Skocz do zawartości

EVGA GQ 650W vs GTX 770 SLI


Recommended Posts

Witam !

 

Chciałem Was zapytać czy przytoczony w temacie zasilacz (EVGA 650GQ) będzie mógł zasilić 2x GTX 770 (bez OC), a co ważne czy jest sens inwestować w taki zabieg ? Bo jeżeli będzie to ryzykowne to lepiej kupić jedno, ale mocniejsze GPU, niż katować specjalnie zasilacz(praca pod zbyt dużym obciążeniem).

Czytałem już na forach różne opinie tak/nie, ale najczęściej odnosiły się do poszczególnych modeli zasilaczy, dość często ze słabszymi liniami 12V.

 

Reszta zestawu:

R7 1700 OC 3,6Ghz 1,18v

2x4GB Corsair LPX OC 3066+Mhz 1,35V

Asus X370 Prime Pro

Iridium 240GB

Seagate 1TB ST1000DM010

SC808

+ 1 wentylator 

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Tzn. aktualnie mam edycję jakby to określić "Founders" i chciałem dokupić 2 żeby się ładnie prezentowało, to jest główny cel :) A czasami coś małym kosztem można wyrwać. Myślałem o zakupie czegoś nowszego(pokroju 980Ti także OEM) i sprzedaży obecnego, ale obecnie nie mam aż takiej potrzeby na moc obliczeniową GPU, gdyż nawet obecna karta mi spokojnie wystarcza.

Jestem poprostu ciekaw czy takie rozwiązanie jest możliwe, jakbym ew. znalazł coś do zakupu.

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Zestaw z jedną 770 pod obciążeniem to jakieś 360W, do tego dochodzi druga 770 z TDP na poziomie 230W więc w sumie prawie 600W - czyli niby starczy, ale trochę ryzyk fizyk.

 

Jeżeli jedną już masz i koniecznie jesteś napalony na zabawę w SLI co bym odradzał, szczególnie przy tej gorącej karcie to na upartego można skręcić trochę zegary i powinno prądu starczyć. Tylko po co robić SLI skoro mocy ci starcza, a później jeszcze obniżać jego wydajność żeby nie ryzykować zasilacza?

 

 

Zdecydowanie polecałbym jedną wydajniejszą kartę, przy czym to raczej kiepski moment i chyba lepiej przeczekać generację skoro mocy ci starcza.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem wasze obawy co do zasadności SLI, sam wiem, że to nie jest najlepsze wyjście, ale chciałem poprostu je zastosować, gdyż trochę taniej wychodzi niż zakup 2giej karty, pozatym dochodzą względy estetyczne w obudowie :), a sprzedaż obecnej i kupno 2 to narazie dla mnie za duży zachód. Temat założyłem tylko żeby uzyskać odpowiedź na to 1 pytanie ale i tak dzięki za pomoc, sugestie na inne aspekty :)

 

Czyli zasilacz będzie pracował pod zbyt dużym obciążeniem ? Niby ma 648W na +12V, ale taki zapas to chyba nie dużo.

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

problemem nie jest maksymalny pobór stały, a peek który przy 2 kartach jest dość wysoki i może przeciążyć ten zasilacz. 
Dlatego właśnie robi się ten zapas, bo pobór sprzętu nie jest liniowy. 
Np taka 1080 po OC w grach sama potrafi mieć peek pod 350W, niestety rzadko kto mierzy to oscyloskopem, tak jak to powinno być robione. Oczywiście peek zasilaczy też potrafi być wysoki zwykle na 120% do 150% w lepszych zasilaczach można spokojnie liczyć, ale nie wiem ile ta 650W GQ ma. 

 

Ogólnie może działać, a może nie, 100% ci nie damy, że zabezpieczenia nie będą się załączać, lub że nie będzie się przegrzewać. 
Może weź sobie kup jakąś zdechłą za grosze, jako atrapę, jeśli dla wyglądu kupujesz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...