Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Obecnie posiadam bardzo stary modem z playa który odbiera tylko hspa+ przez co mój telefon obecnie jest lepszym źródłem internetu.
 

Od siebie myślałem nad:

https://www.ceneo.pl/44423164 

 

Najważniejszym wymogiem dla mnie jest by router miał slot SIM i nie był droższy niż 300+/- zł.

Z mobilnych znajdę coś lepszego?

 

Nie wiem czy w tej cenie mogę liczyć na alternatywę w postaci routera domowego z wejściem sim lub zestawem router + modem LTE, internet jest używany tylko 25% poza domem, ale chętnie przystałbym na router domowy, bo wiem, że ten mobilny nie jest przystosowany do ciągłej pracy w domu.

 

Link to post
Share on other sites

Router mobilny to dobry wybór gdy zależałoby ci na mobilności. W budżecie 300zł spokojnie znajdziesz używkę Huawei B315. To lepszy wybór w przypadku użytku domowego niż router mifi. Zapewni lepsze osiągi, wyższą stabilność pracy i użytecznie większe pokrycie zasięgiem wifi.

Link to post
Share on other sites

A czegoś nowego do tych 350zł się nie znajdzie? Sprawdziłem tego huwawei i opinie są mieszane, wiadomo zdarzają się gorsze egzemplarze, ale jak na kupno używki wolę nie ryzykować tej kasy.
Co do samego pokrycia wifi spokojnie może to być zakres jednego pokoju, jest to tylko na mój własny użytek.

Chętnie dostałbym propozycje dotyczące wariantu mobilnego i domowego które mógłbym sobie na spokojnie rozważyć. Modem + router byłby jakimś kompromisem pomiędzy gdyż do lapka spokojnie można zabrać modem a w mieszkaniu reszta urządzeń po wifi. Aktualnie mieszkam w bloku, więc 5ghz też by było miłym dodatkiem.

Link to post
Share on other sites

Te routerki z bateryjką to się nadają do whatsappa a nie do pracy w domu. Na OLX czy allegro da się nówkę za 120 czy 150 zł dorwać.
Są wolne, mają słaby zasięg WiFi, potrafią się zawiesić. Już taki modem e3372s jest lepszy i 2 razy tańszy. Huawei 315 jest awaryjny.  Nie warto go kupować moim zdaniem. Nowego dobrego routera za 350 zł nie znajdziesz. Chcesz mieć dobry sprzęt to kup 5186 + antenę zewnętrzną. Chcesz po taniości to weź tego 5573 czy coś podobnego z olx, ale szału nie będzie. Takie małe routerki są raczej na 2,4 GHz, więc w bloku będzie masakra. Ja w domu używam Nexx 3020 (11$) + 3372S + Tp-Link 1043 v4 + antena 15 dBi. Całość dzisiaj kosztuje około 500 zł. W t-mobile czy plusie jest teraz promocna na testowanie LTE. Weź i sprawdź. A tak na marginesie to gdzie mieszkasz i ile km masz do najbliższego BTSu? Tak w ogóle jak mieszkasz w bloku, to bierz kablówkę za 40 zł, dogadaj się z sąsiadami i się nie baw w LTE.

Link to post
Share on other sites

Umówę już mam od roku na internet z playa tak, że wszelkie manipulacje w tym temacie nie mają sensu. Do nadajnika według apki mam rzut kamieniem. 4piętro i niefortunnie poddasze przez co internet najlepiej odbiera poza oknem, a w tym wypadku to utrudnione:/ Sprawdzane z network cell info. W pomieszczeniu dBm mam na ok -100, poza nim -90. Myślałem nad tym e3372 i do tego jakiś router do 200, na razie musi wystarczyć. Może na dniach z promocji by coś wyrwał. Jakieś modele mi polecacie?

