Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć/poradzić czy zakup tego dysku jest zakupem bezpiecznym i czy ktoś już z was kupował coś z ebay ?

 

Link do dysku: https://www.ebay.pl/itm/Samsung-850-Pro-2TB-Internal-Solid-State-Drive-SSD/292321921530?hash=item440fbe89fa:g:EtYAAOSw2AFZswJG

 

Biorę ebay pod uwagę, ponieważ na allegro, komputroniku lub innych sklepach ten dysk jest o ponad 1000zł droższy.

Link to post
Share on other sites

Dobra dzięki wam za informacje, tylko jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, bo czytałem tam trochę o tych sporach i że PayPal zwraca kasę, ale zanim się jakiś spór rozpocznie to najpierw trzeba skontaktować się ze sprzedającym i jak to wygląda w wypadku nieznajomości języka? No bo sprzedawca zagraniczny jakby nie patrzeć.

Link to post
Share on other sites

W razie jakiś nieprawidłowości otwierasz spór przez PayPal. Piszesz, co ci nie pasuje zwracając się do sprzedawcy (uszkodzony przedmiot, niezgodność z opisem itp.). Sprzedawca odpisuje. Macie określoną ilość czasu na rozwiązanie problemu. W przypadku nierozwiązania problemu przez kupującego i sprzedawcę PayPal analizuje wymianę korespondencji i podejmuje decyzję.

 

W razie sporu musisz więc pisać po angielsku, żeby sprzedawca mógł zrozumieć o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

nalezy dodac ze jesli sprzedawca nie odpisze w wyznaczonym przez centrum sporow ebay terminie, zglaszasz sie do nich, a Ci w 98% przypadkow sami oddaja Ci kase a potem juz sami sobie zalatwiaja sprawe ze sprzedawca. (dodatkowo wtedy nie musisz odsylac przedmiotu ale nie radzil bym probowac przekretow bo zle sie to dla Ciebie skonczy)

Link to post
Share on other sites

nalezy dodac ze jesli sprzedawca nie odpisze w wyznaczonym przez centrum sporow ebay terminie, zglaszasz sie do nich, a Ci w 98% przypadkow sami oddaja Ci kase

  Ok rozumiem

 

 

 

ale nie radzil bym probowac przekretow bo zle sie to dla Ciebie skonczy

Nawet mi to nie w głowie, po prostu chciałem tylko wiedzieć co i jak załatwić gdybym rzeczywiście trafił na oszusta, tym bardziej że byłby to mój pierwszy zakup przez ebay.

 

W ogóle to teraz patrze i sprzedawca zmienił aukcję, bo klikając w mój link z pierwszego postu to wyświetla się aukcja z dwoma dyskami o pojemności 1TB, a wcześniej był jeden o pojemności 2TB. No nic, najwyżej kupię od innego sprzedawcy jeśli się zdecyduję, bo na szczęście jeszcze jest tam kilka podobnych ofert.

Link to post
Share on other sites

Nawet mi to nie w głowie, po prostu chciałem tylko wiedzieć co i jak załatwić gdybym rzeczywiście trafił na oszusta, tym bardziej że byłby to mój pierwszy zakup przez ebay.

Oszust na ebay? Nie słyszałem. Jak płacisz przez PayPal, to ta firma odpowiada za transakcje i w razie czego zwraca pieniądze. Na allegro trochę inaczej. Zgłaszanie na policję... czekanie... czekanie... sprawa umorzona z powodu niewykrycia sprawcy :)

Link to post
Share on other sites

Oszust na ebay? Nie słyszałem.

  No a co powiesz na to:

 

https://www.ebay.pl/itm/Samsung-850-PRO-2TB-Internal-6-35-cm-2-5-MZ7KE2T0BW-SSD-Solid-State/112637704941?hash=item1a39bafaed:g:Il0AAOSw6X5aBxhg bo to mi pachnie oszustwem. Sprzedawca ma konto od wczoraj i sprzedaje taki sprzęt za śmieszną cenę, podejrzane to mało powiedziane.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie mam zamiaru od niego kupować, wrzuciłem to tylko dla informacji, że jednak na ebay też zdarzają się podejrzane oferty :)

Edytowane przez Wizbone872
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...