Skocz do zawartości

Nie wykrywa dysku w adapterze(kieszeni CD?DVD) na dysk


Recommended Posts

Witam

Mam taki problem otóż do laptopa Lenovo Y580 zamontowałem kieszeń(adapter) umożliwiającą zamontowanie drugiego dysku w miejscu napędu CD/DVD i niestety laptop mi nie wykrywa dysku(który jest zamontowany właśnie w tym adapterze), nawet w BIOSie mi nie widzi HDD. Dysk jest 100% sprawny. Co zrobić? Dlaczego nie wykrywa dysku? 

Link to post
Share on other sites

A więc tak, poczytałem trochę na ten temat i okazało się że, laptopy Lenovo mają ograniczenia w Biosie do rozpoznawania niektórych urządzeń, a raczej odwrotnie mają ograniczoną listę urządzeń (tzw. whiteList), które rozpoznają. Wiec postanowiłem wgrać modyfikowany BIOS, zgodnie z instrukcją:

Wszystko przebiegło pomyślnie i teraz mam odblokowane wszystkie opcje w BIOSIE.(overclocking itp.) Niestety dalej bios NIE WYKRYWA dysku który jest zamontowany w kieszeni(zamiast DVD) może powinienem ustawić jakieś inne opcje w BIOSIE w celu wykrycia dysku.

Sądze że już nic się nie da zrobić, ponieważ BIOS w informacjach o sprzęcie nie wykrywa dysku(zamontowanego w kieszeni). 

Masz możliwość podłączenia tego  dysku przez usb ?

 

Niestety nie mam możliwości podłączenia przez USB, a dlaczego pytasz ? chodzi ci o rozwiązanie tego że jedyną opcją podłączenia dodatkowego dysku do "staruszka" jest przez USB?

Edytowane przez PepisPS
Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o to że jak wyjmę/odłączę kieszeń wraz z dyskiem HDD to czy dalej rozpoznaje dysk SSD (na którym stoi system).

Tak rozpoznaje i odpala się system

Jak podmienię dyski HDD z SSD (HDD w miejsce dysku w laptopie, SSD w miejsce kieszeni) to HDD rozpoznaje w biosie SSD nie( próbuje już wszystkiego)

Edytowane przez PepisPS
Link to post
Share on other sites

A w tej kieszeni nie ma jakiegoś przełącznika?

przeglądałem dokładnie i nic nie znalazłem. 

http://allegro.pl/kieszen-na-drugi-dysk-ssd-hdd-2-5-sata-12-7mm-kb11-i6572381233.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_elektronika&ev_adgr=Elektronika&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=CjwKCAiA9MTQBRAREiwAzmytw4uZRpjNUWulW1F266s0-mc1VweY4aWOKqIeqtdVsl5afFKRvloKuhoCp-kQAvD_BwE

 

Może ta kieszeń jest jakaś wadliwa? najdziwniejsze jest to że dioda kontrolna cały czas świeci na zielono i to niezależnie od tego czy jest tam dysk czy nie(na początku przez chwile zaświeciła na czerwono) ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...