Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję pomocy odnośnie doboru podzespołu do modernizacji firmy.

Pracuje jeszcze na DOSowym Subiekcie. Najwyższy czas na zmiany.

 

Potrzebuję:

Serwer( nie mam pojęcia jaki procesor będzie do tego odpowiedni, serwer myślę że może być na zwykłym windowsie, nie windows serwer, tu proszę o pomoc w wyborze procesora; 16GB RAM? 1 dysk SSD i 2 twardziele; zasilacz 500W wystarczy?; coś jeszcze potrzeba?)

+ zasilacz UPS (jaki polecacie?)

 

2 komputery które będą połączone z serwerem. Myślałem o zwykłej sieci domowej windows.

Komputery te oparte na i5 z 8gb RAM myślę będą odpowiednie. Plus jakaś karta graficzna tylko po to aby można było podłączyć 2 monitory.

 

Proszę różne propozycje cenowe. A najlepiej najlepszy stosunek cena/jakość. 

 

Dzięki z góry. 

Link to post
Share on other sites

16 GB RAM to dla mnie lekka przesada. Nie wiem po co taka maszyna na dwóch userów. Nie wiadomo też co taki komputer ma robić, ile ma być klientów, jaka duża ma być baza. Jeśli chcesz niezależny serwer to spytaj się w subiekcie co polecają i jakie mają rekomendacje albo kogoś kto takie rozwiązanie wdraża. Tu to ci doradzą zestaw do CSa a nie do księgowości.

 

Ja bym zrobił tak: kupujesz 2 PC i jakiegoś qnapa. Jeden z nich będzie tylko klientem a drugi klientem i serwerem. Serwer w nocy czy po skończonej pracy robi backup na drugiego PC i na qnapa. Raz czy dwa w miesiącu zgrywasz backup na DVD.

Zamiast bawić się w składaki kup porządny markowy komputer do firmy np taki https://www.morele.net/zestaw-komputerowy-fujitsu-p556-vfy-p5562p25hopl-1497831/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral. Ma port DVI i Display POrt, więc spokojnie podepniesz dwa monitory bez żadnej karty graficznej. Kombinowanie ze składakiem,  do tego licencja Windowsa wcale taniej nie wyjdzie. 

 

Jeszcze jedno: jak ma być do firmy, to weź Windowsa Pro a nie Home (remote desktopy, bitlockery, bardziej rozbudowanie udostępnianie folderów).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...