Skocz do zawartości

Modernizacja obecnego zestawu do 1000zł bez karty


Recommended Posts

Witam serdecznie,
 
Prosiłbym o pomoc w modernizacji zestawu komputerowego, gdyż posiadam parę pomysłów ale krytyki/pomocy nigdy dość.

 
Posiadam:
 
CPU: AMD Athlon X2 250,
MOBO: ASUS M4A785TD-V EVO (AM3)
RAM: 4GB (1x 1333MHz GoodRAMa)
GPU: N.. nie wnikajmy w to :)
Zasilacz: N.. nie wnikajmy w to :)

Zajęcia: Photoshop, GIMP, multimedia

Cel: Jak najtańszym kosztem jak najwydajniesza praca w powyższych środowiskach (czyli jak wszędzie :D)
 
Propozycje są cztery z mojej strony. Prosiłbym o poradę albowiem podanie innego rodzaju i dlaczego.

Moje wariancje (zacznę od najsłabszych):
 

 

 1) Propozycja pierwsza, zostaje MOBO:

CPU: AMD Phenom II X4 965 3.4GHz AM3 - ceny oscylują w kwotach 250zł,
MOBO: zostaje,
RAM: dokupuję jeszcze trzy kości po 4GB GoodRAMa - zakładam kwotę do 350zł (łącznie 16GB),
GPU: jakąś z 2GB na pokładzie do zakupu za 250-350zł (ale to z czasem, póki co bazową kartę posiadam),
Zasilacz: Corsair VS Series 450W bądź Antec VP 500W - ceny oscylują w okolicach 180zł,
Łączny koszt w okolicach: 780zł (uwzględniając najwyższe kwoty) - bez GPU

 

2) Propozycja druga, zmieniam układ na LGA1156:

CPU: Intel Core i5-760 4x 2.8GHz - ceny oscylują w okolicach 150zł,
MOBO: np. Gigabyte GA-P55 - ceny oscylują w okolicach 230zł,
RAM: dokupuję jeszcze jedną kość RAM (łącznie 8GB) - ceny oscylują w okolicach 150-170zł,
GPU: jakąś z 2GB do zakupu za 250-350zł. (ale to z czasem, póki co bazową kartę posiadam),
Zasilacz: Corsair VS Series 450W bądź Antec VP 500W - ceny oscylują w okolicach 180zł,
Dodatkowe info: Są możliwości kupna płyty głównej z ramem oraz procesorem ale niestety nie tym konkretnym za 500-550zł,
Łączny koszt w okolicach: 730zł (uwzględniając najwyższe kwoty) - bez GPU
 

 

3) Propozycja trzecia, zmieniam układ na LGA1156 oraz procesor na i7:

CPU: Intel Core i7-860 4x 2.8GHz - ceny oscylują w okolicach 300zł,
MOBO: np. Gigabyte GA-P55 - ceny oscylują w okolicach 230zł,
RAM: dokupuję jeszcze jedną kość RAM (łącznie 8GB) - ceny oscylują w okolicach 150-170zł,
GPU: jakąś z 2GB do zakupu za 250-350zł. (ale to z czasem, póki co bazową kartę posiadam),
Zasilacz: Corsair VS Series 450W bądź Antec VP 500W - ceny oscylują w okolicach 180zł,
Dodatkowe info: brak,
Łączny koszt w okolicach: 880zł (uwzględniając najwyższe kwoty) - bez GPU

 

4) Propozycja czwarta, zmieniam układ na LGA1156 oraz procesor na i7 - trochę mocniejszy:

CPU: Intel Core i7-870 4x 2.93GHz - ceny oscylują w okolicach 340zł-370zł,
MOBO: np. Gigabyte GA-P55 - ceny oscylują w okolicach 230zł,
RAM: dokupuję jeszcze jedną kość RAM (łącznie 8GB) - ceny oscylują w okolicach 150-170zł,
GPU: jakąś z 2GB do zakupu za 250-350zł. (ale to z czasem, póki co bazową kartę posiadam),
Zasilacz: Corsair VS Series 450W bądź Antec VP 500W - ceny oscylują w okolicach 180zł,
Dodatkowe info: brak,
Łączny koszt w okolicach: 950zł (uwzględniając najwyższe kwoty) - bez GPU

Przepraszam, że w filtrze kodu, niestety spojler coś mi nie złapał.

Według mnie chyba najlepszą opcją jest opcja 3, jeśli patrząc na propozycję które ja przytoczyłem.

Jak uważacie?

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi,

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez megale_s
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...