Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam czy warto dołożyć do wd 4tb gold względem serii blue?

priorytetem ma być większa bezawaryjność i bezpieczeństwo ma służyć jako magazyn na ważne filmy i seriale będzie też dyskiem na który będą zapisywane ściągane pliki i nieraz będzie pracował całymi dniami ,mam już 2 dyski wd green 1 tb(18298 h pracy) i 3 tb (11283 h pracy) mają już parę dobrych lat

wg crystal disk ich stan jest dobry to nie wiadomo ile wytrzymają

Link to post
Share on other sites

daj całą tabelkę smart tych dysków to ci je sprawdzony. 

Co do zakupu, WD gold 4TB jest oczywiście lepszy, nie tylko szybszy, ale to jest zupełnie inna konstrukcja, 4TB WD GOLD to 4 talerzówka projektu hitachi + 5 lat gwary. 

Jeśli mówimy o żywotności, to dużo zależy od sztuki, ale sam bym dołożył do WD gold 4TB, lub kupił 2x4TB WD blue i spiął w RAID 1. 
Bo mimo że coś jest klasy enterprise, nie oznacza że nie może paść, dlatego jak bezpieczeństwo jest priorytetem to RAID 1 byłby najlepszy, jeśli nie stać cię na RAID 1 na 2 dyskach, to bym poszedł w WD GOLD 4TB. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

daj całą tabelkę smart tych dysków to ci je sprawdzony. 

 

Co do zakupu, WD gold 4TB jest oczywiście lepszy, nie tylko szybszy, ale to jest zupełnie inna konstrukcja, 4TB WD GOLD to 4 talerzówka projektu hitachi + 5 lat gwary. 

 

Jeśli mówimy o żywotności, to dużo zależy od sztuki, ale sam bym dołożył do WD gold 4TB, lub kupił 2x4TB WD blue i spiął w RAID 1. 

Bo mimo że coś jest klasy enterprise, nie oznacza że nie może paść, dlatego jak bezpieczeństwo jest priorytetem to RAID 1 byłby najlepszy, jeśli nie stać cię na RAID 1 na 2 dyskach, to bym poszedł w WD GOLD 4TB. 

Wd gold 4 tb jest i działa mała prośba o sprawdzenie smart

wd-goldd5599d77b0c8c4f8.png

reszta dysków

3tbcfa6013a8d4eeb8a.png1-tb422d2732fe190755.pngwd-zewf93a1ab6ef03f1d8.pngssd-crbe044defd559ebe0.png

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

wszystko ok, jeden dysk ten 3TB miał niezerową wartość raw w seek-u, ale o ile nie będzie ona rosnąć to wszystko ok (temperatura, lub wibracje mogą byś winne), nic więcej nie widzę. 
Jak tam głośność i wibracje WD gold 4TB w porównaniu do reszty? 

Link to post
Share on other sites

Gold 4 TB chodzi ciszej od serii Green ? Generalnie teraz w kompie mam tylko golda 1 TB który uruchamia się jako backup dysku SSD 500 GB i jest niesłyszalny. Miałem też u siebie 8, 10 TB WD Gold i 8 HGST (nawet zamawiałem tacki do mojej obudowy specjalne, bo one mają inne mocowania śrub niż standardowe dyski). Wszystkie szybkie i pod obciążeniem moja obudowa zmieniała się w Dual Shocka. Nie mogłem się przemóc żeby z tym pracować. 

 

Wracając do tematu jeśli 4 TB Gold jest tak cichy jak Green to jutro go zamawiam, bo mi padł 3 letni Green wczoraj. Rozebrałem go i wyciągnąłem dane ale mniejsza z tym. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...