Skocz do zawartości

Karta na lata 1080 czy 1080 Ti?


Recommended Posts

Witam,

 

Stoję przed dylematem i chciałbym uzyskać opinie osób trzecich...

A mianowicie zastanawiam się nad zakupem karty graficznej od Zotaca (głównie ze względu na długość gwarancji).

Karta ma być na lata i "dawać radę"...w tej chwili miała by współgrać z i5 6600k 4,7@ i monitorem 75Hz 21:9 2560 x 1080.

2560 x 1080

Link to post
Share on other sites

przykładowo taki GTX 980 jest już na rynku 3 lata i nadal można spokojnie na nim pograć w wyższych ustawieniach graficznych, myślę że z 1080 będzie podobnie

 

mam obawy czy 1080Ti będzie odpowiednią kartą do tej platformy, przy rozdzielczości 4K nie byłoby problemu, jednak dla "poszerzonego" FHD myślę, że jednak lepiej zostać przy 1080, dlatego że czym mniejsza rozdzielczość tym większym ograniczeniem staje sie procesor i 1080Ti może sie nudzić zwłaszcza że coraz więcej gier korzysta z 8 wątków

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jestem zdania, że zakup karty graficznej "na wyrost" mija sie z celem. Po co wydawać pieniądze na coś czego się nie wykorzysta?

 

Do tej rozdzielczości spokojnie wystarczy GTX 1070, przeczekać na niej kolejną generację (Volta) i z jeszcze następną kupić nową kartę.

Komputery do gier to nie jest sprzęt na lata, to się za szybko starzeje, ile lat byś chciał mieć tą kartę?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wstępne założenie było kupić 1080 Ti zotaca z 5-cio letnią gwarancją i używać póki zdechnie i w międzyczasie wymienić CPU na coś od 6 rdzeni wzwyż (w zależności od tego co kolejne lata przyniosą w świecie cpu). Ale im dłużej o tym myślę, to też wydaje mi się to średnio rozsądne (kupowanie na zapas), dlatego też zapytałem o waszą opinię ;)

 

Od 2 lat siedzę na 390X i różnica między FHD a "poszerzonym" FHD w np. takim wieśku to nawet 15FPSów na identycznych ustawieniach...więc te "kilka" pixeli więcej do wygenerowania jednak robi różnicę i 1070 raczej to za mało.

 

Tylko wersje "Extreme" mają 60msc gwarancji? 

Link to post
Share on other sites

EVGA dla pierwszego właściciela (po rejestracji) ma też długą gwarancję + jakieś dodatkowe opcje wymiany karty na lepszą w jakimś tam terminie od zakupu jeśli pojawi się nowsza generacja. 

 

Poczytaj albo napisz do ich supportu, zawsze i szybko odpowiadają. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby EVGA nie była tak strasznie brzydka, a ja nie miałbym obudowy z dużym oknem, to może brałbym ją pod uwagę :)

 

Więc co myślicie o tej ofercie? --> morele

w piątek u nich zamówiłem w poniedziałek będę ją miał , uważam że na wzgląd gwarancji najlepsza opcja...

edit , targuj się ,na czteropaka ci zrzucą ...

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

Zotac AMP'y mają kiepskie chłodzenie na sekcji zasilania VRM wygląda tak:

 

aa50a4a34a02d.png

 

Jest osobny prostokątny niski radiator, generalnie o skromnych gabarytach,

i nie jest on połączony z głównym radiatorem, (tzw. ten kloc wyżej)

o to rezultaty:

 

53c28432db801.png

 

powietrze zanim dotrze do radiatorka od sekcji zasilania, musi najpierw pokonać drogę głównego radiatora znajdującego się nad nim, wygląda to tak (.gif):

 

mTlwZTx.gif

 

aż dziwne że producent daję możliwość darmowego przedłużenia gwarancji z 24mc-y do 60mc-y :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najwyraźniej dopuszczalna temperatura tego elementu jest na tyle wysoka, że to nie stanowi problemu skoro mimo to dają 60mc-y gwarancji. 

