Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,
zastanawiałem się jaką płytę kupić pod 8700k, chciałbym zrobić skalp, a jak zabraknie mocy to OC, ale nie wiem jaką płytę wybrać AsRock Extreme4 wystarczy? Może iśc wyżej Asus Strix Z370-F Gaming? A może w ogóle poszaleć i Gigabyte Aorus gaming 7? (ta ostatnia podobno ma świetny kodek dźwiękowy, ale nie wiem jak to się ima do mojego audiotraka prodigy 7.1e x-fi, lepszy/gorszy?). Nie lubię przepłacać, więc jakieś rady? 

Link to post
Share on other sites
Right now it's looking like for VRM (subject to change if some boards are using 2 low side mosfets aka "doubled low side"):

TOP = Gigabyte Z370 SOC Force (unreleased, found on hwbot records) , Gigabyte Z370 Gaming 7 due to iSL99227B (60A rating) ... top audio,top overkill VRM , ... likely Asus Z370 Maximus X Extreme too

Upper tier (LN2, custom water) = Asrock Z370 Fatal1ty Gaming Pro i7 (whatever the full name is, the expensive one) , Asrock Z370 Taichi , using Fairchild Dual-N (low+high side) when heatsinked properly with heatpipe (limited to about 35A per mosfet) , Asus ROG APEX (a record holder on LN2) /Formula/Hero boards using TI NexFETs (per marketing page) , MSI Z370 Godlike (until more info it goes here, but it's poor price/perf regardless)

Midrange <$200 (All-in-one watercooling/dual tower air cooling)= Asrock Z370 Extreme4 / K6 using Sinopower 2-in-1 / "DSM"/ low+high side

Low Midrange , should be $160ish or less (Asus z270-A level VRM)= Asus Z370E/F /G , Asus Z370-A , Gigabyte Z370 Gaming 5 (here or higher), MSI Z370 Pro carbon , MSI z370 M5

Entry (sub 150W probably / 120mm fan cooler level, should be $120 or less if VRM is the only concern) = Asrock Z370 Killer SLI (cut down features is another issue on top of regular Sinopowers) , MSI z370 SLI PLUS (uPi controller + Ubiq mosfets), MSI Z370 Tomahawk (uPi controller + Ubiq mosfets ; ALC892) , MSI Z370 Krait (uPi controller + Ubiq mosfets)

Not suitable for really overclocking unless it's not an i7 (at best MCE/ multi-core turbo only) = Asus TUF Pro Gaming / z370 STRIX H, Gigabyte Z370 Ultra Gaming , Gigabyte Z370 Gaming 3 & K3, Gigabyte Z370 XP SLI, MSI Z370 Gaming Plus, etc

<4 phases , or partially Unheatsinked (don't buy) :Asus Z370-P / TUF Z370 Plus, MSI Z370-A Pro , MSI z370 PC Pro, Asrock Z370 Pro4 , Gigabyte Z370 HD3, Gigabyte Z370M D3H , etc
Link to post
Share on other sites

Hej,

zastanawiałem się jaką płytę kupić pod 8700k, chciałbym zrobić skalp, a jak zabraknie mocy to OC, ale nie wiem jaką płytę wybrać AsRock Extreme4 wystarczy? Może iśc wyżej Asus Strix Z370-F Gaming? A może w ogóle poszaleć i Gigabyte Aorus gaming 7? (ta ostatnia podobno ma świetny kodek dźwiękowy, ale nie wiem jak to się ima do mojego audiotraka prodigy 7.1e x-fi, lepszy/gorszy?). Nie lubię przepłacać, więc jakieś rady? 

Kup już lepiej tego Asus Strix Z370-F Gaming :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...