Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw do gier (pod i3 + h61 +4gb ddr3) – 600 zł


Recommended Posts

Cześć, chciałbym złożyć budżetowy zestaw do gier dla siostry. Gry jakie ją interesują to; tomb raider, gta v, counter strike, h1z1, minecraft, Assasins Creed i jeszcze pare innych których tytułów nie pamiętam.

Części (ze starego komputera) które posiadam: 
I3-2100
2x2 GB Goodram 1333Mhz
Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2

Co wstępnie planuje zakupić: 

Obudowa Silentium PC Brutus M10 ~100 zł
Dysk Twardy Hitachi,WD,Seagate 250 GB ~40zł (Sata 2, używka)
Nagrywarka DVD ~30zł
Zasilacz ATX 400W ~45zł (czy to jest krzak? Czy 400w starczy?)
Wentylator CPU 1155 ~20zł
Karta graficzna: myślałem nad r7 260x, gtx 750ti, r9 270 – co radzicie? Do tytułów wyżej wymienionych i ogólnie takich bardziej w stylu tomb raider, wiedzmin itd.. Karta ma być za max 300 zł 

Link to post
Share on other sites

narazie tego i3 nie sprzedam, chce zlozyc zestaw na tym co mam. rozdzielczosc jest niska wiec starczy . jak zobacze ze komp sie meczy o te 30 klatek to sprzedam i doloze, poki co, nie mam juz ochoty. ile ja sie naszukalem mobo pod h61 sprawnej w miare normalnej cenie to mi sie odechcialo wszystkiego ..

 

ale dzieki za propozycje, karta graficzna rozumiem najlepsza do 300 zł ?

 

edit; jakis tanszy zasilacz?

Edytowane przez rojek
Link to post
Share on other sites

Z procesorami akurat nie ma takiego problemu bo są jednym z najbardziej wytrzymałych podzespołów, także samego zakupu bym się nie obawiał w ogóle. Jeśli chodzi o zasilacz to radzę wziąć ten Cooler Master jest to bardzo porządna i cicha jednostka. Jeśli musi być koniecznie tańszy to Fortron FSP350-60HHN

Co do kart jest jeszcze 750Ti możesz szukać po aukcjach. 

 

image.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Z procesorami akurat nie ma takiego problemu bo są jednym z najbardziej wytrzymałych podzespołów, także samego zakupu bym się nie obawiał w ogóle. Jeśli chodzi o zasilacz to radzę wziąć ten Cooler Master jest to bardzo porządna i cicha jednostka. Jeśli musi być koniecznie tańszy to Fortron FSP350-60HHN

Co do kart jest jeszcze 750Ti możesz szukać po aukcjach. 

 
 
 

 

myslisz ze 350W starczy? myslalem jeszcze o tym, bo duzo ludzi go poleca:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-chieftec-gpa-400s8-80plus-gwarancja-i7029254091.html

Link to post
Share on other sites

Wystarczy wymienione karty wezmą ok 200W. Ten Chieftec ma tak jak i ten  Fortron na linii +12V 336W więc są takie same pod względem mocy. Ale do tego Cooler Mastera oba nie maja startu bo to wyższa klasa. Jak już kupujesz budżetówkę to weź Fortrona.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczy wymienione karty wezmą ok 200W. Ten Chieftec ma tak jak i ten  Fortron na linii +12V 336W więc są takie same pod względem mocy. Ale do tego Cooler Mastera oba nie maja startu bo to wyższa klasa. Jak już kupujesz budżetówkę to weź Fortrona.

 

ok a jakas obudowe tansza szukac czy to jest optymalne rozwiazanie?

 

No i spytam jeszcze o dysk twardy, pchac sie w cos takiego czy jednak kupic nowke: http://allegro.pl/dysk-twardy-wd-seagate-250gb-3-5-sata-fv23-i6945153583.html

 

edit: a rozgladac sie tez za r9 270 bo cena zblizona do 750ti a widze ze osiagi nawet lepsze?

Edytowane przez rojek
Link to post
Share on other sites
Ta obudowa to dobry wybór szukaj używek SilentiumPC Brutus M10

Dyski z takich aukcji sobie odpuść, jak chcesz tanio szukaj od osoby prywatnej nie sprzedawcy który ma kilkaset dysków na sprzedaż. Tak samo są aukcje z niby nowymi dyskami, a są to używki z wyczyszczonym SMART. Jak już kupujesz taki dysk to jak wspomniałem od osoby "prywatnej", poproś wtedy o SMART oraz wynik ze skanu powierzchni w  programie MHDD, wyniki wrzuć tu na forum w odpowiednim dziale tam @kokosnh Ci doradzi.

Co do karty szukaj może znajdziesz coś taniego, r9 270 jest wydajniejsza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy nie uwazasz ze to w sumie zbyt wydajna karta jak na ten procesor i monitor z rozdzielczoscia HD? Jezeli chodzi o moje wymagania to starczy mi dla wyzej wymieniponych tytułów stałe 50 fpsów na srednich wymaganiach.. Mysle ze i3-2100 tu bedzie bottleneckiem tak czy siak, nie wspomne o 2x2 ramu. wiec moze starczy cos za 250/300 zł, po co przeplacac? Jak myslisz?

Link to post
Share on other sites

Wymieniłeś wyżej całkiem nowe gry więc im mocniejszą kartę kupisz tym więcej fps dostaniesz.

Procesor radzę wymienić w niedługim czasie swój sprzedasz za 100 a i5 kupisz za 200 zł.

Obowiązkowo również RAM radzę kupić sprzedaj ten co masz i weź 8GB.

Budżet podałeś 600 zł więc jeśli kartę kupisz do 400 zł zostanie Ci na RAM procesor i zasilacz. Nie widzę problemu.

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Ok mniej wiecej skompletowałem coś takiego:

 

 
SAPPHIRE Radeon RX 560 PULSE OC 2GB - 400 ZŁ Z 2 letnią gwarancją
 
CHIEFTEC GPA-400S8, 400W - 80 zł z roczną gwarancją
 
Brutus M10 - 100 zł 
 
Dysk twardy WD 250 GB SATA III 250 GB - 60 zł
 
Wentylator 1155 - 20 zł 
 
660 zł - troche nagięty budżet. ale myśle ze sie opłaca. 
Link to post
Share on other sites

Wystarczy spokojnie.

 

http://techreport.com/r.x/radeon-r9-270/power-load.png

 

Ale jak dajesz 80 zł za taki zasilacz warto dopłacić 40 zł do jednostki o niebo lepszej:

 

Cooler Master G550M z roczną gwarancją.

 

 

ok to wezme go w takim razie, nie lepszy bylby ten, cena ta sama:

http://allegro.pl/wyprzedaz-markowy-coolermaster-thunder-500w-i6600833698.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...