Skocz do zawartości

Upgrade peceta GPU ewentualnie CPU


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gaming
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000-2500 zł
  • Których części potrzebujesz?: GPU ewentualnie CPU jeśli by ktoś doradził coś ciekawego.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak. Aktualnie już podkręcam.  :)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: LG Flatron IPS234 rozdzielczość Full HD 60Hz. Będę go prawdopodobnie zmieniał na model BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport (w niedalekiej przyszłości)

Witam. Chciałbym zmienić kartę graficzną (uważam, że karta już nie daję rady - podam ją w specyfikacji sprzętowej) na coś z rodziny Nvidii. Moja stara karta ma za mało pamięci. W BF1 na przykład potrafi mi wyskoczyć błąd po dłuższej lub krótszej chwili, że brakuje pamięci także stąd ten powód. Prawdopodobnie moim wyborem będzie GTX 1060 Palita albo MSI w wersji 6GB. (bez cebuli jak w przypadku mojej starej karcie). Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje co do zmiany konfiguracji sprzętowej (GPU/CPU, dokupienie dysku SSD, zmiana czegokolwiek) bądź złożenia zestawu do 3000-3500 zł to śmiało piszcie.   :) 

 

Mój sprzęt:

Płyta główna niestety starszego typu obsługująca DDR3. Karta to czarna owca przy obecnych grach. Chociaż wiadomo, że ludzie mają gorsze karty i jakoś z tym żyją. Mimo to, nie mam przyjemności z rozgrywki gdy mam warpy oraz wczytywanie wszystkich obiektów (real time) zajmuje to karcie bardzo długo. Myślicie, że zakup Geforca GTX 1060 rozwiąże problemy z płynną rozgrywką? Zwłaszcza, że niedługo też zakupię w monitor z odświeżaniem 144Hz.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio właśnie oglądałem Dawida z kanału DawidN20v2 na YouTube. Robił porównanie między kartą i5 4690K vs i7 6700K z użyciem karty geforce gtx 1080 w celu porównania wydajności. W sumie i5 po podkręceniu do 4,5GHz miał podobne wartości co i7, która też była podkręcona do 4,5GHz. W sumie zapomniałem napisać... Karta graficzna tak powiedzmy na 2 lata maksymalnie miałaby wystarczyć, bo później i tak złożę sobie nowy komputer. 

Link to post
Share on other sites

Gram ogólnie w większość fpsów, popularnych moba i mmorpg. Tytuły, w które gram najczęściej: CS:GO, BF1, World of Warcraft, League of Legends, Overwatch. Zdarza mi się wrócić do takiego Skyrima, zagrać w Wiedźmina 3 mimo iż je przeszedłem z 2-3 razy, ale karta tutaj jeszcze wyrabia (o dziwo). Problem bardziej pojawia się w tych 3 pierwszych tytułach co wymieniłem. W CS:GO podczas matchmakingu pojawi mi się załóżmy z nienacka przeciwnik i potrafi mi warpnąć. W BF1 jak wspomniałem za mało pamięci. W World of Warcraft za wolno wczytują się tekstury postaci (większość jest na początku niewidzialna, dopiero potem pojawiają się tekstury niskiej jakości, a dopiero potem ładują się tekstury na ustawieniu wysokim). Czytałem, że może to być globalny problem, ale nie mnie to oceniać, bo ekspertem nie jestem.  ;) Dzięki za link z testem. Masz jeszcze jakieś porady? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...