060 6GB ( np aorus) chyba nie bardzo ma sens? Czy może jednak ta karta starczy, żeby zapewnić płynne 60 fps na ultra w fhd? Liczyłem na obniżkę cen GTX1070 po premierze 1070TI ale póki co czekam a nic takiego się nie dzieje. Czekać na używkę 1070 z gwarancją za 1500? Czy może faktycznie spodziewać się obniżki cen do poziomu 1700pln? (tyle moim zdaniem gtx1070 jest warty na ten moment skoro za 2050 można wyrwać 10% wydajniejsze 1070TI).

 

Obecny build:

I7-3770K(~4,5), Mobo Msi Z77A-GD65, 8GB DDR3 1600mhz, GTX10603GB Gigabyte WF2, 256GB Samsung 830 SSD, 1TB HDD, 600W Chieftec (jakiś modularny, nie pamiętam modelu)


Podbijam :)

Link to post
Share on other sites

Czyli 1070 jest nieopłacalne? Generalnie z tego co czytałem to przy 1080tce nie ma bottlenecka z i7-3770k, mogę ewentualnie dźwignąć go do 4.7Ghz. Z tego co patrzyłem to przy moim OC powinien być na poziomie i5 7 gen .

Teraz pytanie, 1070TI czy jednak dołożyć do 1080?

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...