Skocz do zawartości

Kupno/Modernizacja 3500 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :głównie gry (m.in. FIFA, GTA, CS GO, PUGB, Assassin's Creed, Battlefield, Destiny 2) + programowanie, praca w Maya (itp),
  • Maksymalna kwota : 3500zł (nowy) lub
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Listopad/Grudzień lub przeczekanie na Z390
  • Których części potrzebuję : CPU, COOLER, MOBO, RAM, OBUDOWA, później GPU
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1680x1080 120hz - 22'' SAMSUNG SM2233RZ
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Dysk: Seagate Baracuda 250GB SATA-II 7200.10 250410 16MB Cache

Western Digital WD Green WD20EARS 2TB 64MB Cache SATA-II

Grafika: ASUS GF GTX670 4096MB 256bit DirectCu II

Zasilacz:[t-color=#282828] [/t-color]XFX Core TS 550W (xps-550w-sew)

  • Inne :

-Reszta specyfikacji komputera 

CPU: Intel Xeon E5440 2,83 Ghz @ 3,4 Ghz

Chłodzenie: SILENTIUMPC FERA2 HE1224 v2

RAM: Transcend 1GB DDR2 800 Mhz

OCZ Reaper 3x2GB DDR2 1066 Mhz (OCZ2RPR10664GK)

Mobo: Gigabyte GA-P35-DS3

Karta dźwiękowa: Creative Audigy LS (SB0399) Sound Card

Obudowa: SPIRE (nie pamiętam dokładnie modelu)

 

Witam serdecznie,

Mam poważny problem z decyzją. Chciałbym kupić nowy komputer, wymieniając za pierwszym razem CPU, COOLER, MOBO, RAM i OBUDOWĘ, a później zakupując nowe GPU.

Pół-zestaw jaki stworzyłem to: 

Procesor:

Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Chłodzenie:

Noctua NH-D15

Płyta główna:

AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/

Pamięć RAM:

Patriot 8GB (2x4GB) 3200MHz CL16 Viper (w tej chwili tylko 8GB, później mam zamiar dokupić drugie 8GB)

Obudowa:

Zalman Z3 Plus USB3.0 black 

 

Problem wynika z tego, że 

 

  • Coffee Lake niedość, że strasznie się grzeją to jeszcze występuje problem z przegrzewającą się sekcją zasilania na płytach głównych po OC procesorów.
  • płyta z chipsetem Z370 jest już na starcie praktycznie martwa, gdyż bardzo możliwe, że w późniejszym czasie nic nowszego nie da się włożyć,
  • glut pod IHS,
  • pojawienie się w drugiej połowie przyszłego roku płyt głównych z chipsetem Z390.
  • więcej problemów nie pamiętam (na tą chwilę)  :P

Dlatego stworzyłem kilka opcji i nie wiem, którą wybrać:

  • kupno powyższego zestawu z 8600k lub 8700k, potem wymiana reszty komponentów[/t-color]
  • kupienie używki i7 2600k + mobo z PCI 3.0+RAM 16GB+nowa obudowa, (GPU, dyski, zasilacz i cooler z obecnego), i przeczekanie, aż do premiery Ice Lake 
  • myślałem również nad zostawieniem obecnego przestarzałego zestawu i wymianą karty graficznej coś do 2000 zł (gtx 1070 lub nawet 1070ti) - (wiem, że będzie bottleneck ze strony CPU), ale z tego co widzę na początku przyszłego roku ma być premiera Volty od nVidia
  • używka i7 6700K/i7 7700K+mobo+RAM+obudowa - będzie to niższy koszt niż Coffee Lake (tak wiem 4 rdzenie) + czekanie na premiere Volty, która ma mieć premierę na początku przyszłego roku i dopiero zakupienie GPU
  • kupienie coś na podstawce AM4 (Ryzen 1600 lub 1600x i OC + szybkie pamięci RAM min. 3000mhz) i potem jak coś wymiana na Ryzen 2 i dalej, gdyż socket AM4 ma mieć wsparcie do 2020 roku + tak jak wyżej wymiana GPU dopiero po premierze Volty
  • kupno PS4 Pro i mieć (prawie) wszystko w du**e ;d

Dodatkowo co sądzicie o zasilaczu? Przeglądałem kilka zestawów i stron, i widziałem zestawy 8700k i gtx1070 dokladnie z tym modelem zasilacza.