 

A tak w ogóle to pod tym radiatorkiem jest jakaś pasta termoprzewodząca czy leży sobie na tej sekcji tak na "sucho" ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego nikt nie wspomina o MSI GAMING X.Karta chłodna,półpasywna i cicha.Osobiście posiadam model GTX 1080 i jest rewelacyjna.Temperatura nie przekracza 70 stopni bo nie pozwoli na to chłodzenie.I moim zdaniem jeżeli chodzi o wygląd jest najładniejszą kartą ze wszystkich modeli.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

karta jak najbardziej ok tylko dwa lata gwarancji....,

 

Nie wiem dlaczego nikt nie wspomina o MSI GAMING X.Karta chłodna,półpasywna i cicha.Osobiście posiadam model GTX 1080 i jest rewelacyjna.Temperatura nie przekracza 70 stopni bo nie pozwoli na to chłodzenie.I moim zdaniem jeżeli chodzi o wygląd jest najładniejszą kartą ze wszystkich modeli.

karta jak najbardziej ok ,ale tylko dwa lata gwarancji...


Nie ma 5-ciu lat gwarancji i sugerując się testami zazwyczaj wypada minimalnie gorzej pod każdym względem od zotaca (pomijając gabaryty) ;) A co do wyglądu to każdemu podoba się co innego ;) dla mnie np. msi wygląda strasznie "plastikowo/tanio"

msi jest jedną z najlepszych kart wszyscy o tym wiemy  ale niestety ta gwarancja.... , p.s kolego pomogliśmy to może po plusie ??? :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4 lata? mówisz masz:

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1080-aorus-xtreme-8gb-gddr5-256bit-pci-e-gv-n1080aorus-x-8gd-p1112530

 

 

Gigabyte GTX1080 Aorus Xtreme Edition, same pozytywne recenzje i rekomendacje, testy temperatur i kultura na złoty medal

 

 

  • Uwaga na sprzedawców

mogą się pomylić, gigabyte wypuścił sporo wariantów tej karty, już walczyłem z morele.net w tej sprawie dla mojego klienta, skończyło się zwrotem, tutaj jak prawidłowo wygląda pudełko z kartą, polecam zapytać i upewnić się przed zakupem!

 

e76d3eabccbd2.png

 

 

Generalnie koniecznie musi być w wersji Xtreme Edition, (kod producenta: GV-N1080AORUS X-8GD)

wtedy na pudełku wyraźnie pisze [warranty 4 year], model ten dodatkowo ma podświetlany backplate

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja miałem zotaca jeszcze founders Edition i siadło Coś, artefakty sypały dopóki nie obniżyłem rdzenia o 200mhz wtedy było wszystko ok , stwierdziłem że rozbiore chłodzenie i niechcący oderwałem rezystorek jeden, ale nic to na szczęście nie zmieniło, postanowiłem odesłać kartę (ocuk.co.uk) i po 3 tygodniach dostałem nową więc jeśli chodzi o gware to zotac na plus aczkolwiek najlepsza gwara, warunki i customer service ma od zawsze EVGA co by nie było.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A  ok  widze ze jakaś nowa wersja jest ....

 

Gigabyte łącznie wypuścił 10 wersji tego Aorusa GTX1080  :D, dlatego sklepy często myliły się z nazwami

 

wszystko przez to że Nvidii zachciało się wypuszczenie odświeżonej wersji (11Gbps), która dostała szybsze pamięci

 

Tak naprawdę "nowsze modele" otrzymały mocniejsze fabryczne podkręcenie pamiątek (efektywnie) z 10,000 MHz na 11,000 MHz

i tyle :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, nie targowałem...dostałem przed chwilą wiadomość od morele z prośbą o kontakt w sprawie zamówienia...i z tego co widzę chyba zabrakło im kart do sprzedaży i się nie załapałem (mimo płatności z góry)...

 

Tak, więc temat jak i moje wymagania troszkę ewoluują, bo skoro morele dało (zapewne) ciała to potrzebuję alternatywy.

 

Trochę kusi Palit JetStream za 2299, 36mc-y gwarancji i ewentualnie MSI Gaming za 2399, 36mc-y - obie na ESC.PL...tylko nie wiem czy jestem ślepy, bo nie widzę tam możliwości dokupienia dodatkowego roku gwarancji :s

Edytowane przez mef91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...