Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Na sam początek podam specyfikację komputera żebyście mieli jasność co z czym idzie.
Obudowa: ModeCom MiniTower (Nie znam modelu)
Zasilacz: Feel III 500ATX
Płyta główna: Asrock N68C-GS4 FX (microATX)
Procesor: AMD Athlon 64X2 2.8GHz 5400+
Karta graficzna: Asus Radeon HD 6670
Pamięć ram: GEIL PC2-6400 x2 (każda po 2GB)
Dysk HDD: Samsung HD642JJ
Karta dźwiękowa: Zintegrowana Realtek
Do płyty nie jest podpięta nagrywarka CD/DVD, jest założona co prawda, ale mi nie potrzebna.

Chcę zmienić ten komputer na coś zdecydowanie lepszego, jednak aktualne fundusze nie pozwalają mi na to i rozmyślam nad małą niezbyt kosztowną rozbudową na pewien czas zanim będę w stanie zafundować sobie coś co starczy mi na parę dobrych następnych lat.
Chciałbym na początek dokupić procesor AMD FX 6100 z chłodzeniem SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012. A później kości RAM jakieś DDR3, GoodRam, Corsair lub coś na ten deseń.
Pytanie z tego wszystkiego nasuwa się takie, czy zasilacz który mam po wprowadzeniu modyfikacji wytrzyma nowe obciążenie. Nie znam się niestety na zasilaczach i stąd moje pytanie, liczę na odpowiedź!

Pozdrawiam!
 


 

Link to post
Share on other sites

Pierwsze, to zdecydowanie odradzam zakup tego procesora, już lepiej wyjdziesz, wymieniając obecny na Phenoma II 965 BE. Jest minimalnie tańszy, a do tego minimalnie bardziej wydajny.
Do tego faktycznie konieczna będzie wymiana pamięci, najlepiej na 2x4 GB, bo teraz z 4 GB niewiele da się zrobić.

 

A co do zasilacza, to pewnie teraz poleje się na mnie fala nienawiści, lecz niektóre, pojedyncze przypadki tego Feel III nie były takie złe.

Jednakowoż nie jest to już najnowszy zasilacz, a one z biegiem czasu się zużywają i tracą stabilność podawania napięć. Także faktycznie przydałoby się go zmienić, jeżeli myślisz o rozbudowie.

 

Jeżeli nie będziesz montował do tego zestawu jakiejś super prądożernej karty (typu GTX 980), to spokojnie wystarczy, iż kupisz coś o mocy 400-450 W. Przykładowo ze średniej półki XFX Core 400W,  Thermaltake Smart SE 430W, czy FSP HEXA 400W

Link to post
Share on other sites

Czyli tak jak podejrzewałem, trzeba będzie zmienić zasilacz, bo wiem że ten Feel nie cieszy się uznaniem. W takim razie będę mieć na uwadze nowy zasilacz. Myślę, że skuszę się na Thermaltake.

Co do karty graficznej jak narazie nie planuję jej zmieniać, bo do obecnego użytku komputera i gier w które gram, nie jest mi narazie potrzebna mocniejsza, ale nie wykluczam jej zmiany, z tym że nie w tym momencie.

Problem mały pojawia się z procesorem, bo jak narazie na sprzedaż jest jeden używany, z chłodzeniem box, za 210 zł i zastanawiam się właśnie nad jego kupnem.

Kości RAM planuję Kingston HyperX Fury 1866 MHz CL10, dobrze będzie współgrać z tym procesorem?

Chciałem jeszcze rozwiać swoje małe wątpliwości dotyczące podstawki, bo Phenom jest na AM3, jednak płyta moja obsługuje AM2 i AM3+, różnica tego jednego pinu przy AM3 a AM3+ raczej w przypadku tej płyty nie będzie stanowić problemu, dobrze mówię?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...