Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad wyborem smarfona, pomiędzy Huawei P8 Lite a Shaomi Redmi 4x.
Będzie to mój drugi smarfon, wcześniej miałem Sony Xperia E4g który mi się podobał ale został zniszczony.
Huawei  wydaję mi się ładniejszy, bez zbędnych bajerów, ''prostszy'',z lepszym aparatem i NFC.
Natomiast Shaomi nowszy, z lepszą baterią i tańszy.

W telefonie oprócz podstawowych funkcji chodzi mi o:
- spoko zdjęcia i filmy

-muzykę w dobrej jakości(sony był do tego idealny)
- łatwy dostęp do mediów społecznościowych
- szybkość
 


Albo coś takiego. Badzo ładnie wygląda z przodu czarny, a z tyłu złoty. Jest tani,tylko pamięci ma mniej.

http://allegro.pl/meizu-m5-gold-eu-16gb-2-lte-gw24-vat23-wys-24h-i6908046777.html?utm_source=ceneo&utm_medium=feed_retail&utm_campaign=polecane
 

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Nie note tylko redmi, ale aparaty i tak podobne ;)

Budżet  600zł. Chcę nówkę, jakoś nie ufam używkom.

Już prawie zamówiłem redmi 4x, z polskiego sklepu ale chińskiej dystrybucji z dodatkową opłatą za odblokowanie bootladera i możliwością dalszych aktualizacji. Ponieważ nie wiem czy sam bym to ogarnął.
Prawie bo zastanawiam się nad żywotnością. Sony E4G mimo wielu złych opinii uważam do dzisiaj za świetny telefon, miał ponad 2 lata i wszystko chodziło świetnie. Został zepsuty z mojej winy. Mimo wielu upadków tego telefonu nie było nawet małej ryski, wytrzymałość tamtego soniaka uważam za lepszy niż stare nie smarfonowe telefony wyglądające na solidne. Mój model widocznie był tym trafionym w 100%.

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Mój błąd, za szybko zabrałem się za odpowiedź, wybacz.

 

Jeśli masz taki budżet, to temat już przerobiony setki razy, w tej kwocie najlepiej z teleofnów z Polskiej dystrybucji wypada redmi 4x.

Z Chin jednak można za 600zł z vat dostać Leeco Cool 1.

Link to post
Share on other sites

Byłem w sklepie zobaczyć telefony i zaskoczył mnie wygląd srebrnego modelu Xaomi 4X. Wygląda całkiem spoko. Myślałem, że wygląda bardziej damsko. Teraz nie wiem który kolor wybrać.
Przy wielu innych telefonach nawet ok. 400zł, 500 zł z wyświetlaczem 5,5, wygląd 4X nie powala, znacznie lepiej wygląda 4A i teraz dostrzegłem jego zalety jak cena ;), uruchamianie podwójnym kliknięciem, kolorowa dioda powiadomień i większy wyświetlacz co pewnie dlatego wygląd bardziej nowoczesny jak drogie smarfony.
Wcześniej byłem przyzwyczajony do czystego androida w Xperii, boję się tego interejsu MIUI czy mi podejdzie ;/

Napewno łatwiej by było się przesiadać na polskie firmy.
Jednak 3/32 Xaomi 4X za ceny ok 600zł w sklepach internetowych to jest dobra okazja.
Co do zdjęć to może szału nie robią ale nie jest tragicznie. Jest ok jak na tą cenę. Tylko przy delikatnym trzęsieniu dłoni już wszystko rozmazane ;/ (brak jakiejkolwiek stabilizacji obrazu).
Wizyta w sklepie trochę mi namąciła w głowie.

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Czarny także prezentuje się dobrze, chociaż trochę zbiera odciski i palcuje się. Co do Miui to jest coraz lepiej, chociaż dawniej producent dostarczał aktualizacje "latami". Przesiadając się z Androida bez problemu go ogarniesz bo system jest intuicyjny i prosty, czasem mogą pojawiać się problemy ze stabilnością systemu ale to raczej sporadycznie przypadki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Macie jakieś doświadczenia z upadkami smarfonów z metalową obudową? Już zawsze będe miał sentyment do plastiku z jednego względu. Sony Xperia E4G poleciała wiele razy na płytki z betonu itp. i nic nawet najmniejszej ryski przez cały ponad 2 letni okres nie było.
Trzymałem go czasami na grzejniku puszczając muzykę pod prysznic, telefon często leciał i nic kompletnie mu się nie działo. Cały czas wyglądał jak nowy. Znajomi uważali a czasami jeden spadek i już widoczne efekty uboczne, a przy nim absoultnie nic. Na szybkę też wiele razy upadał i wytrzymałość 100%.
Gumowy plastik rządził.

