Skocz do zawartości

Słuchawki do muzyki klasycznej do 500zł


Recommended Posts

Witam, chciałbym zakupić słuchawki do 500zł (max 600zł) przeznaczone do muzyki (głównie do klasycznej), obok gry (mniej ważne).


Dodam od siebie ze jestem totalny zielony w wyborze słuchawek. Słuchawki będą podłączone do karty dźwiękowej Aim sc808.


Szczerze mówiąc nie jestem pewny czego dokładnie oczekuje, raczej nie chciałbym żeby dźwięk był "tępy,rozmazany". 


 


W tej chwili kusza mnie słuchawki Brainwavz HM5 (główna zaleta odpinane kable + podoba mi się ich styl) ale z tego co widzę to opinie na temat dźwięku są dosyć mieszane.


 


 


 


Link to post
Share on other sites

Słuchawki najlepiej żeby były zamknięte ew pół-zamknięte

 

Zacznijmy od tego ze nie jestem profesjonalista, mój słuch nie jest absolutny jak i nie grałem 10 lat na zadnym instrumencie, ba nawet dłuższej chwili. Słuchawki głównie maja służyć do słuchania muzyki, jako ze w tej chwili odpowiada mi muzyka "klasyczna" a raczej instrumenty "klasyczne" głównie pianino w tej chwili. 

Dodam jeszcze ze nie zależy mi na dużym bassie zupełnie.

 

Przykład (jak widać nie jest to mega muzyka "poważna" mimo wszystko nie wykluczam ze z czasem do takiej przejdę (np orkiestry)
"https://www.youtube.com/watch?v=WYB-8Nx8-jQ&list=PLn5TuQwM8s7u7OoUZ7Telu13OO9KylDEM&index=48"

Edytowane przez Krzysztof884
Link to post
Share on other sites

Ja siedzę obecnie na Beyerdynamic DT990 Premium 250 ohm i twój przykład brzmiał bardzo przyjemnie. Oczywiście musiał byś sam gdzieś odsłuchać (bo każdy trochę inaczej odbiera dźwięk). Akurat ja swoje DT990 dopadłem z amazonu w ramach warehousedeals (czyli słuchawki które ktoś zamówił odsłuchał i odesłał) za 129 euro ale chwilowo najtańsze takie chodzą po 160 euro czyli ~680zł (w Polsce ceneo pokazuje 800zł za nowe) ale wersja PRO z takimi samymi przetwornikami i zbliżonym strojeniem jest do wyrwania za 114 euro czyli ~484zł. Z przesyłką ~502zł

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B0011UB9CQ/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

No kurde, nawet fajne są te Beyerdynamic DT990 wersja PRO nawet się by zmieściła w budżecie, ale ta konstrukcja otwarta raczej by nie była za przyjemna jakoś nie mam ochoty żeby wszyscy dookoła słyszeli co słucham :) Tak jak pisałem wyżej najlepiej żeby słuchawki były zamknięte / półotwarte(pół zamknięte?)

 

Ma ktoś może opinie na temat tych Brainwavz HM5? Już jestem totalnie zmieszany do tych słuchawek od tych opinii 

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem ostatecznie Brainwavz Hm5 co prawda przez internet z ich strony wiec dojdzie dopiero za pół miesiąca wiec trzeba wyczekać.

Kupiłem je głównie dlatego ze mają łatwo wymienne kable, wygląd który mi odpowiada oraz ze w najnowszej wersji poprawili niektóre rzeczy na które ludzie się skarżyli.

 

W sumie mogłem napisać ze posiadałem przedtem własnie ts-671 (dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego ze były otwarte) ale po prostu chce spróbować innych słuchawek. Jak najbardziej je polecam w każdym razie.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Krzysztof884
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...