Skocz do zawartości

Recommended Posts

§  Budżet: 150zł


§  Jakiej myszki obecnie używasz:  A4Tech Bloody 


§  Jaką masz obecnie podkładkę:  Steelseries QcK


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1500 ale planuję zmniejszać


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: Różnie


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): PUBG/LoL/CS


§  Ile przycisków używasz w myszce: 2 boczne przyciski pod kciukiem


§  Chwyt: palm grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 12cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz:  słabo dziłający scroll, chęć upgradu


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Symetryczna, 2 przyciski z boku.

Edytowane przez isandir
Link to post
Share on other sites

Masz możliwość przymierzenia w sklepie czegokolwiek?

Sensei 310 - odpowiednik DM1 Pro, do której warto się skłonić.

DM nie ma silikonowych boków i obustronnych przycisków bocznych.

 

Roccat Kone Owl-Eye - świetna mysz dla takich dłoni.

Sprawdź.

Wymieniam iż:

https://www.olx.pl/i2/oferta/myszka-roccat-kone-pure-2017-owl-eye-CID99-IDq8ijL.html

Warto się potargować.

Link to post
Share on other sites

Rival 100 nie jest zbyt opłacalny.

Sensor, cóż...

Najlepiej jest go używać na 500 DPI, gdyż jest to odgrzany kotlet A3050, czyli sensora znanego m.in. z G300s, Kinzu V3, Roccat Lua czy Kiro.

Dodatkowo wada w postaci wadliwych przycisków głównych dalej występuje.

 

Warto żebyś sprawdził sobie tego Kone'a.

Nie ma co jej zarzucić, jedna z lepszych myszy dla dłoni ~17cm.

DM wypuściło dosłownie wczoraj DM3 Mini.

Jest to Kinzu w nowym wydaniu, lecz ma dwie subiektywne wady - brak bocznych przycisków i rozmiar.

Najprawdopodobniej byłaby za mała.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

na wszelki wypadek jaka podkładka do CM MasterMouse S?

Byłem w sklepie i przymierzyłem sensei 310 i g203. Chyba nie ma dla mnie znaczenia która z tych myszy wybiorę, bo mają inny kształt niż moje obecna myszka, więc przyzwyczaję się do któregokolwiek. Biorąc pod uwagę sensor i to, że CM MasterMouse S ma software pozwalający na zmienianie DPI co 100 to CM MasterMouse S jest chyba lepszym wyborem, prawda?

Edytowane przez isandir
Link to post
Share on other sites

Uh, umknęła mi podkładka.

Tak, DM Pad to najlepsza opcja, jeżeli szukamy taniego i zarazem dobrego pada.

Jednakże, tak jak wspomniałem - jest szybsza od Qck.

Możesz poczekać, gdyż idą święta - przeceny, a w nich warto szukać Roccat Taito 2017.

Oczywiście bardzo dobrą opcją byłby G-SR od Zowie, lecz nie oczekuję, że zejdzie z przytupem, z aktualnej kwoty.

Co do porównania, hm.

Zdarzały się przypadki MasterMouse S, gdzie przyciski po mocnym dociśnięciu, ocierały o siebie.

Jest to wada godna dyskfalifykacji?

Nie, nie sprawiało to większego problemu.

Baaardzo dużym plusem jest sensor w stosunku do DMa, oczywiście moim skromnym zdaniem.

Wszelakie PMW3310 które są m.in. w Zowie, DM1 Pro, mają słaby feeling, bardzo ostry.

Osobiście, nie polubiłem go, przy tym jeszcze bardziej ceniąc sobie stare optyki Avago.

Docelowym następcą PMW3310 jest PMW3360, który został poprawiony w dwóch szczególnych aspektach; aktualnie najlepszy sensor.

Pierwszy to brak buga znanego z PMW3310 - mysz po opuszczeniu i szybkim przesunięciu potrafiła się zgubić, wyrywając kursor losowym kierunku.

W zależności od kalibracji sensora, u różnych producentów zjawisko to jest nasilone bardziej lub mniej.

Oczywiście jak najbardziej należy wspomnieć, iż sam bug występował bardzo rzadko, u jednych bardziej, u innych z kolei mniej.

Przyczynia się do tego różnorodność chwytów, "stylu" korzystania z myszki.

Co by nie mówić, nie uwzględnia się tego, jest to na tyle rzadkie.

Drugi natomiast to wspomniany ów feeling.

W PMW3360 jest on bliższy starym optykom jak Avago 3050, bądź Avago 3090, niemniej jednak możesz nie odczuć tego tak bardzo jak ja, albo wcale.

Poza głównymi różnicami, zmieniły się oczywiście same parametry, jednakowoż w praktyce pomiędzy PMW3310, a PMW3360 najprawdopodobiej nie zauważyłbyś różnicy.

CM MasterMouse S ma PMW3330, czyli po prostu PMW3360 z troszkę mniejszym max speedem - prędkość z jaką możesz przesunąć mysz, bez zgubienia kursora, w praktyce niuans.

*Oznaczenia PMW używa się do obecnych sensorów, gdyż PixArt wykupiło Avago.

Wracając jeszcze do DMa, niektórym przeszkadzał scroll, czasami występowała wada w jego postaci, niemniej jednak również jest to dosyć rzadkie.

Reasumując...

CM sprzyja fingerowi, powinno być niezwykle dobrze przy takiej dłoni.

Jeszcze, co do wynagrodzenia... wystarczy mi Twoja satysfakcja z udanego zakupu ; )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...