Skocz do zawartości

i7 4790k a i7 8700 (bez k )


Recommended Posts

Dzień dobry. Piszę do was z zapytaniem o opłacalność zamiany takiej jak w temacie. Chcę zmienić swoją podstawkę na nowszy model i jestem ciekaw czy przejście z 4790k na 8700 bez k jest opłacalne i jak to wygląda wydajnościowo. Jestem Januszem OC także ten procesor został podkręcony na 4,4 stabilne przez przyjaciela i od nowości na takim taktowaniu pracuje. Nie eksperymentuję. Wcześniej zastanawiałem się nad przejściem na 7700k, natomiast parę osób wybiło mi to z głowy.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. A dlaczego przy 1440p bez zmian ? Z tego co się orientuję 8700 na turbo ustawionym ma 4,6 ghz przy 1C natomiast przy 6 na raz 4,2-4,3. Czy nie wypada to lepiej ?

 

Tu masz i odejmij z 10-15% od 7700K.

test chyba w 720p .Wnioski wyciągnij  sam

 

 

A  8700 można puscić na 4.4 dla wszystkich watków ;)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że opłacać się musi samo 6 rdzeni wysoko taktowanych już daje duży boost przy grach wykorzystujących wiele rdzeni. Ja natomiast pytam się czy 8700 z turbo na 4,4 na każdym rdzeniu będzie mocniejsze od mojego 4790k na 4,4. Nie otrzymałem odpowiedzi więc dalej czekam :).

Link to post
Share on other sites

8/16 już jest ale ceny też są fajne ;D. Poza tym potrzebuje wymienić podstawkę przed przeprowadzką do nowego mieszkania (potem nie będę miał już tyle funduszy na modernizację) dlatego też pytam o 8700 bez K i jego plusach w stosunku to 4790k .

Link to post
Share on other sites
Rozumiem. A dlaczego przy 1440p bez zmian ? Z tego co się orientuję 8700 na turbo ustawionym ma 4,6 ghz przy 1C natomiast przy 6 na raz 4,2-4,3. Czy nie wypada to lepiej ?
W wyzszej rozdzielczosci bardziej pracuje karta graficzna dlatego roznica moze byc niewielka, za to w cenie juz tak
Link to post
Share on other sites

Ok chciałbym uzyskać odpowiedz na tylko jedno pytanie. Czy 8700 bez K będzie lepszy od 4790k na takim samym taktowaniu w 1080p i czy różnica będzie zauważalna ? Jeśli chodzi o ram to 16GB 3000 Mhz pod konec roku dorzucę drugie 16gb. Płyta jaka chce to ASRock Z370 Extreme.

Link to post
Share on other sites

Ok chciałbym uzyskać odpowiedz na tylko jedno pytanie. Czy 8700 bez K będzie lepszy od 4790k na takim samym taktowaniu w 1080p i czy różnica będzie zauważalna ?

 

 

 

Według tego testu 8700k vs 4790k oc 4.5ghz jest duża różnica w 1080pw grach gdzie procesor jest lepiej wykorzystywany a z kolei w innych gdzie procesor jest mniej wykorzystywany różnica jest marginalna

Nie wiem czy upgrade jest dobrym pomysłem i poczekać na jeszcze mocniejsze procesory bo za 3-4 miesiące sa nowe ryzeny ale czy pobija coffee lake? Zobaczymy

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Czyli rozumiem ,że tak jak pisałeś wcześniej różnica będzie zauważalna dla 1080p i dla tego można zmienić. A gdyby tak zrobić 7700k a 8700 ? tutaj cokolwiek się zmnienia między nimi dwoma ? Mam możliwość kupna za smieszne pieniądze 7700k dlatego też tak ciągnę temat z tą 8700.

Link to post
Share on other sites

W tym tescie co wyslalem masz tez 7700k 4.5ghz i tez bedzie slabszy od 8700 ale juz takiej roznicy nie widac jak przy 4790k.

 

6rdzeni i wiecej watkow daje przewage nad 7700k w przyszlosci. Wydaje mi sie ze teraz nowe gry z 2018 beda powoli wykorzystywac wiecej jak 4 rdzenie.

 

Jak chcesz miec spokoj z prockiem na kilka lat to inwestuj w 8700

Link to post
Share on other sites

Olszan

 

Jeśli zmienisz na 7700K to zadasz  sobie trud ze  zmianą platformy  dla 10-15%  fps ? No  słabo ;)

Jak zmienić to coś na 12 watków

https://youtu.be/XCi1e7mzz-g?t=44

Tu przykład z mafii  ale z niską rozdzielczoscia bo mafia na gpu siedzi jeszcze bardziej jak na cpu. 

7700k  bedzie tutaj jak 8600K   albo nieco niżej ;)

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...