Skocz do zawartości

Komputer do 5,5tyś - pod monitor


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Granie / Filmy / Seriale / Internet

  • Maksymalna kwota : 5500PLN

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do miesiąca gotówką. 

Których części potrzebuję : Wszystko prócz dysków, narazie na samym m2 SSD chce polecieć, ażeby więcej w części włożyć. 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nigdy tego nie robiłem :) 

Rozdzielczość mojego monitora i model : 2560x1080

Specjalne wymagania : Acer Predator Z301C - taki monitorek zakupiłem pod PC, które właśnie chce złożyć. Na moim ''gamingowym'' lapku, nawet nie mogę więcej niż 60hz wycisnąć :D A tutaj jest 200hz bez overclocka. 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Samsung 960 EVO 250gb 

Własna propozycja zestawu : Wolałbym nie tworzyć swojej propozycji, bo to zwyczajnie nie wyjdzie. Moja wiedza się ogranicza do procesora / karty graficznej.. 

Z góry dziękuje za pomoc ! :) 

 

Link to post
Share on other sites

 

5539 zł. + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor na sześciu rdzeniach, płyta z możliwością OC po upgrade procesora, chłodzenie CPU dla lepszej kultury pracy, szybki RAM w dualu z możliwością rozbudowy, karta z cichym i wydajnym układem chłodzenia, zasilacz w pełni modularny z 10-letnią gwarancją, wyciszona obudowa od SilentiumPC z piwnicą na zasilacz i okablowanie.

 

 

Za małą dopłatą jest opcja z 1080Ti:

 

Dajesz 8GB RAM na start GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play (za jakiś czas dołożysz drugą kość).

Bez chłodzenia CPU bo masz BOX'owe.

Płyta z słabsza sekcją zasilania w postaci MSI Z370 PC PRO




 

5675 zł.

Link to post
Share on other sites

Sekcja zasilania procesora interesuje Cię wtedy kiedy zamierzasz podkręcać. W pierwszym zestawie lepszą płytę zaproponowałem ponieważ gdybyś w przyszłości wymieniał procesor na szybszy np 8700K który możesz podkręcić lepsza płyta przyda Ci się do OC. Nie jest to topowa płyta bo te zaczynają się w tej chwili od 700 zł ale taka która nadaje się do podkręcania. 

Obudowę możesz popatrzeć na SilentiumPC Brutus M10 Pure Black.

 

Link to post
Share on other sites

Okej, to decyduje się na zestaw z 1080ti z esc na obudowie SPC RG1W. Ostatnie pytanie do was, ponieważ posiadam soundbara z wbudowaną kartą dźwiękową, i potrzebuję w PC jakiejś karty dźwiękowej, żeby obsługiwać 7.1. Tylko jaką kartę powinienem kupić ? 

Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites
Procesor:
Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/
979.01 zł

 

Chłodzenie:
-
-

 

Płyta główna:
AsRock Z370 Killer SLI /intel Z370, LGA1151/
599 zł

 

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play
365 zł

 

Druga Pamięć RAM:
-
-

 

Dysk SSD:
-
-

 

Dysk HDD:
-
-

 

Karta graficzna:
Palit GeForce GTX1080Ti JetStream 11GB DDR5 352bit (1582/11000)
3299 zł

 

Nagrywarka DVD/BluRay:
-
-

 

Karta sieciowa:
-
-

 

Karta sieciowa Wi-Fi:
-
-

 

Zasilacz:
bequiet! PurePower 10 600W Silver
330 zł

 

Obudowa:

~~~~

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, problem w tym, że w esc nie ma Tempereda, a przecież obudowy gdzie indziej nie kupie skoro tam składam razem z wysyłką.. 

 

Tego NZXT 340 bym wziął, tyle, że ludzie piszą, że ona się rysuje nawet od patrzenia więc troche mnie to martwi :D

 

A co do propozycji RM 550X - nie powinno być 600W minimum ? 


W sumie jeszcze jedno pytanie, przed kliknięciem zapłać. Wezme tego nzxt 340 lecz zastanawiam się, czy zamiast tego JetStreama nie lepiej by było wziąść 

ZOTAC GeForce GTX1080Ti AMP! Extreme core edition 11GB?  Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz kupuje taką kartę graficzną, więc jak szaleć to szaleć 1080ti wezme :)

Tylko jest mały problem, bo nie ma na stanie ani zotaca extreme ani jet streama zwykłego... 

MSI GeForce GTX1080Ti Gaming X 11GB DDR5 256bit (1657/10106) 3499zł
Zotac GeForce GTX1080Ti AMP! 11GB DDR5 352bit (1683/11000) 3299zł
Palit GeForce GTX1080Ti Super JetStream 11GB DDR5 352bit (1670/11000) 3399zł

 

Dostałem takie propozycje, byłbym mega wdzięczny jakby ktoś dał radę wypisać te 3 w kolejności od najlepszej do najgorszej. 


Nieważne, dzwonili, że jednak się znalazła ostatnia sztuka tego co chciałem. Komp złożony, zamówiony, w środę do odbioru w esc. 

Także dziękuje wszystkim za pomoc! I temat do zamknięcia :) 

Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...