Link to post
Share on other sites

e3372 plus byle jaki router to zły pomysł. Nie mówię, że to nie będzie działać. Sam miałem używanego tp-linka 3220 z Gargoyle. Musisz jednak dorobić dodatkowe zasilanie dla modemu. Port USB daje tylko 500 mA a modem potrzebuje więcej. Jak router nie dostarczy takiego prądu, to modem się wiesza i resetuje. Ja miałem przetworniczkę step down https://www.ebay.com/itm/Adjustable-DC-DC-LM-2596-Converter-Buck-Step-Down-Regulator-Power-Module-LW-SZUS/181944416012?epid=1369542359&hash=item2a5cbb770c:g:RVUAAOSwbdpWWNHv która zasilała modem. Najtaniej to Nexx 3020 + e3372 + solidna ładowarka USB

Link to post
Share on other sites

A czy router z gniazdem usb 3.0 jest wystarczający na modem? Ono ma 0.9A maksymalnie.

Poszukałem trochę i znalazłem, że e3372 nie powinien pobierać więcej niż 0.7A.

Gdybym przez port 3.0 doznawał zrywania i innych niewygodnych efektów szukałbym jakiegoś rozwiązania. Co ciekawe ludzie piszą o tym, że sobie aktywny hub dokupują pod modemy jak im na routerze rwie, tylko jak to w zasadzie jest realizowane? Modem podłączam w hub. Mam zasilanie, ale jak to się łączy z routerem? :/ Hub mam podpięty do kompa i internet mam tylko na lapku(?). Sory, że takim zielony, ale do tej pory mnie nikt nie wyśmiał to liczę, że teraz też się tak nie stanie :D

Edytowane przez majkel32397
Link to post
Share on other sites

Hub podłączasz pod router, a modem do huba. Większość routerów będzie mieć USB 2.0. Problemem mr3220 jest zbyt słaby zasilacz. Przy wysokim obciążeniu portu USB i dodatkowo dużym obciążeniu po Wi-Fi, zaczyna sobie nie radzić i pojawiają się problemy ze stabilnością. Hub aktywny to sposób na zatuszowanie niedopracowania ze strony producenta.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, o tym nie pomyślałem w sumie. A czy jeśli router ma opcję dzielenia się plikami za pomocą np pendrive wpiętego w niego, a ja przez jeden port włączę hub z modemem i pamięcią to nie mam co liczyć na dualizm funkcji?

W takim razie na ten moment zaopatrzę się w modem, a jak odłożę to jakiś router się zorganizuje lub wykorzystam tipa z przetwornicą.
Dzięki wielkie za pomoc ;)
 

Link to post
Share on other sites

W takim razie na ten moment zaopatrzę się w modem, a jak odłożę to jakiś router się zorganizuje lub wykorzystam tipa z przetwornicą.

Dzięki wielkie za pomoc ;)

 

Od ponad 3 lat jadę na OpenWR. Na początku działał mi bez problemu TP-Link 3220 + e3372. Ale z czasem klientów LTE przybywało i trzeba było zmieniać sprzęt na lepszy. Przez te 3 lata miałem TP-Linka, Netgeara, Asusa, Dovado Tiny, Dovado Tiny AC. Nawet ten Asus RT-AC55U nie działał z e3372. Oryginalne oprogramowanie u mnie się nigdy nie sprawdziło. Zawsze wgrywałem Gargoyle. Jeśli chodzi o port USB 3 to nie wiem jak działa na alternatywnym sofcie. Nigdy nie miałem routera z USB 3 na który dałoby się wgrać OpenWRT. Jadę teraz na Nexx 3020 + e3372 + antena za 180 PLN. Mam jeszcze Dovado Tiny + e3372. Nexx z ładowarką 2A działa   bez większych problemów. Czasem raz na tydzień mi się zawiesza. Dovado Tiny też bez problemu. Ma zewnętrzną antenkę wifi, lepszy zasięg niż Nexx. Jest to jedyny router z fabrycznym softem, który działa jak trzeba. Używkę dostaniesz za 120-170 PLN.  Możesz kupić jakiegoś tp-linka, potem huba USB, potem antenę, potem znów jakiś inny router, potem znowu coś innego bo się okaże że z tym co masz coś nie gra. Jak to wszystko policzyć, to taniej kupić nawet używkę 593 z dwuletnią gwarancją i mieć spokój niż się bawić w takie cudowanie. Jak już się decydujesz na takie dłubanie to idź na eko.one.pl i bez-kabli.pl Tam jest masa patentów na takie działające i sprawdzone zestawy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...