Skocz do zawartości

Xbox one X czy modernizacja PC?


Recommended Posts

@zoltan2

 

Ja odczuwam, jeśli ty nie to spoko, ale ja nie mógłbym normalnie grać w żadnego fps'a z takim lagiem od samego ekranu.

Jutro mam mi przyść TV i sie zastanawiam czy jeszcze nie zmienić decyzji z powodu tego input laga.

A z jakim input lagiem byś polecał tv? By już było akceptowalne?

Czy taki input lag ma wieksze znaczenie przy konsoli lub przy PC? Czy w jednym i drugim wypadku przy dynamicznych grach przeszkadza?

NIe wiem czy można to porónać do sychronizacji v-sync którą jak się włączy to myszka zaczyna być taka pływająca. Ja to odczuwam w fps i czesto grałem z wyłączonym v-sync.

Choć z czasem pewnie to też kwestia przyzwyczajenia.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Czyli jednym slowem nie polecasz tego soniaka i szukać czegoś w przedziale poniżej 25ms?

Bo 30ms a 34ms to niewielka różnica.

 

Zoltan2, moze i nie widzi różnicy. Przyjemniej nie ma takich dylematów.

Ale to fakt na esport sie nie nastawiam.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Wszystko spoko ale tutaj nie chodzi o żaden efekt smużenia bo input lag nie za to odpowiada.

 

Skończe moje wywody na ten temat bo to również kwestia indywidualna, ale nie bez powodu testuje się input lagi w telewizorach i monitorach i nie bez powodu na forach stricte zajmujących się tematyką tv przy testach zawsze w kwestii "dla gracza" testuje i podaje się tą wartość.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Wczoraj dostarczono mi Soniak 55xe9005. Mam mieszane uczucia.

Obraz bardzo ładny, czerń głęboka, natomiast ostrość i odwzorowanie ruchu taka sobie.

Z hdr na razie nie korzystam i nie wiem kiedy będę.

Jeśli chodzi o input lag to znośny, ale do najprzyjemniejszych nie należy, a podczas gry online może być bardziej uciążliwy.

Natomiast i tu miłe z zaskoczenie w rozdzielczości 1920x1080 po utworzeniu niestandardowej rozdzielczości, udało mi się uruchomić 120hz w RGB i 8bit, 16tyś. kol.

Na moim GTX 670 przez kabel, hdmi 1.3v

Być może przez 2.0 udało by się uruchimić 4:4:4 12bit i 32tyś kolorów. Ale najpierw muszę zmienić karte.

Dodatkowo input lag podawany przez ratings tv to 17ms. I jest to odczuwalne jak najbardziej.

 

Oczywiście jest to Ciut gorszy obraz w porównaniu ze standardową rozdzielczościa w 60hz, ale w Far Cry 4 nie odczułem jakiejsz diametralnej różnicy.

Dodatkowo chyba dochodzi migotanie matrycy, ale podczas testów nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych.

 

Przykładowo Panasonic nie ma takiej możliwości uruchomienia w 120hz.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś mnie chyba.

Chodziło mi że przy niestandardowej rozdzielczości 1920x1080 120hz, 17ms to super wynik jak na tv.

Lecz przy natywnej rozdzielczości 1920x1080 60hz, 33ms jest już to odczuwalne, dla jednych mniej dla drugich bardziej, a dal innych wcale.

Inna sprawa że wyższa liczba klatek, może sprawiać wrażenie że input lag jest mniejszy.

Choć recenzja na portalu http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e pokazuje że input lag jest mniejszy przy 120hz.

Mistrzem to raczej nie jestem choć bardzo bym chciał :) ale zawsze mogę mieć obsesje :D

Na pewno mam za słaby sprzęt by to sprawdzić w Far Cry 4, ale spróbuję na takim Battlefield 3 zobacze jakie będzie porównanie.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze zastanawiam się nad niektórymi grami na konsole które sa w 30fps. Czy jest to duża różnica pomiedzy 60fps na konsoli. Czy to samo co na PC czy pokaz slajdów?

Bo zastanawiałem sie nad xboxem one x, i myślałem że taka konola bedzie już wypuszczala gry w 60fps, ale sie rozczarowalem. Np. Taki Wiedzmin 3 lub assasyn w 30fps nie napawa optymizmem. Nie wiem czy bede to w stanie zaakceptować, chyba że to jakoś lepiej wyglada niż na PC.

 

 

Już nie wiem czy nielepiej zainwestować w kompa te 2000, 2500tys, przynajmniej zejde z detalami i bedzeie 50-60fps.

 

Rozkminiam tak bo od pewnego czasu nastawilem sie na ta konsole. A teraz jest promocja w Saturnie i w przypadku gdybym zwrócił soniaka. Zakupił Panasa to jest zniżka 500zl mniej płacę za konsole.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Na konsoli nie odczujesz różnicy czy jest 60fps czy 30, gta V przechodziłem już 3 razy, pierwszy raz na laptopie z gtx765m na ustawieniach średnich i przy fps 45-50fps, drugi raz na obecnym laptopie - max detale i 60fps i ostatnio gram na xos - 30fps - nie widzę różnicy czy gra ma te 30fps czy więcej, na laptopie owszem drażniący był spadek płynności który było widać ale tutaj jakoś nie ma tego efektu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...