Skocz do zawartości

[~~4500] Przyszłościowo - Rozrywkowo


Recommended Posts

Cześć,

pod koniec roku przymierzam się do kupna nowego stanowiska pracy jak i do grania.

Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem totalnie zielony w tworzeniu skrzynek swoich i instalowaniu ich dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.
Komputer będzie głównie skierowany na granie, ale również jak i na tworzenie projektów w javie czy blenderze.
Chciałbym również kupić monitor do tego zestawu - do gier jakiś lepszy - gry typu cs go, h1z1, league of legends.
Chwilowo działam na monitorze - Fujitsu Siemens C19-8 i myślę że to przez to komfort mojej gry jest teraz bardzo nisko osadzony.
Wymagania do gier ciężko mi sprecyzować. 

 

Cytuj
System operacyjny: Windows® 7/Vista/XP
Procesor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
DirectX: Wersja 9.0c
Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

 

Cytuj
System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64 bit only)
Procesor: Intel i5 Quad Core or higher / AMD Phenom II X6 or higher
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 560 series or higher / AMD HD 6870 or higher
DirectX: Wersja 10
Sieć: Szerokopasmowe połączenie z internetem
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: DirectX compatible Sound Card

To są przykładowe wymagania do cs go czy h1z1, jednak chciałbym, żeby nowy komputer pociągnął to na dużej ilości fpsów, bez ścin.
Chciałbym również się Was zapytać o poradę. 
Nigdy nie pracowałem na komputerze z dwoma dyskami - HDD i SDD. 
Czy da się zrobić tak, żeby przysłana skrzynka była już z zainstalowanym systemem na SDD a wszystko co będę wgrywać będzie się zapisywać na HDD?
Czy dużo jest roboty, nauki i w skutku finalnym zabawy dla takiego kogoś jak ja, jeśli chciałbym sam instalować system i osadzić go na SDD a potem przełączać to na HDD?
Dzięki z góry jeśli ktoś przeczyta całą wiadomość default_wink.png
Hejos

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i3-8100 /3.6GHz | Płyta Główna: AsRock Z370 Pro4 | Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play | Karta Graficzna: Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB | HDD: Western Digital Blue 1 TB | SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB | Zasilacz: XFX Core TS 450W | Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black | System: Microsoft Windows 10 Home BOX | Monitor: AOC G2460FQ (1ms, DVI/HDMI/DP, 144Hz)

4514 zł. + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa


CPU 4 rdzenie / 4 wątki, mobo na Z370, RAM w jednej kości pod rozbudowę, karta z pół-pasywnym układem chłodzenia, SSD na MLC z 5-letnią gwarancją, zasilacz na japońskich kondensatorach z 5-letnią gwarancją, obudowa z piwnicą na zasilacz i okablowanie.
W komentarzu do zamówienia wpisz oprócz kodu instalacja Windows. Przyjdzie Ci skrzynka z zainstalowanym systemem na SSD i czystym HDD na dane.

 

 

 

 

Ewentualnie Ryzen, w blenderze będzie wydajniejszy a do tych gier co podajesz wystarcza.

 

AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz | Gigabyte GA-AB350-Gaming + tańsza obudowa SilentiumPC Brutus M10 Pure Black - reszta jak wyżej.

4594 zł. + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...