Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, powoli zbliżają się święta. Planuje zmienić w ten czas słuchawki i zrobić sobie prezent. Ostatnio widziałem recenzje popremierową nowego modelu HyperX Cloud Alpha, z tego co się dowiedziałem to teoretycznie jest to odświeżenie Cloud2 ale nie do końca. Tak więc pytanie, dobre słuchawki za 400pln czy może jakiś inny model? Słuchawki do PC, muzyka, filmy, gry. Standard, podpięte bedą do Soundblaster AE-5. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak tam z tymi kingstonami akurat, ale te słuchawki co wymieniłem to takie raczej top polecanych do 400zł. Kolejność w jakiej wymieniłem jest przypadkowa.

Ogólnie ta trójka słuchawek jakie wymieniłem (bo AKG K240 Studio i MK II to to samo, różni się kolorem, wyposażeniem i ceną) to chyba jedne z najbardziej scenicznych słuchawek jeśli o ten przedział cenowy chodzi, więc nadają się idealnie do gier, filmów i muzyki.

Jak jest większa scena to tak jakby lepiej mózg odróżnia odległości/pozycjonowanie dźwięków (np. w grze kroki blisko Ciebie, a daleko od Ciebie), przy mniejszej scenie te dźwięki są jakby trochę bardziej zbliżone, ciaśniej osadzone(?) :P

 

Jeśli o mikro chodzi to Zalman MIC-1 jest dość fajny (przypinany do kabla) i kosztuje jakieś 20zł, a jakością na pewno nie odbiega od tego z HyperX. Nawet bym tu mógł się kłócić czy nie jest lepszy ;p Tym bardziej że podepniesz go do dedykowanej karty dźwiękowej, to nie powinno być żadnego problemu z żadnymi szumami.

 

Jeśli chodzi o to które jak grają niskie, średnie i wysokie tony to ja tam nie wiem :D Najlepiej poczekać aż wypowie się jeszcze ktoś kto zna się na audio i siedzi bardziej w temacie słuchawek ;p

 

Jak już masz chociażby te przykłady co podałem to poczytaj gdzieś w internecie i wyciągniesz jakieś wnioski. Polecam aufiofanatyk.pl, na pewno jest tam recenzja AKG K240 i ISK HD9999. O ISK HD9999 na pewno jest też na test-gear.pl. 

Na anglojęzycznych forach jest sporo o zarówno AKG K240 jak i ATH-m40x, o ISK HD9999 z tego co pamiętam też nie mało.

 

Ja osobiście korzystam z AKG K240 MK II podłączonych do Xonar DX i do tego Zalman MIC-1 i jestem zadowolony. Gram głównie w CS:GO, więc zależało mi na tym żeby słuchawki jak najlepiej oddawały pozycjonowanie dźwięków. Jeśli chodzi o muzykę to jak dla mnie jest bardzo dobrze, ale jakimś audiofilem to ja nie jestem. 

Do mikrofonu również nie mam żadnych zastrzeżeń, kiedyś mi szumił jak to tani mikrofon, zanim miałem Xonara DX i był podłączony do integry z płyty. Teraz jest bardzo dobrze, a kompletnie go nie zauważam - wisi sobie przypięty do kabla od słuchawek. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...