Skocz do zawartości

Problem z RAM wykrywa tylko połowę


Recommended Posts

Witam wszystkich, mianowicie mam taki problem ze mój komputer przestał używac jeden kości ram 4GB.

W bios pokazuje że jest wpieta lecz nie dodaje mi jej do pamięci całkowicitej wiec nadal pokazuje 4gb dostępne. W menedżerze zadań pokazuje 8GB, 4GB dostępne 4GB zarezerwowane sprzętowo. Zmieniałem sloty i nic. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA 

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black 

Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK, AM4, DDR4, 2xPCI, SATA3 ,8xUSB 3.1 ATX

Procesor AMD Ryzen 5 1500X, 3.5GHz, 16MB 

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166

Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB GDDR5 

WIN 10 64BIT

Link to post
Share on other sites

Może inaczej zadam pytanie. Czy próbowałeś jakiegoś sposobu na uwolnienie pamięci sprzętowej ? Jeśli tak ,to jakiego ?

Zamiana miejscami pamięci, odznaczenie w msconfig pamięć do rozruchu czy jakoś tak to się nazywa. Hmm odpalanie kompa na jednej kości ram, na 2/4 slocie płyty głównej. Raz po wyciągnięciu jednej z kości komp się uruchomił ale był czarny ekran. Chyba ze to pamięć siadła i trzeba odesłać na gware? Tylko dziwi mnie to że w Bios pokazuje że są wpięte 2 pokazuje że mają po 4GB a jak już popatrzę na pamięć całkowitą ram to nie pokazuje 8GB tylko 4GB

Edytowane przez jareoo
Link to post
Share on other sites

Sprawdź na stronie producenta płyty,czy nie było aktualizacji biosu(uefi). Ja coś nie mogę wejść na ich stronę teraz...

 

7A34v19 - to ostatnia wersja...

Właśnie skończyłem aktualizację i dalej to samo

Edit: Próbowałem uruchomić kompa na jedym RAM'ie lecz świeci się dioda "EZ DEBUG LED" CPU oraz RAM. Dioda świeci na każdym slocie przy jednej kostce, drugi ram działa normalnie. Czyżby RAM siadł?

Edytowane przez jareoo
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie wszystkich, założyłem nowy RAM wykrywa juz normalnie 8GB ale komputer nie uruchamia się za każdym razem. Włączają się wiatraczki od CPU, GPU. Diody CPU i DRAM zaswiecają się potem gasną a komputer chodzi obrazu brak. Przy prawidłowym uruchomieniu po zgaśnięciu diody CPU oraz DRAM zapaliła się dioda VGA potem BIOS i komputer juz po tym wchodził na pulpit. Jeszcze miałem okazję doświadczyć blue screena pt. Video scheduler internal error :( może ma jakieś powiązanie. Z góry dzięki za pomoc,mam nadzieje ze znajdzie się rozwiązanie :/

Edytowane przez jareoo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...