Skocz do zawartości

RX580 XFX GTS 8GB dobry wybór?


Recommended Posts

Witam.

Mam dylemat, składam komputer i praktycznie kupiłem następujące elementy:

CPU: Ryzen 5 1600

PŁYTA: MSI TOMAHAWK B350

RAM: 2x8GB HyperX Kingston 2666MhZ CL15

ZASILACZ: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600

 

Brakuje mi tylko GPU.

Skłaniam się ku RX580 8GB bo uważam, że to prawdopodobnie lepszy i bardziej przyszłościowy wybór niż GTX1060 6gb. 

Myślałem o tym konkretnym egzemplarzu, czyli RX580 XFX GTS 8GB z ESC za 1300zł:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=240455

Chyba oferta całkiem niezła? Jest gdzieś lepsza okazja? 

Jeszcze jedno. Czytałem na forum że, o ile dobrze zrozumiałem, ostatnio te karty z ESC przychodzą z RAM Samsunga (kiedyś HYNIX).. Czy tak faktycznie jest? Jeśli to prawda to czy to dobra czy zła wiadomość? Kompletnie się na tym Nie znam :D

 

NAJWAŻNIEJSZE: komputer głównie do gier.

Edytowane przez macko555
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mini i referenty zaczynają się od około 1100/1150 ale wydaje mi się że chyba 1 wiatrak to nieporozumienie? Chyba będzie się przegrzewała? Niereferencyjne wersje to koszt od 1200/1250 to wg. mnie chyba warto dopłacić te pare złotych do RX'a? Tym bardziej że komputer kupuję raczej "na lata" (stąd 16gb RAM, ryzen czyli 6rdzeni, 12 wątków). A wydaje mi się że np za 2 lata będzie lepiej mieć RX'a 580 niż GTX'a 1060.


PS.

Do esc są jakieś kody promocyjne na np. darmową wysyłkę(chodzi o zakup samej karty za 1300zł)??

Edytowane przez macko555
Link to post
Share on other sites

Nie chce Cię martwić, ale karty z segmentu "mid" nie będą wyborem "na lata". Żeby mieć taki "luksus" niestety musisz pójść w 1080/ti, takie życie.

 

Zgodzę się, że rx 580 zestarzeje się wolniej niż gtx 1060, tyle że w połączeniu z R5 1600 NVidia będzie działać lepiej (odrobinę, zależnie od tytułu).

 

Miałem kilka pechowych Polarisów (580 msi Gaming X+, 580 Aorus Xtr, Sapphire Nitro) i jeżeli tylko nie trafi Ci się jakaś wadliwa sztuka (jak mnie, dwukrotnie) to będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...