Skocz do zawartości

Tp link wr740n - nie można wejść do ustawień routera


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z moim routerem ( tak wiem to już dziadek )

Nie mogę wejść w ustawienia mojego routera. Próbuję paru kombinacji i nic. Kiedyś dało radę wejść.

 

Próbowałem

192.168.0.1

192.168.1.1 

192.168.88.1 (takie IP pokazuje jako Deafult Gateway, a moje IP od routera to 192,168,88.252)

 

Resetowałem go do ustawień fabrycznych ale sytuacja się pogorszyła o to że niektóre urządzenia nie mają internetu, np mój komputer i drugi ma neta. Trzeci już go nie ma i telefon też łączy się z wifi ale neta nie ma. Skończyły mi się pomysły co do tego rutera co mogę więcej zrobić. Nie mam na nim hasła ale mieszkam w takim miejscu, że nikt raczej nie ma zasięgu z routera. A druga sprawa że mój internet to radiówka.

Aha i po kablu od routera też nie ma internetu.

 

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, zadziałało. Skonfigurowałem router jak trzeba przez IP 192.168.0.1. Podłączyłem wtyczkę od internetu i z automatu dostawca internetu (nie wiem jak to nazwać - pozmieniał ustawienia na routerze) i znów nie da się wejść w ustawienia. I nie mam hasła na WIFI.. chyba trzeba będzie do nich zadzwonić.

Link to post
Share on other sites

Przed podłączeniem wtyczki od internetu ustaw sobie ręcznie ip w karcie sieciowej a jako brame domyślną ustaw ip, którym się logujesz. Po podłączeniu neta inne urządzenia będą mieć neta a na kompie ze statycznym sobie wszystko ustawisz.

 

Myślę że po podłączeniu internetu z automatu router rozdaje ip z innego zakresu i dlatego nie możesz się zalogować ale to moja teoria, nie za bardzo siedzę w sieciach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, zadziałało. Skonfigurowałem router jak trzeba przez IP 192.168.0.1. Podłączyłem wtyczkę od internetu i z automatu dostawca internetu (nie wiem jak to nazwać - pozmieniał ustawienia na routerze) i znów nie da się wejść w ustawienia. I nie mam hasła na WIFI.. chyba trzeba będzie do nich zadzwonić.

 

Dostawca nic nie zmienia, chodzi o Twój adres IP na komputerze. Możesz sobie dodać drugi adres IP zgodny z podsiecią routera albo ustawić na routerze IP zgodny z ustawieniami podsieci na urządzeniu dostawcy (tylko trzeba zgadnąć jaką pulę ma tam serwer DHCP żeby ustawić IP spoza tej puli).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...