Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Serwer + 2 komputery z programem Subiekt GT

serwer subiekt zestaw komputer konfiguracja jakie podzespoły

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 cinex1

cinex1
  • Nowicjusz

• 21 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 23:44

Witam,

Potrzebuję pomocy odnośnie doboru podzespołu do modernizacji firmy.

Pracuje jeszcze na DOSowym Subiekcie. Najwyższy czas na zmiany.

Potrzebuję:

Serwer( nie mam pojęcia jaki procesor będzie do tego odpowiedni, serwer myślę że może być na zwykłym windowsie, nie windows serwer, tu proszę o pomoc w wyborze procesora; 16GB RAM? 1 dysk SSD i 2 twardziele; zasilacz 500W wystarczy?; coś jeszcze potrzeba?)

+ zasilacz UPS (jaki polecacie?)

2 komputery które będą połączone z serwerem. Myślałem o zwykłej sieci domowej windows.

Komputery te oparte na i5 z 8gb RAM myślę będą odpowiednie. Plus jakaś karta graficzna tylko po to aby można było podłączyć 2 monitory.

Proszę różne propozycje cenowe. A najlepiej najlepszy stosunek cena/jakość. 

Dzięki z góry. 

• 0

#2 voxcordi

voxcordi
  • HiFi MAN

• 3334 postów
  • Miejscowość:Gdańsk
  • 3DMark 06:0

Napisano 11 listopad 2017 - 00:01

Sorry. Dział archeologii ... :-(

• 0

ASRock X299 Taichi. Intel i9 7900X + Thermalright Le Grand Macho RT. 4x16 TridentZ DDR4 PC-3600 CL15. Quadro P 5000. DELL-UP2716D. Be quiet SB 600. Seasonic FOCUS Plus Platinum 850. SSD: Samsung 970 Pro 512 GB M.2 PCIe, 4xSSD A-Data SU900 512 GB SATA3,Samsung 860 Pro 512 GB SATA3, 2xWD Black 4 TB, Highpoint RocketRAID 820A.Cloud 3 TB. Burson Play V6 Classic. Jamo P404, HiFiMAN HE-400i.            Myśl ludzka zawsze wyprzedzi technologię. :-)

#3 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1568 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 16:32

16 GB RAM to dla mnie lekka przesada. Nie wiem po co taka maszyna na dwóch userów. Nie wiadomo też co taki komputer ma robić, ile ma być klientów, jaka duża ma być baza. Jeśli chcesz niezależny serwer to spytaj się w subiekcie co polecają i jakie mają rekomendacje albo kogoś kto takie rozwiązanie wdraża. Tu to ci doradzą zestaw do CSa a nie do księgowości.

Ja bym zrobił tak: kupujesz 2 PC i jakiegoś qnapa. Jeden z nich będzie tylko klientem a drugi klientem i serwerem. Serwer w nocy czy po skończonej pracy robi backup na drugiego PC i na qnapa. Raz czy dwa w miesiącu zgrywasz backup na DVD.

Zamiast bawić się w składaki kup porządny markowy komputer do firmy np taki https://www.morele.n...medium=referral. Ma port DVI i Display POrt, więc spokojnie podepniesz dwa monitory bez żadnej karty graficznej. Kombinowanie ze składakiem,  do tego licencja Windowsa wcale taniej nie wyjdzie. 

Jeszcze jedno: jak ma być do firmy, to weź Windowsa Pro a nie Home (remote desktopy, bitlockery, bardziej rozbudowanie udostępnianie folderów).

• 0

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwer, subiekt, zestaw, komputer, konfiguracja, jakie, podzespoły

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych