Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do nowego komputera?


Recommended Posts

Witam.

Złożyłem nowy komputer . Niestety boję się ze stary Chieftec 500W po prostu siądzie i coś uszkodzi , ma około 9 lat.

Parametry nowego kompa to

Intel Pentium G4600

Msi M250B Pro VD

Crucial Balistix 8GB 2400mhz DDR4

Gigabyte GTX 1050 TI 4gb

Seagate Barracuda 1 TB 7200

 

Mój budżet na zasilacz to 200 zł. Wiem że nie kupie za to jakiegoś potwora, szukam czegoś stabilnego , komputer służy do gier ,napewno nie będe podkręcał a w przyszłości jak będzie trzeba to dorzucę jeszcze 8GB ramu. Myślałem o jakimś zasilaczu 600W ale kiedy sprawdziłem że nowe podzespoły to nie to co kiedyś, np. GTX 1050 TI w specyfikacji ma pobór 75W natomiast intel G4600 potrzebuje 51W. Czy nie lepiej kupić 500W? wiadomo że im mniej (W) w zasilaczy to tym tańszy. Czy warto pchać się w 600W? Proszę o jakieś sugestie oraz propozycję co do zasiłki. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Corsair VS to totalna budżetówka, kupuje się go w ostateczności.

 

Do 200 zł. znajdziesz lepsze jednostki.  Ten zestaw co masz nie weźmie więcej niż 200W podczas gry. Dobry zasilacz 350W wystarczyłby z sporym zapasem.

Na przyszłość możesz wziąć 450W w postaci XFX Core PRO 450W na platformie SeaSonica z 5-letnią gwarancją lub XFX TS 550W

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Corsair VS to totalna budżetówka, kupuje się go w ostateczności.

 

Do 200 zł. znajdziesz lepsze jednostki.  Ten zestaw co masz nie weźmie więcej niż 200W podczas gry. Dobry zasilacz 350W wystarczyłby z sporym zapasem.

Na przyszłość możesz wziąć 450W w postaci XFX Core PRO 450W na platformie SeaSonica z 5-letnią gwarancją lub XFX TS 550W

A sprzęt jaki gość ma z Hi end.Polecam jeszcze 

SilentiumPC Vero L2 500W.

Corsair lub SilentiumPC  to znane marki i szanowane,każdy kupuje coś co jest na jego miarę,ważne że to są zasilacze solidne i nie wygórowanych cenach.

500 watt starczy Ci z zapasem na przyszłość,a napewno będziesz modernizował więc 100 wattów zapasu zawsze się przyda.

Edytowane przez Axolan
Link to post
Share on other sites

Najlepsze co kupisz to te xfx 450W lub 550W, obie są na platformie seasonica s12II, 
Unikaj SPC w tym przedziale cenowym bo to oem od SAMA więc nie (to że to jest produkt SAMA jest już argumentem), VS550 też jakością podzespołów odbiega od XFX. 

Link to post
Share on other sites

Co wy na to?

http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-pc-500w-xfx-core-xt500-80-i7030133308.html

czy posiada też złącze do płyty głównej na 8 pin?

Znalazłem też takie coś

http://allegro.pl/zasilacz-xfx-core-ts-550w-12cm-pfc-aktywny-atx-i7013832107.html

i to samo pytanie o złącze 8 pin

Edytowane przez Funkmaster
Link to post
Share on other sites

Ten drugi Core TS jest o wiele lepszy bo jest produkowany w głównej fabryce Seasonica, ten pierwszy jest natomiast wytwarzany przez chińskiego podwykonawcę, więc bierz Core TS, ma kabel 8pin (4+4).

http://orionpsudb.com/application/files/5714/5461/0848/xfx_xt_oem.png

Edytowane przez PaulG
Link to post
Share on other sites

 

Nie znajdziesz nic lepszego poza wspomnianymi wcześniej. Jest jeszcze  Corsair CX450 450W i nic po za tym.

 

Odpada, najsłabsza seria.

Link to post
Share on other sites

Ok w takim razie wybiore XFX

Niestety budżet do 200zł więc muszę brać tego

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-pro-450w-p1-450s-x2b9-419031/

Czy na pewno da rade z moim komputerm i 16 gb ram w pryszłości. Przypomnę że komputer raczej w większości do gier.

 

P.S znalazłem taki z 169 czy ten jest od SeaSonic?

http://allegro.pl/zasilacz-xfx-core-ts-450w-12cm-atx-aktywny-pfc-i7013794109.html

Edytowane przez Funkmaster
Link to post
Share on other sites

Wtyczkan pcie jest jedna 6pin + 2pin. Aha czyli zasilacz zostawic? I tak kupilem za 149zl. Panowie jescze pytanie bo znalazlem ze nowe procesory Intel maja cos takiego jak c6/c7 nie wiem kompletnie do czego to sluzy i wiem ze trzeba zasilacz ktory to obsluzy. Jak jest z tym ktory kupilem? Onsluguje to? Wylaczyc ta opcje w biosie?

Edytowane przez Funkmaster
Link to post
Share on other sites

tą są głębokie stany uśpienia, ja osobiście mam wszystkie stany C wyłączone, nawet C1 i mnożnik zablokowany, ale to ja. 
Wprowadź PC w uśpienie i zobacz, czy się wybudzi, czy zasilacz się wyłączy i będzie trzeba włączyć PC ponownie. 
Mniej więcej do tego to się ogranicza. 
Po prostu w głębokich stanach, PC pobiera tak mało prądu, że niektóre zasilacze które nie były na to przewidziane, myślą że PC się wyłączył i odcinają zasilanie. 

Wtyczkan pcie jest jedna 6pin + 2pin. Aha czyli zasilacz zostawic? I tak kupilem za 149zl.

jest to gorsza wersja, ma uboższe okablowanie, jak ci się nie chce odsyłać i ilość wtyczek ci starczy to niby możesz zostawić, sam bym odesłał, bo to nie ta wersja za którą zapłaciłem. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Pc wybudził ze stanu uśpienia, czyli,że wszystko jest w porządku?.
 jeśli się wybudził, a stany były aktywne, to wszystko OK. 
Sam od czasów SSD nie usypiam już PC. 

No cóż twoja sprawa, ale i tak napisz w ocenie zakupu że dostałeś złą wersję z uboższym okablowaniem, żeby innych ostrzec. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...