Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema. Miesiąc temu podpisałem umowę z Orange na usługe Neostrada do 20 Mb/s... Jednak realna prędkość w 90% to max 5 Mb/s, (kolejne 10% to aż 16 Mb/s)... Na moment pisania tego postu prędkość oscyluję w granicy 0.5 Mb/s... Sprawa zgłoszona prawie dwa tyg temu na infolini... Nic się nie zmieniło do tej pory, więc zadzwoniłem po raz drugi, pani po drugiej str słuchawki rzekła iż: był u mnie serwisant i stwierdził przeciążony węzeł... (Gdzie serwisant nawet nie raczył zadzwonić a co wgl się spotkać)... Sprawe ponowiłem, miał być w piątek i znów zerowy kontakt... Więc moja irytacja lekko dobiega kresu... Na umowie mam jasno napisane: minimum 10 Mb/s, więc sądze że poprzez rzecznika praw konsumenta umowe da się zerwać. Ale do sedna: znacie jakieś alternatywy na dobrego neta? Tzn żeby było te +- 10/15 Mb i duży lub nieograniczony transer w przystępnej cenowo ofercie?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak.

Kiedyś w miastach powiedzmy do 50 tyś mieszkańców było po jednej  dużej centrali. Potem powiedzmy po roku 2005 TP zaczeła modernizować i stawiać jedną mniejsza centralę na dzielnicę miasta u mnie zdążyli na 5 dzielnic postawić w 4 ta piąta niestety do dziś dnia nie ma centrali w zwiazku z tym mam do centrali 3,5 km. TP porzuciła stawianie małych central na rzecz światłowodów tzn postawili główne węzły światłowodowe chyba obok miast do których to przyłącza wykonać muszą już dostawcy regionalni czyli niezrzeszeni z TP jeśli tacy znajdą się w twoim mieście albo będą chcieli zainwestować. Mam to szczęście ,że u mnie zaczęło się upychanie światłowodów w studzienkach przez miejska TV która już oferuje w centrum światłowodowe łącze. Na pytanie kiedy u mnie odpowiedzieli w przyszłym roku. W tej chwili mam Netie na liniach TP maks 6 Mb/s. Wiec jeśli nie masz możliwości wzięcia internetu od kablówki, to chyba pozostaje Ci netia Orange albo dostawcy komórkowi do czasu rozwoju światłowodów.

Link to post
Share on other sites

Netia nie dziala na kablach neostrady, calosc jest oparta o kabel telewizyjny ktory jest znacznie stabilniejszy. Mam 100mb neta od netii i faktycznie jest 98 mb a predkosc pobierania to max 12mb/s, a jakby tego bylo malo to wraz z telewizja hd place za to 49.90zl:)

Link to post
Share on other sites

Miałem internet od Vectry przez jakieś pół roku i nie było ani razu problemu. Co do tego nie ma zasady, jak możesz to weź na próbę umowe na czas nieokreślony, sprawdź czy ci pasuje i najwyżej podpisz czasową. Wiadomo, że na bezterminowej zapłacisz trochę więcej ale w dłuższej perspektywie możliwe, że zaoszczędzisz jeśli faktycznie coś będzie nie tak.

Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, że nie masz w okolicach żadnego lokalnego dostawcy. Poszukaj bo to serio o wiele lepsze rozwiązanie niż internet mobilny lub taki od największych dostawców w kraju. Ja mam Elbonet u siebie w okolicy i jestem z internetu bardzo zadowolony - wszystko działa dobrze i za dobrą cenę. Kiedyś korzystałem z mobilnego w Playu, ale limit 5gb bardzo szybko mnie zniechęcił + ogromny ping w godzinach szczytu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Jedna ,mała uwaga. Nie polecajcie nikomu jakiegoś dostawcy,jeśli mieszkacie w zupełnie innym miejscu,mieście (internet stacjonarny). Różne rejony kraju,są często zupełnie inaczej "usprzętowione" i to jest przyczyną różnic w jakości dostarczanego łącza...

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić coś w stylu Play internet na kartę, działa w sieci LTE co prawda mógłby być tańszy ale jest jak jest, osobiście mam do najbliższego nadajnika w linii prostek ok 6km, po drodze nie ma niestety samych gładkich pól, ale z anteną dual +15dB mam całkiem dobry transfer jak na możliwości w mojej okolicy(a raczej ich brak) jak poniżej:

http://www.speedtest.net/result/7293385277.png

Tylko musisz zorientować się czy w okolicy masz gdzieś blisko położone bts'y ;)

Edytowane przez Rokhtar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie tez miała być neostrada,po koszmarnym lte z playa. Ale neo to maks 10 lub 20 mb u mnie, więc sprawdziłem nadajniki lte co jest najbliżej, kupiłem internet na kartę plusa, przetestowałem i wziąłem abonament. W mojej okolicy działa rewelacyjnie 30-60+ mb. Więc nawet w telefonie mozesz sobie przetestować internet, ewentualnie prosząc znajomych o sprawdzenie jak to dziala w ich sieci

Link to post
Share on other sites

@up, jak widać w różnych rejonach rożnie LTE działa, zależnie od obciążenia danego bts'a.

U mnie ładnie chodzi internet od Play a u kolegi "jakub1t" z kolei widocznie bardziej dostępny i mniej obciążony jest bts Plusa.

Trzeba to po prostu sprawdzić, tym bardziej że obecnie operatorzy oferują możliwość wypożyczenia sprzętu z ich kartą na testy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...