Skocz do zawartości

iPhone 7, czy Samsung Galaxy S8+?


Recommended Posts

Siemka,

mam do wyboru dwa telefony:

iPhone 7 32GB i Samsung Galaxy S8+.

Który byście polecali i dlaczego?

Od zawsze miałem Androida i mam ostatnio ochotę na IOS, ale nie mogę się zdecydować.

Jedni mówią IP, a drudzy Samsung...

Jakieś rady, informacje?

 

Z góry dziękuję!

Edytowane przez kamil.adamowicz
Link to post
Share on other sites

@Crout

Czego wymagasz od telefonu?

 

Głównie korzystam z aplikacji społecznościowych Snapchat, Facebook, Messenger. Oglądam różne filmiki na YT, przeglądam cały internet, piszę dużo SMSów i dzwonię kilkanaście razy dziennie. Czasami pogram w jakieś gierki.

Zdjęcia robię sporadycznie, nie potrzebuję do żadnych profesjonalnych celów.

 

Potrzebuję telefonu, który chodzi płynnie, nie zwiesza się, bateria wytrzyma od rana do wieczora...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jedyne smartphony jakie bys chcial miec, to z tej dwójki wolałbym samsunga zdecydowanie.

 

Skoro siedziałeś na androidzie większość czasu, łatwo wskoczysz na inny telefon na tej platformie, chyba że masz też doświadczenie z iOS.

 

Z S8 (bodajze bez plusa) korzysta kolega z pracy, który masakrycznie dużo robi na nim rzeczy. Nie widziałem ani razu, aby w pracy ładował telefon ani się wkurzał, że coś nie działa.

 

Dla mnie za iPhone przemawia jedynie system apple'a, ktory kapitalnie paruje się z innymi urządzeniami. Jeśli więc posiadasz Mac'a albo jeszcze inne urządzenia od Apple, wybierz iPhone. W przeciwnym wypadku, Android wygląda na dobry wybór.

 

Btw.

Sprawdź też Huawei - P10 zapie....rnicza :) Ewentualnie jeśli Ci nie zależy na marce, a dobrym stosunku cena/jakość - Xiaomi.

Link to post
Share on other sites

/nie cytuj całych postów nad sobą - po co?

Crout

Android jak i IOS jest dla mnie "tak samo prosty". Fakt, że chciałbym się przesiąść na IP jakoś nie daje mi spokoju - nie mam pojęcia dlaczego.

 

SGS8+ jest również potężną maszyną, a przy porównaniu z IP7 wychodzi podobno trochę lepiej.

 

Nie wiem dlaczego, ale jakoś Android przestał mnie interesować - wiem, że to super system, ale jednak coś ciągnie w stronę IOS.

 

Nie wiem też, czy SGS8+ nie będzie za wielki, bo to na prawdę jest kawał cegły. :P

Link to post
Share on other sites

Z tej dwójki wybrałem iPhone 7, przesiadłem się z Androida z Huawei p9. Jest lepiej, jest fajnie. Kiedyś miałem iPhone 6 (zaraz po jego premierze), ale wtedy nie było tak dobrze i po trzech miesiącach zmieniłem telefon.

 

iPhone 7 jest dużo lepiej wykonanym telefonem - nic nie lata (czytaj przyciski fizyczne), nie ma ryzyka że trafisz na różowy ekran tak ja to w S8. No i co najważniejsze - system. Po przesiadce z Androida - po kilku latach jego użytkowania - śmiem twierdzić, że różnice zauważy nawet laik. Aplikacje są lepiej zrobione - ładniejsze wizualnie, płynniej działają, nie zacinają się, nie ma przypadkowych wykrzyczeń.

S8 ma lepszy aparat, ciekawy ekran, dla niektórych lepszy design i tyle....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

/nie cytuj całych postów nad sobą - po co?

Crout

Też właśnie czytałem takie opinie - że IP działa "szybciej", jest lepiej zoptymalizowany, lepiej wypada w "sztywnych" testach.

 

Z drugiej strony... SGS8+ jest flagowcem, a IP7 już trochę jest i do najnowszych nie należy.

 

Każdy ma swoje zdanie jak widać, a mi (jak nigdy dotąd) ciężko podjąć decyzję :).

Nie wiem, na chwile obecną zapieram się przy IP7 - nie mam pojęcia dlaczego - może Android już mi się przejadł, pomimo tego, że S8 to na prawdę maszyna!

 

Cóż zrobić... Jak żyć..  :(

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Powiem tak - teraz zakup sobie iPhone 7, a za pół roku będziesz mógł go sprzedać za taka kwotę, że kupisz sobie nowego S8 w razie gdyby się nie sprawdziło Apple. Tak to z utrata na wartości maja te marki...Androidowce tanieją na potęgę, cena z dnia premiery jest kuriozalna do tego co będzie za pół rok. iPhone’y trzymają cenę bardzo przyzwoicie i na pewno nie stracimy tyle co na innych telefonach.

 

iOS działa lepiej - w dalszym ciągu tak jest mimo rozwoju Androida. Nawet tak prosty i krytykowany bluetooth - dzisiaj kolejny raz się pozytywnie zaskoczyłem jego działaniem. Włączyłem sobie rano radio internetowe w telefonie, sparowalem to z samochodem i podczas jazdy słuchałem tego radia. Później zgasiłem samochód, radio w telefonie samo się zdezaktywowalo. W między czasie zrzuciłem aplikacje radia w tło i robiłem kilka innych rzeczy na telefonie. Kolejny raz wsiadając do auta nie musiałem już nic włączać, przywracać aplikacji z tła, uruchamiać jej tylko automatycznie zaczęli działać. Na Androidzie musiałem ponownie aktywować aplikacje radia. Sama muzyka przez bluetooth aktywowała się za każdym razem automatycznie (mówię tutaj o plikach audio na telefonie) i ale nie aplikacja radia internetowego.

 

Takie rzeczy jak wyżej cieszą. Wszystko jest dopracowane tak, żeby było wygodniej użytkownikowi. Kolejne co to np. aplikacja do serwera domowego NAS od Synology. Aplikacja na iOS działa dużo lepiej. Konfiguracja, łączenie, aplikacja chmury - działa to dużo sprawniej niż na Androidzie.

 

Kiedy ma się niemal 30lay od telefonu oczekuje się wygody i bezproblemowego działania. Nie otwartości systemu gdzie naładujemy sobie „darmowych” .apk z chomika i cieszymy się, ze jesteśmy cwaniakami co maja za darmo płatne gry;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i jeszcze co zaskoczyło pozytywnie - wbudowane głośniki stereo. Jakość dźwięku jest naprawdę przyzwoita - nawet namiastka basów da się zaslyszec. YouTube oglądany na iPhone jest w końcu fajny - nawet większy ekran nie wynagrodzi jakości dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...