Skocz do zawartości

Trudności z zainstalowaniem Windowsa z pendrive'a - rozwinięcie tematu


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Otóż chciałbym rozwinąć temat, który mnie nurtuje od bardzo dawna. Jak wiadomo niektóre laptopy nie dają sobie tak łatwo zainstalować Windowsa z bootowalnego pendrive'a. Najczęściej objawia się to tym, że po stworzeniu partycji tuż przed instalacją wyskakuje nam błąd:

 

"Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows."

 

Każdy sobie z tym radzi inaczej. Niekiedy udaje się to prostym trickiem wyciągnięcia flasha i podpięcia go pod inne USB a pomiędzy tym cofanie się o jeden krok wstecz. Drugim i najczęstszym jest grzebanie w Diskpart, manualne tworzenie partycji aktywnej a w instalatorze wybranie już tej gotowej.

 

Bardzo łatwo zobaczyć kiedy instalacja nie pójdzie naprzód - podczas tworzenia partycji w niestandardowej (standardowej dla większości z nas ^^) instalacji - instalacja zazwyczaj mówi, że stworzy sobie dodatkowe partycje zarezerwowane dla Windowsa. Gdy instalacja nie ma zamiar pójść naprzód, taka informacja się nie pokaże.

 

Ostatnio zrobiłem po prostu dodatkową partycję bootowalną na dysku twardym, na którym również miałem zamiar zainstalować system. Oczywiście instalacja się 'odpaliła', poinformowała podczas tworzenia partycji, że stworzy dodatkowe partycje systemowe i Windows zainstalował się poprawnie. Podczas bootowania miałem do wyboru czy wybrać instalację Windowsa czy system sam w sobie. Postanowiłem usunąć partycję z instalacją, uruchamiam ponownie i błąd.. NO BOOTABLE DEVICE. Informacje o rozruchu systemu z dysku zniknęły razem z partycją, która zawierała instalkę.

 

Wiadomo, że w takim przypadku wkładam pendrive z instalką i wybieram opcję naprawy rozruchu komputera (lub ewentualnie CMD i bootrec.exe). Program naprawy Windowsa systemu nie widzi, a przy 'naprawie podczas uruchamiania systemu Windows' zmiany naprawcze nie są do końca wprowadzone. Bootrec.exe widzi system przy "/scanOS" ale nie może tak samo zapisać zmian na dysku twardym.

 

No i ostatnio wpadłem na to, że powodem jest to, że pendrive nie ma wystarczających uprawnień na niektórych laptopach, by zarządzać w pełni dyskiem twardym. Dlatego widzi co na nim jest ale nie może poprawnie zakończyć niektórych operacji.

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Może znaleźliście gdzieś jakieś informację na ten temat, które ominąłem lub wiecie więcej niż ja?

 

 

Pozdrawiam Wszystkich Benchmarkowiczów. ;)

 

 

P.S.

Teraz akurat mam laptopa do naprawy HP 650 z Windows 7. Normalnie poddałbym się z flashem i zainstalował z płyty ale akurat nie mam instalki z tą wersją na płycie, a w swoim PC już od dawna nagrywarki. Nie chce mi się za każdym razem lecieć do sklepu po płytę i podpinać do rozebranego komputera nagrywarkę pod SATA na 3 minuty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...