Dzięki z góry za wszystkie sugestie i propozycje.

 

Wybaczcie, że się tak rozpisałem  :D, ale chcę wybrać najlepszą opcję i nie żałować. 

Edytowane przez takapart
Link to post
Share on other sites

 

 

Coffee Lake niedość, że strasznie się grzeją to jeszcze występuje problem z przegrzewającą się sekcją zasilania na płytach głównych po OC procesorów.

 

Opierasz się o testy na budżetowych płytach z 8700K @5.0 GHz ?

 

 

 

płyta z chipsetem Z370 jest już na starcie praktycznie martwa, gdyż bardzo możliwe, że w późniejszym czasie nic nowszego nie da się włożyć,

 

Tak

 

 

 

glut pod IHS

 

Tak jest

 

 

 

pojawienie się w drugiej połowie przyszłego roku płyt głównych z chipsetem Z390.

 

 

Mi się jakoś wydaje, że Cannon Lake nie będzie czymś wybitnym. 

 

Jeżeli chodzi o dalszą cześć posta. Plany masz jakie masz, nie pakowałbym się w jakieś używki na przeczekanie bo szkoda trochę kasy. Jedno jest pewne. Mając 8700K czy nawet 8600K masz spokój z wydajnością w grach na długi okres czasu. 8600K nie ma też takich problemów z temperaturami. 

Link to post
Share on other sites

Cześć, dzięki za odpowiedź.

 

Opierasz się o testy na budżetowych płytach z 8700K @5.0 GHz ?

 

 

Trafiłeś i szczerze, jest jeszcze mało testów na polskich stronach i oglądałem film na yt dotyczący skalpowania i podkrecania 8700k na budźetowej płycie (za 500 zł) Gigabyte GA-Z370-HD3.

 

Ogólnie zastanawiam się nad:

ASRock Z370 Extreme4
ASRock Z370 Gaming K6

AsRock Z370 Taichi

ASUS ROG Strix Z370-I Gaming
MSI Z370 Gaming Pro Carbon
MSI Z370 SLI Plus

 

Masz jakieś propozycje? 

Najbardziej skłaniam się do ASRock Z370 Extreme4 lub Taichi.

Mi się jakoś wydaje, że Cannon Lake nie będzie czymś wybitnym.    Jeżeli chodzi o dalszą cześć posta. Plany masz jakie masz, nie pakowałbym się w jakieś używki na przeczekanie bo szkoda trochę kasy. Jedno jest pewne. Mając 8700K czy nawet 8600K masz spokój z wydajnością w grach na długi okres czasu. 8600K nie ma też takich problemów z temperaturami. 

 

Wybacz, ale Connon Lake (10nm) będzie przeznaczony do procesór mobilnych, do stacjonarnych bardziej Ice Lake (10nm+), chyba, że coś się zmieniło i mogę się mylić.

 

Co z zasilaczem? Czy obudowa Zalman Z3 Plus bedzię optymalnym wyborem?

Link to post
Share on other sites

Cannon Lake będzie do mobilnych właśnie z racji tego, że kiepsko wypadł względem wyżyłowanego Coffee Lake. Ice Lake dopiero gdzieś bliżej 2019 roku. 

 

Jeżeli chodzi o mobo, to Extreme 4 albo Gaming K6. Budę zmieniłbym na SPC PAX M70 z wyciszeniem. Zasilacz póki co może zostać Twój. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...