Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zasilacz FEEL III 500ATX, czy da radę?

zasilacz feel500ATX fx6100 asrock asus silentiumPC spartan3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 seweryn_1313

seweryn_1313
  • Nowicjusz

• 19 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 16:00

Witam serdecznie!
Na sam początek podam specyfikację komputera żebyście mieli jasność co z czym idzie.
Obudowa: ModeCom MiniTower (Nie znam modelu)
Zasilacz: Feel III 500ATX
Płyta główna: Asrock N68C-GS4 FX (microATX)
Procesor: AMD Athlon 64X2 2.8GHz 5400+
Karta graficzna: Asus Radeon HD 6670
Pamięć ram: GEIL PC2-6400 x2 (każda po 2GB)
Dysk HDD: Samsung HD642JJ
Karta dźwiękowa: Zintegrowana Realtek
Do płyty nie jest podpięta nagrywarka CD/DVD, jest założona co prawda, ale mi nie potrzebna.

Chcę zmienić ten komputer na coś zdecydowanie lepszego, jednak aktualne fundusze nie pozwalają mi na to i rozmyślam nad małą niezbyt kosztowną rozbudową na pewien czas zanim będę w stanie zafundować sobie coś co starczy mi na parę dobrych następnych lat.
Chciałbym na początek dokupić procesor AMD FX 6100 z chłodzeniem SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012. A później kości RAM jakieś DDR3, GoodRam, Corsair lub coś na ten deseń.
Pytanie z tego wszystkiego nasuwa się takie, czy zasilacz który mam po wprowadzeniu modyfikacji wytrzyma nowe obciążenie. Nie znam się niestety na zasilaczach i stąd moje pytanie, liczę na odpowiedź!

Pozdrawiam!

• 0

#2 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 750 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 11 listopad 2017 - 20:38

Pierwsze, to zdecydowanie odradzam zakup tego procesora, już lepiej wyjdziesz, wymieniając obecny na Phenoma II 965 BE. Jest minimalnie tańszy, a do tego minimalnie bardziej wydajny.
Do tego faktycznie konieczna będzie wymiana pamięci, najlepiej na 2x4 GB, bo teraz z 4 GB niewiele da się zrobić.

A co do zasilacza, to pewnie teraz poleje się na mnie fala nienawiści, lecz niektóre, pojedyncze przypadki tego Feel III nie były takie złe.

Jednakowoż nie jest to już najnowszy zasilacz, a one z biegiem czasu się zużywają i tracą stabilność podawania napięć. Także faktycznie przydałoby się go zmienić, jeżeli myślisz o rozbudowie.

Jeżeli nie będziesz montował do tego zestawu jakiejś super prądożernej karty (typu GTX 980), to spokojnie wystarczy, iż kupisz coś o mocy 400-450 W. Przykładowo ze średniej półki XFX Core 400W,  Thermaltake Smart SE 430W, czy FSP HEXA 400W

• 0

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B450M Pro4, Ryzen 1600x @4GHz, SPC Spartan 3 Pro push-pull, GTX 1070 MSI Gaming Z, G.Skill Aegis DDR4 2x8 GB 3000MHz CL 16, GoodRam C40 120 GB, WD EZEX 1TB, Xonar DX

#3 seweryn_1313

seweryn_1313
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 19 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 16:21

Czyli tak jak podejrzewałem, trzeba będzie zmienić zasilacz, bo wiem że ten Feel nie cieszy się uznaniem. W takim razie będę mieć na uwadze nowy zasilacz. Myślę, że skuszę się na Thermaltake.
Co do karty graficznej jak narazie nie planuję jej zmieniać, bo do obecnego użytku komputera i gier w które gram, nie jest mi narazie potrzebna mocniejsza, ale nie wykluczam jej zmiany, z tym że nie w tym momencie.
Problem mały pojawia się z procesorem, bo jak narazie na sprzedaż jest jeden używany, z chłodzeniem box, za 210 zł i zastanawiam się właśnie nad jego kupnem.
Kości RAM planuję Kingston HyperX Fury 1866 MHz CL10, dobrze będzie współgrać z tym procesorem?
Chciałem jeszcze rozwiać swoje małe wątpliwości dotyczące podstawki, bo Phenom jest na AM3, jednak płyta moja obsługuje AM2 i AM3+, różnica tego jednego pinu przy AM3 a AM3+ raczej w przypadku tej płyty nie będzie stanowić problemu, dobrze mówię?
  • 0

#4 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 750 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 12 listopad 2017 - 16:42

Phenom obsługuje pamięci do 1666 MHz, także wyższe taktowanie i tak nie będzie możliwe, pamięci zrzucą je automatycznie do 1666.

I tak, ta płyta spokojnie go obsłuży, bez najmniejszego problemu.

• 0

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B450M Pro4, Ryzen 1600x @4GHz, SPC Spartan 3 Pro push-pull, GTX 1070 MSI Gaming Z, G.Skill Aegis DDR4 2x8 GB 3000MHz CL 16, GoodRam C40 120 GB, WD EZEX 1TB, Xonar DX

#5 seweryn_1313

seweryn_1313
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 19 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 13:10

No i elegancko, w takim razie postawię na ten procesor, do tego dokupię RAM te HyperX z taktowaniem 1600mhz i zmiana zasilacza.
Myślę, że na tę chwilę to wszystko, jednak jeśli ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł zapraszam do dyskusji :)
Dzięki wielkie!
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilacz, feel500ATX, fx6100, asrock, asus, silentiumPC, spartan3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych