Skocz do zawartości

Lenovo Legion Y520 - możliwość montażu dwóch dysków


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Czy któryś z użytkowników orientuje się jak wygląda sprawa montażu dwóch dysków w Legion Y520? Zastanawia mnie dlaczego ta wersja https://www.x-kom.pl/p/374065-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i7-7700hq-8gb-2561000-gtx1050ti.html posiada HDD w zewnętrznej kieszeni, skoro przykładowo tu https://www.x-kom.pl/p/374062-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i7-7700hq-8gb-256-gtx1050ti.html widnieje informacja o możliwości montażu dysku HDD pod SATA.

Czy kwestia możliwości posiadania jednocześnie SSD i HDD zależy od konkretnej wersji laptopa czy jest taka sama dla całej serii Legion Y520?

Z góry dziękuję za rzetelne informacje.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego w takim razie ten laptop nie ma zamontowanego HDD wewnątrz tylko w kieszeni?

Wiadomo czy to jest zwykły HDD 2.5" pod SATA który dałoby się wyjąć z tej obudowy i zamontować normalnie do laptopa?

Edytowane przez corpy
Link to post
Share on other sites

Pytaj X-koma.

 

Jak to zwykły HDD 2,5 " ? Jest tylko jeden taki. Tak, jest on na SATA i można go wyjąć. Zamontować normalnie czyli jak ? Właśnie wewnątrz laptopa to jest normalnie. Podejrzewam,że chodzi Ci o zamontowanie na USB. USB to inny rodzaj jak SATA więc i są inne dyski, właśnie z takowym złączem (też SSD).

My się chyba do końca nie rozumiemy   :P

Link to post
Share on other sites

No właśnie trochę się nie rozumiemy :)

Dla mnie też "normalnie" znaczy wewnątrz laptopa. Właśnie o to mi chodzi, że jeżeli to jest zwykły HDD 2,5" to dlaczego nie zamontowali go wewnątrz laptopa tylko bawią się w kieszenie zewnętrzne?

Liczyłem że może ktoś ma tego laptopa i ogarnia temat jak to dokładnie jest z tymi dyskami.

Link to post
Share on other sites

Hm. O szczegóły dopytaj w X-komie, ale moim zdaniem wygląda to tak:  miejsce w laptopu jest i można zamontować dysk twardy w środku. Jednakże niemontowanie go tam też ma swoje zalety i na przykład ja wolałbym właśnie takie rozwiązanie: w środku siedzi tylko cichy i energooszczędny dysk SSD, a magazyn danych/kopii zapasowych jest na zewnątrz.   Zaleta: ciszej i dłużej na zasilaniu bateryjnym. Dysk zewnętrzny podłączany tylko wtedy, kiedy potrzebuję.  Minus - że zewnętrzny, a więc niższe transfery.

 

Myślę, że taka idea temu przyświecała.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...