Skocz do zawartości

Monitor IPS do 600zł


Recommended Posts

Witam.

Szukam monitora do gier i filmów na matrycy IPS do kwoty 600zł (w zasadzie budżet przekroczony o 100zł), ale gdyby miał być trochę droższy to by się nic nie stało.

 

Obecnie mam ten, https://www.komputronik.pl/product/114961/22-samsung-syncmaster-bx2231-led.html ale chciałbym go oddać siostrzeńcowi, który będzie miał nowego kompa, a budżet nie zakłada nowego monitora, bo i tak dochodzi do tego koszt windowsa.

 

Szukam czegoś w rozdzielczości full hd, z jak najniższym realnym czasem reakcji (nie wiem czym się różnią GTG od MBR i które realnie wpływają na odczucia podczas grania), jednak chciałbym spróbować czegoś nowego, dlatego matryca TN odpada.

 

Oczywiście przeszukiwałem forum i znalazłem w polecanych ten LG 24MP59G, jednak w niektórych sklepach ma on w nazwie LG 24MP59G-P i nie wiem czym się różnią. Jednak może znajdzie się coś od BenQ/Zowie, Acera, Iiyamy.czy innych producentów. Zależy mi na jak najlepszym monitorze w tym przedziale cenowym :)

 

Sama wielkość może być 21,5-22'', choć wolałbym 23,8-24'' ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Mam Dell U2414H

Tia, i kosztuje 900zł...

 

A, właśnie - wiem, że to nie IPS, ale co sądzicie o tym monitorze https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-iiyama-prolite-ge2488hs-b2?gclid=EAIaIQobChMIzbfqw9W-1wIVbgDTCh0pwwwpEAAYAiAAEgLFXfD_BwE -  co prawda TN, ale 1ms czas reakcji, Free Sync etc.? Bo zapomniałem o tej linii Iiyamy ;) Choć chyba jednak skusze się na IPS :)

Edytowane przez GregSTG
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście polecam monitor LG 24MP59G. Posiada matrycę IPS, czas reakcji 1 ms, ładne kolory, przyjazny interfejs, a brak regulacji wysokości nie jest znaczącą wadą bo pozycja jest i tak ergonomiczna. Mieści się też w Twoim budżecie. Warto poczekać, bo bardzo często jest przeceniany na 499 zł.

Sam mam ten monitor więc mogę polecić :)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście polecam monitor LG 24MP59G. Posiada matrycę IPS, czas reakcji 1 ms, ładne kolory, przyjazny interfejs, a brak regulacji wysokości nie jest znaczącą wadą bo pozycja jest i tak ergonomiczna. Mieści się też w Twoim budżecie. Warto poczekać, bo bardzo często jest przeceniany na 499 zł.

Sam mam ten monitor więc mogę polecić :)

A gdzie go kupiłeś? I czy masz wersję G czy G-P?

 

W MM jest promocja obniżająca o 50zł i dodająca bon podarunkowy za 25zł :)

Link to post
Share on other sites

Ja akurat kupowałem w RTV EURO AGD. Pamiętam, że tam najpierw pojawiła się oferta 499 zł a dwa dni później była też na x-komie, morele i w innych sklepach.

Z tego co pytałem sprzedawcy, i orientowałem się w internecie, nie ma żadnych różnic w modelach ponieważ czasami na stronach nie piszą oznaczenia -P. Na etykiecie z kodem kreskowym każdy ma napisaną nazwę z końcówką -P :)

Link to post
Share on other sites

Ja musze się zgodzić z kolegą Fuelinem. Posiadam monitor 24MP59G-P i jestem mega zadowolony. Częstotliwość odświeżania 75Hz to jest chyba najwięcej w podobnym przedziale cenowym. Dużym plusem jest tilt którego używam, ponieważ czasami z łóżka oglądam jakieś meczyki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...