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Loteria, Xiaomi jakoś bardzo wytrzymałe nie są, bardziej martwiłbym się o pęknięcie wyświetlacza niż uszkodzenia obudowy. Dlatego od razu po zakupie warto zainwestować w szkiełko hartowane + nawet zwykłe gumowe etui ochronne. Pare groszy a nieraz potrafi uratować fona

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak. Odrazu, jak kupuję to tylko z euti i szkłem hartowanym.


Biorę tą shiaomi 4x. Zastanawiam się jeszcze nad kolorem. Miałem już czarny telefon, a ten biało-złoty mi chodzi po głowie. Nie uważam by facet ze złotem wyglądał żle. Lubię się wyróżniać  8-) Będę czuł się tak samo męsko z czarnym i złotym. Chociaż z różowym już nie :D
Co o tym sądzicie z przodu biały z tyłu złoty w rękach mężczyzny? Czy jednak wybrać bezpieczny czarny?
Bo skoro maluszek to przynajmniej kolorem by się wyróżniał :)
Decyzja i tak należy do mnie, ale wezmę każdą opinię pod uwagę.

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Co o tym sądzicie z przodu biały z tyłu złoty w rękach mężczyzny? Czy jednak wybrać bezpieczny czarny?

 

Heh, stałem przed podobnym dylematem, tyle że w P9 Lite ;) Zawszy wydawało mi się że biały jest taki bardziej dla kobiet, ale ostatecznie wziąłem całego białego i jest mega fajny, czarnego bym już teraz nie chciał. 

4X z tego co wiem cały biały niestety nie występuje, ale złoto-biały też całkiem ładnie się prezentuje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi zdecydowanie przeszkadza biały front w białych telefonach. Lepiej się używa jak nie mamy białej, a czarną ramkę.

 

O MIUI się nie martw, jest bardzo przyjemne i dość łatwe w użytkowaniu.

Edytowane przez piwot
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem Xaomi 4x czarny+ czarne szkło hartowane i etui. Jak przyjdzie i się nim pobawię to zdam relację.


Posiadam Xiaomi Redmi 4x od paru dni. Napisałem nawet wydaję mi się fajną recenzję, jednak przy jej kończeniu wyłączył się prąd i nie mogłem jej odzyskać. W tym przedziale cenowym oceniam ją na 4+/5.
Dość szybko się przestawiłem na nakładkę MIUI
Jednak tęsknie za Xperią jak i za czystym androidem. . Było też trochę roboty przy telefonie m.in apki systemowe pożarły kasę mimo pakietu internetowego i ustawieniu limitu danych, nie było powiadomień...
Czysty android w przeciwieństwie do nakładki MIUI jest dla mnie intuicyjny i lepiej nadaję się do pracy i np. ustawień.
Oprócz delikatnych minusów dla mnie, jak mała dioda powiadomień świecąca tylko na biało, brak podświetlanych przycisków co w nocy jest trochę utrudnieniem, mało miejsca na widżety i ikony na pulpitach...

To obecnie dwoma największymi minusami dla mnie jest słaby aparat i średnia jakość dzwięku w porównaniu do Xperii E4G.
Żle jak na ten przedział cenowy nie jest, jednak dla mnie to oprocz dobrej pamięci i dzwonienia są dwie najbardziej pożądane cechy.
Z tego względu zastanawiam się nad zwrotem telefonu i zastąpieniem go Sony Xperia X w mixie playa za cenę 700zł.

Więcej dać nie mogę.
Sporo używam telefonu więc baterie i tak ładuję codziennie. Chociaż dobrze, jak od rana po pełnym naładowaniu wytrzyma do przynajmniej wieczoru.
Macie jakieś lepsze propozycje od Sony Xperii X w przedziale cenowym do 700zł biorąc pod uwagę dobrą jakość muzyczną i dobry aparat? Telefon musi być w tym przedziale  dostępny w ofertach mix play lub plus.
Sony biorę pod uwagę też choćby dlatego, że ma świetny odtwarzacz na starcie, dobrze gra nawet ze średnio - półkowymi słuchawkami sony.
Odtwarzacz sony zainstalowałem sobie też w Xioami ale musiałem trochę poszukać na zagranicznych forach by znależc coś co wejdzie jak normalna apka na Global(stable) bez kręcenia w sofcie. Więc to nie jest to samo i zawiera trochę błędów.
 

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...